Blog

İngilizce Konuşma Partnerleri Bulabileceğiniz 13 Websitesi

ingilizce-konusma-alistirma

Anadili İngilizce Olan Biriyle Pratik Mi Yapmak İstiyorsunuz? O Halde Mobil Verinizi Biraz Açmanız Gerekecek!

Günlük hayatımızda akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek için yüzlerce hatta binlerce kelime kullanmamız gerekiyor. Fakat bunları nasıl aklımızda tutacağız?

İngilizce pratik yapmak daha akıcı bir şekilde konuşmanıza yardımcı olurken kendinize daha fazla güvenmenizi sağlar. Ayrıca öğrendiğiniz dilbilgisi kurallarını ve kelimeleri kullanmanıza olanak sağlar.

Pratik yapabileceğim kimse yok dediğinizi duyuyorum. Tabii ki var. Parmak uçlarınızda size yardımcı olabilecek binlerce kişiye sahipsiniz.

Yazımızın devamında sizlerle yaşadığınız yer fark etmeksizin partnerlerinizi bulabileceğiniz 13 web sitesi paylaşacağız.

 

SKYPE TUTOR                                                                    

Ücret: Eğitmene göre değişiyor.

Pek çok İngilizce eğitmeni öğrencilerine İngilizce öğretebilmek için internet üzerinden Skype kullanıyor. Skype mesaj, ses kaydı ya da video arama yoluyla partnerinizle iletişim kurabileceğiniz bir programdır.  Özellikle eğitmenlerinizin uzakta yaşadığı durumlarda oldukça kullanışlı bir uygulamadır.

Skype’ı kullanan pek çok kişi vardır bu yüzden sizin için en iyi öğretmeni bulmak biraz vaktinizi alabilir. Ancak seçimizi yapmadan önce tüm eğitmenlere iyice göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda eğitmenlerin buradaki gibi bireysel web siteleri de size yardımcı olabilir.

VERBLING

Ücret: Misafir kullanıcılar için ücretsiz. Kullanıcılar için seçtiğiniz seviyeye göre aylık $19 – $45 arasında değişiyor. Özel eğitmenlerin talep ettiği ücretler farklılık gösterebilir.

Skype özel eğitmen bulabileceğiniz tek yer değildir. Verbling size farklı seviyelerde ve farklı ücretlerde eğitim alabileceğiniz pek çok fırsat sunar. Bu eğitmenlerin hepsi sizin için özenle seçilmiştir ve ayrıca tercihinizi yapmadan önce her birinin tanıtım videolarını da izleyebilirsiniz.

Ayrıca bazı online derslere de katılabilirsiniz. Eğer web sitesini ziyaret ederken bir derse denk gelirseniz derse katılım gösterebilirsiniz.

 

 

VİDEO GAME VOİCE CHAT

Ücret: Oyun fiyatı dışında ücretsiz.

Play Station’da ya da bilgisayarınızda oyun oynuyor musunuz? Cevabınız evetse zaten İngilizce konuşabileceğiniz pek çok partnere sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Pek çok oyunda videolu konuşabilme özelliği mevcuttur böylece bir mikrofon ve kulaklık yardımıyla arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Konuşmaya katılmaktan çekinmeyin!

Aslında bilgisayar oyunlarında iletişime geçmek yüz yüze konuşmaktan daha kolaydır çünkü kimse sizin kim olduğunuzu bilmez. Hata yapmaktan korkmazsınız çünkü eğer istemezseniz bir daha konuşmazsınız.

Dilbilgisi yetkinliğinizin çok iyi olmayabilir fakat partnerinizden duyduklarınızı kolayca anlamaya başlarsınız.

 

PHYSICAL MEETING

Ücret: Ne istediğinize göre değişir. AirBnb kullanarak bir yerde konaklamak yüz yüze bir buluşmadan daha pahalı olacaktır.

İnternet üzerinden konuşabileceğiniz bir partneriniz varsa bu harika, partnerinizle arkadaş olmanız daha da harika! Etrafınızı İngilizce konuşan insanlarla kuşatın. İngilizce konuşan bir grup bulun ve birlikte pratik yapın. Meetup uygulamasını kullanarak yakınlarınızdaki insanları kolayca bulabilirsiniz. Burada sizinle farklı dillerde konuşmak isteyen pek çok insanla buluşma fırsatı bulabilir, bu buluşmalarda NYC’li birisinden İngilizce öğrenebilirsiniz.

Eğer anadili İngilizce olan bir yere seyahat etmeyi planlıyorsanız otelde kalmak yerine AirBnb ya da Couchsurfing uygulamalarını deneyin. Böylece gerçek insanlarla sohbet etmiş olacak hatta belki İngilizce konuşan bir arkadaş edineceksiniz.

 

THE FLUENT IN 3 MONTHS FORUM

Ücret: Ücretsiz.

Fluent in 3 months yeni bir dil öğrenen insanlara yardım eden faydalı bir sitedir. Sitenin en iyi yanı bir topluluk olmasıdır. Language Exchange Forum’u ziyaret edin ve kendine partner arayan yeni insanlarla tanışın. Bu sayede sizin gibi İngilizce öğrenmeye çalışan birilerini ya da anadili İngilizce olan birilerini bulabilirsiniz.

 

ingilizce-konusma

 

WYZANT

Ücret: Eğitmene göre değişir.

Wyzant yaşadığınız yere yakın yerlerdeki, güvenilir ve profesyonel İngilizce eğitmenlerinizi bulabileceğiniz bir yerdir (Ancak şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilmektedir.).

Eğer sizde ABD’de yaşıyorsanız, İngilizce öğretme konusunda uzmanlaşmış eğitmenler bulabilirsiniz. Eğitmenlerinizle çevrimiçi görüşebilmenin yanında kütüphane ya da parkta yüz yüze görüşebilirsiniz.

 

 

CONVERSATION EXCHANGE

Ücret: İnternet bu kadar yaygınlaşmadan önce insanlar mektup arkadaşı edinirlerdi. Conversation Exchange size İngilizce konuşabileceğiniz bir e-mail mektup arkadaşı bulur. Dahası anadili İngilizce olan insanlarla sesli konuşabilmenizi sağlar.

 

 

TOASTMASTERS

Ücret: Misafir olarak ziyaret etmek ücretsiz. Eğer üye olmak isterseniz her kulübün ücreti değişiyor.

Toastmasters toplum içinde konuşabilme becerilerinizi arttırabileceğiniz bir platformdur. Bir İngilizce öğrenme platformu değil, genel konuşma uygulamaları yapabileceğiniz bir platformdur.

Burada diğerlerinin önünde konuşma fırsatı bulabilirsiniz. Burası İngilizce konuşurken çok daha kendine güvenmenizi sağlayacak harika bir yerdir. Aradığınız türdeki uygulamanın videosunu izleyebilir, kulüplere katılabilirsiniz.

 

GO SPEAKY

Ücret: Ücretsiz

Eğer herhangi bir görüntülü arama ya da sesli mesaj programı indirmek istemiyorsanız Go Speaky’ye giriş yapmanın tam vakti! Video arama özelliği bulunan bu sitede tarayıcınızdan ayrılmadan insanlarla konuşabilirsiniz.

Go Speaky ilgi alanlarını dikkate alarak insanları eşleştirir, böylece size daha fazla ortak noktanızın olduğu bir partner sunar.

 

 

BUSUU

Ücret: Temel üyelik ücretsiz, Premium üyeliklerin fiyatları değişiyor.

Busuu, yeni partneriniz olmaya aday 50 milyonun üzerinde eğitmeniyle iftihar ediyor. Busuu iyi bir dil öğrenme topluluğu olarak bilinir.

Dilinizi öğrenmek isteyen ya da size İngilizce öğretmek isteyen birini bulun, seçim sizin.

 

LINGOGLOBE

Ücret: Ücretsiz

Binlerce üyesiyle Lingoglobe, pratik yapabileceğiniz bir arkadaş bulmak için harika bir seçenektir. Şu anda uygun olan birini bulabilir ya da Language Forum’u ziyaret ederek sizin gibi dil öğrenmek isteyen birileriyle tanışabilirsiniz. Hatta hobilerinize ve ilgi alanlarınıza göre bile arama yapabilirsiniz. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız online olanlara “Merhaba!” diyebileceğiniz ana sayfadan kolayca giriş yapabilirsiniz.

 

COEFFEE

Ücret: Ücretsiz

Coeffee oyunlarla dil öğrenebileceğiniz eğlenceli bir web sitesidir. “Make Phrase” -cümledeki boşluğa doğru kelimeyi yerleştirmeniz gereken- gibi oyunlarla diğerlerine karşı yarışabilirsiniz. Diğerleriyle oyun oynarken oldukça eğlenebilir, arkadaş edinebilir ya da topluluğun bir parçası olabilirsiniz.

Coeffee’de tanıştığınız biriyle buluştunuz, daha sonra sesli mesaj ya da görüntülü arama özelliklerini kullanarak alıştırmalarınıza devam edebilirsiniz.

 

COFFEE STRAP

Ücret: Ücretsiz

Daha fazla kahve? Tabii ki. Biriyle bir kafede kahve içtiğinizi düşünün. Oldukça arkadaşça ve özel. Coffee Strap yalnızca 2500 kullanıcıya sahiptir, böylece partnerlerinizi daha akıllıca seçer.

Daha önce bir partneriniz olduysa sadece yedi dakika sürecek misafir konuşmasıyla tekrar eşleşebilmeniz de mümkün. Yedi dakika dolduğunuzda uygulamanıza başka partnerle devam etmeniz gerekecektir. Bu da daha çok pratik yapma anlamına gelir.

 

İnternette dolaşırken yalnız olduğunuzu düşünmeyin. Bu sitelerden birini ziyaret edin ve sohbet edebileceğiniz arkadaşlar edinin.

 

PREPLY

Temel düzeyde yabancı dil bilginiz var ve Türkiye’nin %80’inin muzdarip olduğu “anlıyorum ama konuşamıyorum” problemini yaşıyorsanız size harika bir öneri ile geliyoruz. Profesyonel öğretmenlerden online dil eğitimi alarak yabancı dil pratiğinizi geliştirebilirsiniz. Preply size bu konuda yardımcı olmaya hazır.

Preply; 185 ülkeyi temsil eden 29000’ten fazla profesyonel öğretmenle öğrencileri buluşturan bir platform. Özellikle en çok tercih edilen İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça gibi dillerde birçok eğitimci barındıran Preply; Korece, Danca, Urduca gibi az bilinen dillerde de nitelikli öğretmenlere sahip. Görüntülü bir şekilde online yabancı dil dersleri alabileceğiniz platform tamamıyla kişiselleştirilmiş bir yapıda ve size en uygun öğretmeni bularak konuşma becerinizi yükseltmeyi hedeflemektedir.

 

Gamze Sevdik

Proje Yönetimi Okulu Editörü

2 Yorum

2 Comments

 1. Naciye Zeynep Turan

  28 Ağustos 2019 at 21:41

  COFFEE STRAP ücretsiz değil

  • abproje

   29 Ağustos 2019 at 00:24

   Bilgi için teşekkürler 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı