Erasmus+Erasmus+ Gençlik

İspanya Gençlik Festivalinde Gönüllü Olun

İspanya Gençlik Festivalinde Gönüllü Olun Avrupa Festivaller Birliği’nin (EFA) bir girişimi olan Festival Akademisi, 2025 yılında San Sebastian (İspanya) ve Amman’da (Ürdün) gerçekleşecek olan Genç Festival Yöneticileri Atölyesi’nin 23. ve 24. edisyonuna başvurular için çağrıda bulunuyor.

Genç Festival Yöneticileri için Atelier’in iki edisyonunda, dünyanın dört bir yanından 70’e kadar genç festival lideri ve küratöre (her Atölyede 35), deneyimli festival liderleri, kültürel aktivistler, kültür aktivistleri ve uluslararası toplulukların rehberliğinde 7 günü birlikte geçirme fırsatı sunulacak. sektör uzmanları ve sanatçılar. Atölye, günümüzün zorlukları ve festivallerin, sanatın ve kültürün bu zorluklarda oynayabileceği rol hakkında küresel bir tartışmayı kolaylaştırıyor.

Yedi gün süren bu kapasite geliştirme programı, yaş, cinsiyet ve uyruğa bakılmaksızın, festival alanında faaliyet gösteren profesyoneller arasında bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmak isteyen ve yönetim becerilerini geliştirmek, tanınmış uzmanlardan ve uzmanlardan bilgi almak isteyen festival küratörlerini hedef alıyor. diğer katılımcılarla fikir ve en iyi uygulama alışverişinde bulunun.

Atelier Donostia / San Sebastián 2025

İspanya Gençlik Festivalinde Gönüllü Başvuru için Tıklayınız

Atelier’in 23’üncüsü, dFERIA – Sahne Sanatları Fuarı ve Victoria Eugenia Tiyatrosu ortaklığıyla 11 – 17 Mart tarihleri ​​arasında San Sebastian’da (İspanya) gerçekleştirilecek.

dFERIA, Latin Amerika ve Avrupa pazarları arasındaki alışverişi güçlendirmeye güçlü bir şekilde odaklanan, sektördeki farklı temsilciler için olağanüstü bir buluşma platformu haline getiren ve fırsatları, deneyimleri ve sanatsal işbirliklerini teşvik eden, performans sanatları alanındaki profesyoneller için İspanyol ulusal bir referans noktasıdır. 1912’de açılışı yapılan ikonik Victoria Eugenia Tiyatrosu, hem festivalin hem de Atölyenin genel merkezi olarak hizmet verecek.

Atölye aynı zamanda Bask Bölgesi ve İspanya’nın sosyopolitik ve kültürel bağlamını tanımanın yanı sıra bölgedeki festivaller, kültür profesyonelleri ve sanatçılarla bağlantı kurma fırsatı da sağlayacak.

Bask Bölgesi ve Navarra’daki festivallerin başvuruda bulunmasını ve indirimli katılım ücretinden faydalanmasını teşvik ediyoruz.

Afganistan, Cezayir, Bahreyn, Cibuti, Mısır, İran, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Fas, Umman, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen’den festival yapımcılarını teşvik ediyoruz. uygula. Seçilen en fazla 20 başvuru sahibine indirimli katılım ücreti ve seyahat masrafları karşılanacaktır.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu