BlogYurt Dışı Eğitim

İngiltere Turing Eğitim Programı

Avrupa Birliği’nden ayrıldıktan sonra öğrenci değişim programı Erasmus’un da dışında kalan İngiltere, ‘Turing’ adıyla kendi uygulamasını başlattı. Erasmus Avrupa’da yaşayan, çalışan ve seyahat eden milyonlarca öğrenci için önemli bir program. Ancak Brexit ile Erasmus’a da veda eden İngiltere yeni başlattığı program ile öğrencilere alternatif sunmayı planlıyor.

İkinci Dünya Savaşı’nın gidişatını değiştiren ve modern bilgisayarların icat edilmesini sağlayan matematikçi Alan Turing’in adı konulan bu eğitim ve öğrenci değişim programı için ilk aşamada 100 milyon sterlin (116 milyon euro) ayrıldı.

TURING PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Turing Programı, Birleşik Krallık hükümetinin dünya çapında eğitim ve öğretimde uluslararası fırsatlar için fon sağlama planıdır. Yüksek öğrenim, ileri eğitim, mesleki eğitim ve öğretim ve okul sektörlerinden Birleşik Krallık kuruluşlarına öğrencilerine, öğrencilerine ve öğrencilerine yurtdışında okumak veya çalışmak için hayatı değiştiren deneyimler sunma fırsatı sunarak Küresel Britanya’yı destekler.

Turing Programı, İngiltere kuruluşlarına yurt dışından gelen kişiler ve öğrencileri için dünya çapında hayatı değiştiren deneyimlerin kilidini açmaları için fon sağlar.

Okullar, kolejler ve yüksek eğitim sağlayıcıları, öğrencileri, öğrencileri ve öğrencileri adına projeler için finansman başvurusunda bulunur. Bu kuruluşlardan birinde bulunuyorsanız, katılmaya uygun olabilirsiniz. Tam zamanlı veya yarı zamanlı öğrenci olmanız fark etmez.

Turing Programı yerleştirmesine katılmak size yeni beceriler geliştirme, hayati uluslararası deneyim kazanma ve istihdam edilebilirliğinizi artırma şansı verecektir. Ayrıca profesyonel uygulama, çok çeşitli sosyal beceriler ve dil becerileri geliştirebilirsiniz. Uluslararası meslektaşlarınızla ilişkiler kuracak ve yeni fikirler edinecek ve diğer kültürleri daha iyi anlayacaksınız.


İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Good Afternoon,

    You have given misinformation about our Turing Programme. This is only for UK academies, schools, NGOs and FE-HE organisations in the United Kingdom or British overseas territories. Turkish students who are attending British schools currently paying for a course in the Uk can ask their school to apply for funding. Then, the school select participants from their OWN students. The government selects the best projects to fund. There is no guarantee that a certain project will be accepted. Students of any nationality can participate ONLY if they are in the UK at one of the candidate schools. Any students or other applicants outside these areas cannot apply or participate. Nor should they pay for application fees from fraudulent companies offering fake Turing opportunities.

    1. This blog post doesn’t offer any turing opportunities or fees. This is only a promotion blog post for Turing Programme. We want to give informations about turing programme and tish blog post was translated from UK Turing Official Site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu