BlogDil Öğrenimi

İspanyolca Öğrenmek için En İyi 12 Uygulama

İspanyolca öğrenmek mi istiyorsunuz?  Akıllı telefonunuz var mı? O zaman şanslısınız.

Şarkı ve müzik ile İspanyolca öğrenebilirsiniz. Parmaklarınızın ucunda harika İspanyolca podcast’ler var. Ve elbette, İspanyolca öğrenmek için bir dizi uygulamalarınız var.

Peki nereden başlamalı? Merak etmeyin, İspanyolca öğrenirken eğlenmek için en iyi 11 uygulamayı bulduk .Aslında, akıllı telefonunuzda bir oyun oynuyormuş gibi hissedeceksiniz.

Biraz daha derine inelim.

1.FLUENTU;

(FluentU Web Sitesi|iOS|Android)

FluentU, bu listedeki en benzersiz uygulamalardan biridir.

FluentU müzik videoları, film fragmanları, haberler ve ilham verici konuşmalar gibi gerçek dünyaya ait videoları alır ve bunları kişiselleştirilmiş dil öğrenme derslerine dönüştürür.Diğer siteler belirli çerçevede içerik kullanır. FluentU,zaman içinde İspanyol diline ve kültürüne alışmanıza yardımcı olan doğal bir yaklaşım kullanır. İspanyolcayı gerçek şekliyle öğreneceksiniz.

FluentU’ nun  gibi çok çeşitli video konuları vardır.

FluentU, etkileşimli transkriptlerle yerel videoları erişilebilir hale getirir. Anında aramak için herhangi bir kelimeye dokunabilirsiniz. Her tanımın, kelimenin nasıl kullanıldığını anlamanıza yardımcı olmak için yazılmış örnekleri vardır.

Ek olarak, bilmediğin ilginç bir kelime görürsen, onu da bir kelime listesine ekleyebilirsin.

FluentU’nun sağlam öğrenme motoruyla herhangi bir videodaki tüm kelimeleri öğrenin. Üzerinde bulunduğunuz kelimenin daha fazla örneğini görmek için sola veya sağa kaydırın.

En iyi yanı, FluentU’nun öğrenmekte olduğun kelime dağarcığını takip etmesi ve öğrendiğin kelimelere göre sana örnekler ve videolar önermesidir. Her öğrenci, aynı videoyla çalışsalar bile, kişiselleştirilmiş bir deneyime sahiptirler.

FluentU’yu web sitesinde bilgisayarınızla veya tabletinizle kullanmaya başlayın veya iOS veya Android FluentU uygulamasını indirin.

FluentU, görsel-işitsel öğrenenler ve İspanyol veya Latin Amerika kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler için şiddetle tavsiye edilir.

2. Duolingo

Duolingo Web Sitesi|iOS|Android

Fiyat: Bedava

Buradaki tüm uygulamalar arasında, Duolingo muhtemelen en yüksek derecelendirmeye sahip, 2013’te hem AppStore’da hem de Google Play Store’da En İyi Uygulama Ödülü’nü kazandı.

Duolingo İspanyolca, belirli bir temaya (örneğin eğitim, iş, tıp) sahip birimlere bölünmüştür ve her birimin zorluk derecesi yükseltecek şekilde tasarlanmıştır. Birimler genellikle iki türe ayrılır: zamanlar ve diğerleri (örneğin isimler, sıfatlar, zarflar, soru kelimeleri, zamirler vb.). Dilbilgisi yoğunluğu olmaması açısından oldukça benzersizdir – aslına bakılırsa, en sık kullanılan zamanların yaklaşık 10’u dışında, uygulama boyunca herhangi bir gramer dersi görmeyeceksiniz.

Her birimin içinde alt birimler vardır. Her bir alt birim yaklaşık 7-10 kelimeyi kapsar. Her bir ünite 1 – 10 arasında herhangi bir alt üniteye sahip olabilir.

Her bir alt ünitenin içinde, size bu kelimeleri öğreten ve zaten bildiklerinizi temel alan altı tür alıştırma vardır: yerli bir kaydı dinledikten sonra İspanyolca bir cümleyi yüksek sesle okuduğunuz ses kaydı; bir cümlenin İngilizce’den İspanyolca’ya çevirisi; bir cümlenin İspanyolca’dan İngilizce ye çevirisi;bir fotoğrafı bir kelimeyle eşleştirme; kelimeleri bir cümle oluşturmak için yeniden düzenlemek; ve çoktan seçmeli sorular. Alt birim başına yaklaşık 20 soru vardır.Kulağa çok geliyorsa, tekrar düşünün.

Duolingo, kullanımı hızlı olacak şekilde tasarlandı, bu nedenle dersleri temel unsurlara indirgemek için çok odaklı bir yaklaşım kullanıyor. Bunun anlamı, 3 – 4 dersi geçmek için her gün yaklaşık 20 dakika ayırabilirseniz, tüm dersleri yaklaşık 3 – 4 ay içinde bitirebilirsiniz (zamanla kelime kaybını hesaba katarak). Gerçekten iyi tempolu bir uygulamadır.

Ayrıca bazı harika ek özellikler de var – arkadaşlarını takip etmek, ilerlemeyi ölçmek için günlük bir “iz” ayarlamak, kelime kaybı ölçer, Duolingo’nun sanal para birimi (lingots) mağazası vb.

Genel olarak, Duolingo, günlük durumlarda en sık kullanılan 1500 en önemli kelimeye odaklanarak İspanyolca’yı basit bir şekilde öğretmeyi gerçekten başarıyor.

3. Rosetta Stone

Rosetta Stone Web Sitesi|iOS|Android

Fiyat:Ücretsiz (demo hesabı için)

Buradaki 11 uygulama arasında, Rosetta Stone şüphesiz en ünlü öğrenme metodolojisidir ve en eski dil öğrenme uygulamasıdır.

Rosetta Stone, bugün piyasada bulunan çoğu dil uygulamasından çok farklı şekilde tasarlanmıştır. İspanyolca’yı İngilizce üzerinden öğrenmek yerine, İspanyolca’yı İspanyolca’dan öğrenmeniz için tasarlanmıştır.

Başka bir deyişle, bize İspanyolca’yı, dili öğrenmeye başlayan çocuklar olsaydık öğreneceğimiz şekilde öğretmeye çalışıyor.

Platformda, tüm kelimelerin, cümlelerin ve seslerin İspanyolca olduğunu göreceksiniz – kelimenin tam anlamıyla İngilizceye sıfır çeviri alacaksınız . Sürükleyici bir deneyim!

Öğrenme bileşeninin yanı sıra, diğer her derste canlı bir öğretmenle ders planlayabileceğiniz bir platforma da sahiptir. Bu yüzden, ana dili İngilizce olan kişilerle konuşarak İspanyolca pratik yapmaktan hoşlanıyorsanız, bu harika bir bonus özellik olabilir.

Platformdaki konuşma tanıma da övgüyle karşılandı, çünkü özellikle ana dili İngilizce olmayanların telaffuzlarını tanımak için tasarlandı. İletişim kurabileceğine eminim -ama başlangıçta yeni bir dil öğrenirken, bildiğimiz birçok kelime olmasına rağmen sonunda tuhaf bir aksanla telaffuz ediyoruz, bu da bir kaşın kalkmasına veya anadilinden somurtulmasına neden olabilir. Gelişmiş konuşma tanıma, bunu telafi etmeye gerçekten yardımcı oluyor.

Genel olarak, bunun oldukça yoğun bir yöntem olduğunu söylemeliyim. Ama eğer bir dil meraklısıysanız , o zaman aradığınız şey bu olabilir.

Burada resmi sitede daha fazla bilgi görün!

4. MindSnacks

iOS

Fiyat: 4,99 $

Bu uygulamalar arasında MindSnacks muhtemelen okulda İspanyolca öğrenen İspanyol öğrenciler için en uygun uygulamadır.

MindSnacks, İspanyolca öğrenmeyi tüm ifadeler ve gramer noktalarının öğretilmesinden ziyade bir oyun olarak ele alan, sıklıkla övülen bir iOS İspanyolca uygulamasıdır.

Uygulamaya ilk girdiğinizde, dokuz oyun içeren ana sayfaya yönlendirilirsiniz ve her oyun yemek, ev veya okul gibi belirli bir temaya odaklanan içeriğe dayanır.

Örneğin, Swell adında bir oyun var. Swell’de ekranda İngilizce veya İspanyolca bir kelime yanıp söner. Daha sonra İspanyolca ve İngilizce eşdeğerleri için iki seçenek verilir. Süre dolmadan önce doğru cevabı seçmelisiniz. Yanlış cevabı seçerseniz, çizginizi kaybedersiniz. Ve her kelime gittikçe hızlanıyor, bu yüzden doğru cevabı hızlı bir şekilde seçmek için kelimelerinizi gerçekten iyi bilmelisiniz!

Tüm kelime setleri için sekiz başka oyun da mevcuttur.

MindSnacks hakkında eleştireceğim  şey, grafiklerin küçük çocuklar için tasarlanmış olmasıdır. Buna aldırmazsan, İspanyolca öğrenmenin eğlenceli ve aynı zamanda etkili bir yolu olabilir.

5. Memrise

Memrise Web Sitesi|iOS|Android

Fiyat: Bedava

Memrise, çok benzersiz bir dil öğrenme uygulamasıdır. Diğer uygulamaların aksine, tek amacı İspanyolca kelimeleri, dolayısıyla “Memrise” adını ezberlemenize yardımcı olmaktır.Ve bence, aynı zamanda etrafta İspanyolca kelimeleri öğrenmek için en yaratıcı iOS İspanyolca uygulamalarından biri.

Uygulamada farklı modüller ve her modülde  birçok ders var. Örneğin, İspanyolca için “Temel Meksika İspanyolcasını Öğrenin”, “İleri İspanyolca”, “Sıklığa göre İspanyolca Kelime” (4650 kelime) ve “En sık kullanılan 250 İspanyolca kelime” var.

Her modüldeki bir ders tipik olarak 15 kelime öğrenmenize yardımcı olur.

Her ders , genellikle bir İspanyolca kelime, İngilizce anlamı ve bir ses kaydından oluşur.

Ancak, beni gerçekten ilgilendiren metodoloji. Sadece ezberci tekrarlar yerine, bir kelime hakkında komik düşünme yolları aracılığıyla öğrenmenize yardımcı olur. Örneğin, “kendini yıkamak” anlamına gelen dönüşlü bir İspanyolca fiil olan “bañarseé”, “Kendini yıkarken çıplaklıktan ne kadar utanırsan utan ,  banyodan  vücudunu asla men edemezsin!”

Benzer örneklerde, hem İspanyolca kelimeyi hem de anlamını içeren gülünç derecede komik cümleler alırsınız. Ve genellikle komik olduğu için (bazen bir resimle birlikte gelir), bir kağıt parçasındaki kelimeye baktığınızdan çok daha akılda kalıcıdır.

Bu, yabancı bir dilde kelimeleri ince mizahla birlikte öğrenmenin gerçekten yaratıcı bir yolu . Memrise, yeni kelimeleri ezberlemeyi sıkıcı bulan herkese şiddetle tavsiye edilir.

6. Cat Spanish

Web Site

Fiyat: Bedava

İspanyolca öğrenmek için bir iOS uygulaması olan Cat Spanish, aynı zamanda oradaki en benzersiz uygulamalardan biridir.

Memrise yaratıcılarının bir yan projesi olan Cat Spanish, komik bir eğilime sahip bir İspanyol uygulamasıdır: tüm resimler, özellikler ve tasarım temaları kedilere göre yapılmıştır!

Uygulamanın içinde, yaygın olarak kullanılan İspanyolca ifadelere odaklanarak zorlukları tamamlamak için bir yol boyunca ilerleyeceksiniz. Genel olarak, İspanyolca bir cümle ve onun İngilizce çevirisiyle birlikte (kedi temalı) bir resim gösteren dersler vardır. Kendinizi ifadelere alıştırdıktan sonra, ne kadarını hatırladığınızı görmek için çoktan seçmeli sınavlar yaparsınız.

Cat Spanish uygulamasında gerçekten benzersiz olan şey, kedi fotoğraflarının yalnızca internetten alınan rastgele kedi resimleri değil, aslında öğrendiğiniz İspanyolca cümle ile alakalı olmasıdır.

Örneğin, İspanyolca’da “lütfen” nasıl söyleneceğini öğreniyorsanız, “lütfen iyilik yapın“, elleri bir arada tutulmuş, bir insanın lütfen dediği gibi gözleri yukarı bakan bir kedi göreceksiniz.

Ayrıca, yeni öğrendiğin İspanyolca cümlenin gramer bileşenini anlamana yardımcı olacak kısa dilbilgisi dersleri de var. Örneğin, “tengo miedo ” (korkarım) öğrendikten sonra İspanyolca’da korkuyorum demek yerine  neden”korkum var” dendiğini açıklamaktadır.

Cat Spanish uygulamasının bir başka harika özelliği de oyuna arkadaş ekleyebilmeniz. Böylece parkurda ilerledikçe ve zorlukları tamamladıkça, arkadaşlarınıza kıyasla ne durumda olduğunuzu göreceksiniz.

Genel olarak, eğer bir kedi aşığıysanız, neredeyse her ekranda kedi görmek İspanyolca öğrenmeyi çok daha eğlenceli hale getirebilir!

2020 itibariyle Cat Spanish artık mevcut değil. Öğrencilere alternatif olarak “Studycat’tan Eğlenceli İspanyol” a bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.Cat Spanish gibi, 70’den fazla ders için 200’den fazla İspanyolca kelimeyi öğretmek için sevimli bir kedicik kullanır ve iOS ve Android’de mevcuttur.

7. Fluencia

Fluencia Web Sitesi

iOS / Android: Uygulama yok, ancak site mobil uyumlu

Maliyet: 14,95 $ / ay

Fluencia, İspanyolca’yı oldukça görsel bir yöntemle öğreten çevrimiçi tabanlı bir platformdur.Bu nedenle, çok fazla metin yerine, öğrenme sürecine rehberlik edecek birçok görsel yardım var.

Seviye başına 10 birim olan Fluencia için beş seviye vardır.Tüm dersleri tamamladıktan sonra, kolejde bir yıl İspanyolca okuyan biriyle eşit olacağınız anlaşılıyor.50 ünite ders için fena değil, değil mi?

Her ünitede bir konuşma, kelime bilgisi, dilbilgisi, kültür ve iletişimi kapsayan çeşitli türlerde dersler vardır.

Derslerin sunum tarzı ise tam bir karışımdır.Bazen duyup takip edebileceğiniz konuşmalar vardır, ayrıca İngilizce bir cümlenin çevirisini yazmanız gereken yerler de vardır ve resmi doğru İspanyolca cümle ile eşleştirdiğiniz yerler vardır.

Platformun kendisi çok sezgiseldir ve kullanımı kolaydır. Ayrıca her derse akıllıca dokunan çok sayıda resim ve görsel yardımcılar da var.İlginç olduğunu düşündüğüm bir şey, Fluencia’nın derslerini gerçekten kişiselleştirmesidir. Örneğin, tamamladığınız her üniteden sonra bir gözden geçirme oturumu vardır. Bu gözden geçirme seansı yalnızca zayıf olduğunuz kelimelere dayalıdır, bu nedenle İspanyolca’daki zor kelimeleri hatırlamak için yararlıdır.

Fluencia çevrimiçi olduğu için (bir uygulama olarak geliştirilmek yerine), bu İspanyolca uygulama hem iOS hem de Android cihazlar için harika bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

8. Open Language (formerly Spanish Pod)

Bana göre Open Language, onu diğer birçok uygulamadan ayıran gerçekten profesyonel bir his veren bir platforma sahiptir. Daha “ciddi” bir hissi olan dil öğrenme uygulamaları arasında, muhtemelen Android ve iOS için en iyi İspanyolca uygulamalarından biridir.

Open Language İspanyolca birçok kursa ayrılmıştır. Burada, profesyonel hissin nereden geldiğini de görüyorsunuz –  İspanyolca kursları aslında CEFR’nin 6 seviyesine karşılık geliyor. Bu nedenle, İspanyolca öğretmeyi vaat etmek yerine, CEFR’nin A1-C2’sinden eşdeğer bir yeterlilik vaat ediyor; bu, ilerlemenizi uluslararası kabul görmüş bir ölçekte karşılaştırmak için çok yararlıdır.

Her ders, iki sunucu arasındaki bir diyalog etrafında şekillenir. İki sunucu, İspanyolca diyaloğu defalarca tekrar ediyor ve yeni İspanyolca terimleri açıklamak için arada sırada İngilizce yorumları araya giriyor.

Ses kaydını dinledikten sonra,  diyalog metnini, anlattığınız kelime dağarcığının bir özetini, ek kelimeler ve ifadeler için bir genişleme bölümünü, bir ila iki dilbilgisi noktasını kapsayan bir dilbilgisi bölümünü ve öğrendiklerinizi güçlendirmek için alıştırmaları görebilirsiniz. .

Genel olarak, ciddi bir İspanyol öğrencisiyseniz veya akredite bir standarda dayalı bir kurs arıyorsanız, Open Language İspanyolca kontrol etmeniz gereken bir şey olabilir.

2020 itibariyle, Açık Dil artık mevcut değil. Ancak iyi bir alternatif, Android için kullanılabilen”Spanish Conversation“adlı bir uygulamadır. 500’den fazla konuşma aracılığıyla, gerçek anlamda konuşulan İspanyolca’yı öğrenebilir, ayrıca her konuşmanın yazılı İspanyolca transkriptlerine ve İngilizceye çevirilerine erişebilirsiniz.

9. MosaLingua

MosaLingua Web Sitesi|iOS|Android

Fiyat: 4,99 $ (App Store), 5,99 $ (Google Play)

MosaLingua, İspanyolca öğretmek için SRS (kelimeleri öğrenirken ne kadar zor bulduğunuza bağlı olarak gözden geçirme tarihlerini hesaplamaya yardımcı olan) gibi çeşitli etkili metodolojiler kullanarak ve en önemli kelime dağarcığının% 20’sine odaklanan bir platformdur. Amacıkelimeleri uzun süreli belleğe yerleştirmektir.

En yaygın 3.000 kelime ve ifadeye odaklandığı gerçeğini çekici buldum – sonuçta, altın oran birçok durumda gerçekten geçerli;günlük durumların% 80’ini atlatmak için gerçekten dilin sadece% 20’sine ihtiyacınız var.

Çoğu dil öğrenme uygulamasında olduğu gibi, farklı kelime ve kelime öbekleri alt kategorileri vardır, bu yüzden çok iyi organize edilmiştir.Ayrıca, tüm İspanyolca kelime ve deyimler için anadili İngilizce olan konuşmacıların kayıtları olduğunu göreceksiniz, bu nedenle telaffuzda yoldan çıkmayacaksınız.

Hem iOS İspanyolca uygulaması hem de Android İspanyolca uygulaması büyük ölçüde olumlu kullanıcı puanları aldığından, bu, kaçırmak istemeyeceğiniz bir uygulamadır.

10. Busuu

Busuu Web Sitesi|iOS|Android

Fiyat: 14,99 Euro / ay (~ 21 USD)

Diğer birçok İspanyol uygulamasının aksine, Busuu’nun canlı bir aktif kullanıcı topluluğu vardır.Bu aynı zamanda konuşma, dinleme, okuma ve yazma dışında Busuu’nun büyük bir konuşma bileşenine sahip bir uygulama olduğu anlamına gelir, bu yüzden birçok sözlü alıştırma için hazırlıklı olun.

Özetle, Busuu çevrimiçi bir İspanyolca öğrenme platformudur ve Open Language İspanyolca gibi, CEFR’ye göre seviyeleri ayırır.

Her dersin içinde, ders materyalini iyi tempolu bir sırayla size götürür.

  • Bazı anahtar kelimeleri öğrenmekle başlayın
  • Bu sizi ders diyaloğuna hazırlar
  • Ders diyaloğundan sonra, diğer üyelerin görmesi (ve umarım düzenlemesi) için konu üzerine yazma pratiği yaparsınız
  • Daha sonra topluluktaki anadili İngilizce olan kişilerle konuşma pratiği seansına gelirsiniz.
  • Daha sonra ekranda gösterilen cümleleri kaydedin
  • Son olarak bir ders incelemesi var

Başka bir deyişle, dil öğreniminin dört alanına da (okuma, yazma, konuşma, dinleme) dahil olacaksınız , bunun en iyi İspanyolca konuşmayı öğrenmek için kullanılan bir platform olduğunu düşünüyorum.

Gerçekten harika bir özellik de, sahte bir konuşma yapabilmenizdir. Bir dersin sonunda iki kişiyle diyaloğa yönlendirileceksiniz. Bir kişinin bölümü zaten kaydedilmiştir ve ardından kendi bölümünüzü kaydetmeniz gerekir. Sonunda, uygulama tüm parçaları bir araya getiriyor ve sohbeti bir bütün olarak oynatıyor , ki bence oldukça düzgün.

Burada listelenen tüm uygulamalar arasında Busuu, topluluğunun gücünden büyük ölçüde yararlanan muhtemelen en iyi iOS ve Android İspanyolca uygulamasıdır. İnsanlarla bağlantı kurmaktan hoşlanıyorsanız, kontrol etmeye değer.

11. Lingualia

Lingualia Web Sitesi|iOS|Android

Fiyat: 14.95 $

Busuu’ya benzer şekilde, Lingualia, seviyenize göre iyi tasarlanmış bir sırayla sizi İspanyolca derslerine götüren eksiksiz bir platformdur.

Lingualia, CEFR’nin A1 – B2 seviyelerinden değişen birimler sunar ve seviye başına yaklaşık 50 birim vardır, bu nedenle taranacak epey malzeme vardır.

Her ünite, okulda İspanyolca’yı yabancı dil olarak nasıl öğrendiğimize çok benzeyen bir temaya dayanmaktadır.

Her dersin birkaç bileşeni vardır: diyalog, kelime kavramları, gramer noktaları, benzer kelimeler ve kontrol noktası alıştırmaları .Diyalog gerçekten her şeyin başladığı yerdir. Ana dili İngilizce olan kişiler tarafından kaydedilen bu sesleri yüksek sesle duyacaksınız, böylece konuşmalar doğal bir şekilde akıyor.

Diyaloğu (İspanyolca olarak sunulan) gördükten sonra, kelime dağarcığına geçeceksiniz. Bu, yeni kelimelerin ve bazı konuşma ifadelerinin ders için öğrenilecek anahtar kelimeler olarak tanıtıldığı yerdir.

Elbette, geleneksel olarak sunulan bir kursta olduğu gibi, ders biraz gramer olmadan bitmez. Dilbilgisi konuları, bulunduğunuz seviyeyle son derece alakalıdır; bunlar, dolaylı zamirler ve başlangıç seviyeleri için preterite zaman ve ileri seviyeler için kusurlu preterite zaman gibi kavramlar olabilir.

Dersin gözden geçirilmesinden önce, iki benzer kelimenin sunulduğu ve aralarında nasıl ayrım yapılacağını gösteren örnekler verilen ilginç bir bölüm de var.

Dersin dışında, birkaç başka özellik de var: bilgisayarla veya başka bir kullanıcıyla sınav benzeri bir testte “savaşabileceğiniz” meydan okuma bölümü ve İspanyolca yazınızı uygulayabileceğiniz etkinlikler bölümü.

Genel olarak, bu geleneksel bir ortamda (ev ödevleri ve talepkar öğretmen olmadan!) İspanyolca öğrenmeye gerçekten benzeyen bir uygulama ve bunun için kapsamlı bir uygulama.

12. SpeakEasy

iOS|Android (artık Android’de mevcut değil)

Fiyat: iOS  3,99 ABD doları

Hareket halindeyken yanınıza almak için daha pratik bir şey arıyorsanız, Speak Easy size uygun olabilir.

Yalnızca mobil platformlar için kullanılabilen gerçek bir mobil uygulama olan Speak Easy, aslında yanınızda taşıyabileceğiniz seyahat dostu bir konuşma kılavuzu. Satın aldığınız çoğu konuşma kitabında muhtemelen “Qué has dicho?” için telaffuz yardımcısı olarak “ke as dee-cho” gibi bir şey vardır. Ancak Speak Easy, aslında çoğu ifade ve kelime için yerel kayıtlar sunar, böylece bu yerel kayıtları kolayca kopyalayabilirsiniz.

Sahip olduğu bir başka harika özellik de yavaş oynatma özelliğidir – eğer bir cümle duyarsanız ve çok hızlıysa, onu daha dikkatli dinlemek için daha yavaş bir hızda oynatabilirsiniz.

Yakın zamanda yapılan bir güncelleme, uygulamaya yeni bir özellik de içeriyordu; bilgi kartları. Bu nedenle, İspanyolca ‘yı sadece acil durum seyahatleri için değil her zaman öğrenmek istiyorsanız, Speak Easy öğrenilen ifadeleri ve kelimeleri gözden geçirmenin harika bir yoludur.

Gördüğünüz gibi, tüm bu İspanyol uygulamaları pek çok benzerliğe sahipken, her biri biraz farklı bir amaç için tasarlandı. Bazıları kelimeleri öğretmede daha iyi olabilir, bazıları dil bilgisi öğretmede daha iyi olabilirken, diğerleri konuşma pratiği yapmak için harika olabilir.

Bu nedenle, nasıl İspanyolca öğrenmek istediğinize bağlı olarak, amacınıza en uygun uygulamayı seçin!

İspanyolca öğrenirken bol şanslar!

Ece ŞEN

Proje Yönetimi Okulu Editörü

Yazının orijinal hali için;https://www.fluentu.com/blog/spanish/best-apps-for-learning-spanish/

(Orijinal halinde uygulama görsellerine de erişebilirsiniz.)


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu