BlogOnline Kaynaklar

İşlerinizi Kolaylaştıracak Yapay Zeka Siteleri

İşlerinizi Kolaylaştıracak Yapay Zeka Siteleri ile işlerinizde hem zamandan tasarruf edebilir hem de kaliteli işler ortaya koyabilirsiniz. Yapay zeka ile beraber bir çok iş kolunda çalışanlar yaptıkları işlerde pratik çözümlere kavuşuyorlar. Çevirmenlik, tasarım, makale yazımı, öğretmenlik, mühendislik gibi alanlarda yapay zeka çözümleri gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.

İşlerinizi Kolaylaştıracak Yapay Zeka Siteleri

Grade Calculator AI

GradeCalculator AI, genellikle öğrencilere notlarını hesaplamada yardımcı olan ve not ortalamalarını tahmin eden bir yapay zeka destekli araçtır. Bu tür araçlar genellikle aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. Not Hesaplama: Öğrencilerin sınav, ödev, proje gibi çeşitli değerlendirme bileşenlerinden aldıkları notları girerek genel ders notlarını hesaplayabilirler.
 2. Ortalama Hesaplama: Öğrencinin tüm derslerinden aldığı notları kullanarak genel not ortalamasını (GPA) hesaplayabilirler.
 3. Hedef Belirleme: Öğrencinin hedeflediği not ortalamasına ulaşmak için hangi derslerde hangi notları alması gerektiğini gösterirler.
 4. Veri Analizi: Not trendlerini analiz ederek öğrencinin güçlü ve zayıf olduğu alanları belirleyebilirler.
 5. Planlama ve Tavsiyeler: Öğrencilere ders çalışma programları ve sınav hazırlık stratejileri gibi tavsiyelerde bulunabilirler.

GradeCalculator AI gibi araçlar, öğrencilerin akademik performanslarını daha iyi yönetmelerine ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlar. Bu tür bir aracı kullanarak, öğrenciler notlarını daha etkili bir şekilde takip edebilir ve gerekli yerlerde iyileştirme yapmak için stratejiler geliştirebilirler.

Fake You

FakeYou, yapay zeka tabanlı deepfake’ler oluşturmayı kolaylaştıran çevrimiçi ücretsiz bir metinden konuşmaya dönüştürücü platformudur. Popüler kültürden herkesin tanıyabileceği gerçekçi sesler oluşturmak için makine öğrenimini kullanan ücretsiz bir yapay zeka ses programıdır. Herkesin seslendirmelere ekleyebilmesi için sesleri işlemek ve çoğaltmak için makine öğrenimi teknolojisini kullanır.

Fake You web sitesi, kullanıcıların metin yazabileceği veya kopyalayıp yapıştırabileceği ve metni anlatmak için 2.400’den fazla sesten birini seçebileceği basit bir arayüze sahiptir. İngilizce, Portekizce, Almanca, İspanyolca vb. gibi çeşitli kategorilere veya dillere göre özel sesi seçebilirsiniz. En popüler kategorilerden biri, 180’den fazla sesle “Gerçek Kişiler” kategorisidir.

Website için Tıklayınız

Huemint

Web’de pek çok renk oluşturma aracı vardır, ancak bunların çoğu 5 renkten oluşan düz bir palet oluşturur. Bu bir başlangıç ​​noktası olarak harika, ancak bu renkleri düzgün bir şekilde uygulamak için yine de deneyim ve sezgi gerekiyor. Huemint, nihai tasarımda kullanılmaya hazır, bağlama dayalı renkler üreten bir makine öğrenimi sistemidir. Hangi renklerin arka plan, hangilerinin ön plan ve hangilerinin vurgu olduğunu bilir.

Website için Tıklayınız

Rytr

Rytr, maliyetinin çok altında, yalnızca birkaç saniye içinde yüksek kaliteli içerik oluşturmanıza yardımcı olan bir AI yazma asistanıdır! Siz konuyu belirleyin ve Rytr sizin için yazsın! Araç, web sitesi metin yazarlığı, pazarlama ve satış metni oluşturmak, tam blog gönderileri yazmak ve aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm diğer yazma işleri için kullanılabilir. Bunların hepsi basit bir çevrimiçi portal aracılığıyla yapılır.

Website için Tıklayınız

TalkToBooks

Talk to Books, kitaplarla etkileşime geçmenin deneysel ve yapay zeka temelli yeni bir yoludur. Dizindeki 100.000 kitabın tümü ile doğrudan konuşun. Soru sorun veya açıklama yapın. Yapay zeka, konuşma yanıtları olan cümleleri arar. Talk to Books, fikirleri keşfetmenin ve kitapları keşfetmenin yeni bir yoludur. Deneysel AI kullanan kitaplardan bölümlere göz atmak için bir açıklama yapın veya bir soru sorun. Talk to Books, kitaplarla etkileşime geçmenin pratik ve yeni bir yoludur. Google’ın dizinindeki 100.000 kitabın tümü ile doğrudan konuşun. Soru sorun veya açıklama yapın. AI, konuşma yanıtları olan cümleleri arar.

Website için Tıklayınız

Namelix

Namelix, iş fikrinizle alakalı kısa, markalı adlar üretir. Bir adı kaydettiğinizde, algoritma tercihlerinizi öğrenir ve zamanla size daha iyi önerilerde bulunur. Projenize, çalışmanıza veya girişiminizi bir başlık – marka arıyorsanız namelix size bu konuda yardımcı olacaktır. Yeni işletmeler için adlandırma seçenekleri oldukça sınırlı görünebilir. Kısa alan adları çok pahalıdır, ancak daha uzun çok kelimeli adlar güven telkin etmez. 2023’te birçok startup kısa, markalı bir isim seçiyor; benzersiz, akılda kalıcı ve uygun fiyatlı bir markayı Namelix aracılığıyla oluşturabilirsiniz.

Website için Tıklayınız

AutoDraw

AutoDraw, yeni bir tür çizim aracıdır. Herkesin görsel, hızlı bir şekilde her şeyi oluşturmasına yardımcı olmak için makine öğrenimini yetenekli sanatçıların çizimleriyle birleştirir. AutoDraw’ın öneri aracı, ne çizmeye çalıştığınızı tahmin etmek için QuickDraw’da kullanılan teknolojinin aynısını kullanır. Yapay zeka şu anda yüzlerce çizimi tahmin edebiliyor ve zamanla daha fazlasının da ekleneceği öngörülmektedir.

Website için Tıklayınız

TensorFlow

Google mühendisleri tarafından geliştirilen TensorFlow, makine öğrenimi modellerinin geliştirilmesi ve eğitimi, derin sinir ağları araştırması (makinelere zeka sağlamak için beynin yapısından ve işlevinden ilham alan algoritmalar kullanan bir makine öğrenimi teknolojisi) için ücretsiz bir açık kaynak kitaplığıdır. Ayrıca Google AI platformuna dahildir. Mühendisler ve benzeri alanlardan kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken sitelerden biridir!

Website için Tıklayınız

Microsoft CoPilot

Microsoft, geliştiricilerin ve veri bilimcilerin kendi yapay zeka çözümlerini oluşturmaları ve devreye almaları için tasarlanmış bir yapay zeka hizmetleri portföyü olan Azure AI’ı zaten sunuyor. Son zamanlarda Microsoft, OpenAI ile işbirliği içinde GitHub Copilot adlı bir AI çift programlama sistemi başlattı. Artık bir Visual Studio Code uzantısı olarak önizlemede bulunan Copilot, geliştiricilerin birçok programlama dilinde daha iyi kod yazmasına yardımcı olan bir yapay zeka aracıdır.

Website için Tıklayınız

Gradescope

Gradescope AI aracı, öğrencilerin AI teknolojisi olmadan genellikle zaman alan görevler olan geri bildirim sağlarken birbirlerini değerlendirmelerine olanak tanır. Gradescope, derecelendirmeyi kolaylaştırmak için makine öğrenimi (ML) ve yapay zekanın bir kombinasyonuna güvenerek zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar.

Bu görevleri dışarıdan temin ederek, öğretmenler daha önemli olanlara odaklanabilirler. Gradescope, öğretmen tarafından kağıt tabanlı sınavları ve çevrimiçi ödevleri notlandırmak, ayrıca projeleri tek bir yerde hazırlamak için kullanılabilir.

Website için Tıklayınız

Knowji

Piyasadaki en iyi AI eğitim araçlarından bir diğeri, mevcut eğitim araştırmalarından yararlanan görsel-işitsel bir kelime dağarcığı uygulaması olan Knowji’dir. Knowji, dil öğrenenler için tasarlanmıştır ve öğrencilerin daha hızlı öğrenmelerine yardımcı olmak için çeşitli yöntemler ve kavramlar kullanır. AI eğitim aracı, her kelimenin ilerlemesini izler ve kullanıcıların ne zaman unutacağını tahmin edebilir. Öğrencilerin zaman içinde daha iyi öğrenmelerini sağlayan bir boşluk tekrarlama algoritması kullanarak bu yetenekleri elde eder.

Website için Tıklayınız

WordTune

Grammarly kullanan biriyseniz, yapay zekanın metninizi nasıl kullandığını gayet iyi bilirsiniz ve metnin tonuna ve kullanım durumuna göre öneriler sunar. Ancak Grammarly işinize yaramıyorsa ve farklı bir şey denemek istiyorsanız WordTune, aradığınız yapay zeka web sitesi ve aracı olabilir. Örneğin, profesyonel bir e-posta yazıyorsanız ve belirli bir cümleden emin değilseniz, onu WordTune için vurgulayabilirsiniz. AI daha sonra genel yazınızı ve tonunuzu analiz ederek size vurgulanan metin için birkaç seçenek daha sunar.

Bu uygulama, esasen, yazınızı daha yaratıcı veya profesyonel hale getirmek için size birkaç ekstra seçenek sunar. İlk çalışmanızdan memnun değilseniz tüm paragrafları yeniden yazabilirsiniz. WordTune’un sunduğu seçeneklerin düzeyi göz önüne alındığında, bir sonraki yazma ödeviniz için mükemmel yönergeleri bulmakta hiç sorun yaşamayacaksınız!

Website için Tıklayınız

Chatgpt Nedir? Nasıl Kullanılır?

Chatgpt

En temel düzeyde, bir sohbet robotu, insan konuşmasını (yazılı veya sözlü) simüle eden ve işleyen, insanların dijital cihazlarla gerçek bir insanla iletişim kuruyormuş gibi etkileşime girmesine izin veren bir bilgisayar programıdır. Chatbot’lar, basit bir sorguyu tek satırlık bir yanıtla yanıtlayan ilkel programlar kadar basit veya bilgileri toplayıp işlerken artan kişiselleştirme seviyeleri sunmak için öğrenen ve gelişen dijital asistanlar kadar karmaşık olabilir. Chatbot’lar ailesinin son üyesi olan openai’in gpt-3 tabanli sohbet robotu olan Chatgpt son teknoloji ile size her konuda iletişim sağlayabiliyor.

Website için Tıklayınız

Butternut AI

Çarpıcı bir web sitesi oluşturmanın hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız, Butternut AI tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Bu yenilikçi araçla, AI teknolojisini kullanarak yalnızca 20 saniyede metin ve görsellerle eksiksiz bir web sitesi oluşturabilirsiniz. İster yeni bir iş kuruyor, ister portföyünüzü sergiliyor olun, Butternut AI web sitenizi bu kadar hızlı hazırlamanıza yardımcı olabilir.

Markanız veya projeniz hakkında temel bilgileri girin ve gerisini yapay zekaya bırakın. Kısa sürede kullanıma hazır, profesyonel görünümlü bir web sitesine sahip olacaksınız.

Website için Tıklayınız

Mixo

Yeni bir girişim için bir fikriniz varsa, Mixo’nun yapay zeka destekli oluşturucusu, iş fikrinizi hızlı bir şekilde hayata geçirmenize ve doğrulamanıza yardımcı olabilir. Mixo, başarılı bir iş yaratmanız için çeşitli şekillerde size yardımcı olur:

 • Mixo, fikrinizin kısa bir açıklamasından saniyeler içinde web sitesi içeriği oluşturur.
 • Abone toplamak için kod veya tasarım olmadan çarpıcı açılış sayfaları oluşturun.
 • Yerleşik bir e-posta bekleme listesi ve başlatmak, büyümek ve fikirleri denemek için ihtiyacınız olan her şeyle başlayın.
 • Mixo, ürün doğrulamasını basitleştirir. E-posta, anketler ve tüketicilerle röportajlar. Lansman öncesi ürünler, bilgi toplamak, bekleme listeleri oluşturmak, beta testi yapmak veya yeni ürün fikirlerini doğrulamak için idealdir.
 • Entegre abone kontrol araçları, hedef kitle ilişkileri kurmanıza yardımcı olur.
 • Aboneleri pazarlama platformlarına aktarın veya Google Analytics ile daha ayrıntılı istatistikleri izleyin.

Website için Tıklayınız

Numerous.ai

Elektronik tablolar arasında sıralama yaparak ve veri girerek saatler harcamaktan sıkıldıysanız, Numerous.ai sizin aracınız olabilir. Bu yenilikçi platform, belgelerden metin ayıklamanıza, verileri kategorilere ayırmanıza, formüller oluşturmanıza ve hatta e-tablonuzda ChatGPT kullanmanıza olanak tanır.

Numerous.ai ile, bir elektronik tabloda çalışmanın getirdiği sıkıcı görevlerin çoğunu otomatikleştirerek, diğer temel görevlere odaklanmanız için size daha fazla zaman kazandırabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı dostu arayüzü, teknik uzmanlık düzeyi ne olursa olsun herkesin başlamasını kolaylaştırır.

Website için Tıklayınız

Mockey

Mockey, ücretsiz bir maket mock up tasarım üreticisidir. 1000’den fazla şablonla, bir sonraki büyük fikriniz için hızlı bir şekilde profesyonel görünümlü ürün maketleri oluşturabilirsiniz. Yeni bir web sitesi tasarlarken veya yeni bir ürün piyasaya sürerken Mockey, müşterilerinizi ve müşterilerinizi etkileyecek yüksek kaliteli örnekler geliştirmek için ihtiyacınız olan araçlara sahiptir.

Website için Tıklayınız


İlgili Makaleler


2 Yorum

 1. İçeriklerinize bayılıyoruz. Tebrikler. İçerik oluşturma için önerebileceğiniz bir başka site adresi mevcutsa paylaşabilir misiniz? Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu