Erasmus+Erasmus+ Gençlik

İtalya 10 Gün Erasmus+ Gençlik Değişimi

Türkiye’den Katılımcı Çağrısı! 06 – 17 Ekim 2023 tarihlerinde İtalya, San Giorgio Del Sannio’da yapılacak olan “Sounds & Voices of the Exodus” Gençlik Değişimi için Türkiye’den Katılımcılar arıyoruz.

“Sounds & Voices of the Exodus” projesi, ırkçılığı ve ayrımcılığı önlemenin ve insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü göç perspektifinden yaymanın yollarını araştırdı.

Proje, Avrupa’nın klişelerine, önyargılarına ve gerçeklerine ışık tutmak için yaygın öğrenme yöntemlerini kullandı.

Bu proje Erasmus+ Programı tarafından finanse edilmektedir ve ilgili tüm konaklama ve yemek masraflarını karşılamaktadır. Organizatörler hareketlilikten sonra ulaşım masraflarını karşılar.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

“Sounds & Voices of the Exodus”, proje ortaklığının sırasıyla Almanya, İtalya, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Polonya, Portekiz, İspanya, Türkiye, Romanya’yı temsil eden katılımcı ülke ve insanların kültürlerini, bilgilerini ve göç gerçeklerini tanıma ve keşfetme konusundaki istekliliğini ifade eder.

Katılımcılar için yemek, konaklama ve proje masrafları tamamen karşılanmakta ve ücretsizdir.

Seyahate gelince, Erasmus+ programı mesafeye göre geri ödeme yapar.

Almanya, Polonya, Portekiz, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Romanya, İspanya ve Türkiye’den gelen kişi başı resmi olarak 275 €’ya (maksimum) kadardır. Benimsenmesini şiddetle tavsiye ettiğimiz Yeşil seyahat yaklaşımı kapsamında geçerliyse, 320 €’ya kadar yükseltilebilir!

Sigortalara gelince, Avrupa sağlık sigortası kartı İtalya’da da geçerlidir ve AB ülkelerinden gelen tüm katılımcıların yanlarında getirmeleri gerekmektedir.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu