BlogYurtdışı Eğitim

Fransa İşçi Alımı Yapıyor! Fransa’da En Çok Aranan Meslekler

Fransa İşçi Alımı Yapıyor! Fransa’da En Çok Aranan Meslekler Nelerdir? Yurt dışında çalışmak isteyenlere müjdeli haber geldi. Fransa Çalışma Bakanlığı’nca işçi alımı yapılacağı açıklandı. Ülkeye çeşitli meslekler üzerinden işçi alımı yapılacağı duyurusu yapılırken, hangi meslekler için alım yapılacağı da tek tek belirtildi.

Özellikle hizmet sektörü için çok ciddi personel eksiğinin olduğu ifade edildi. Bakanın açıklamasında sağlık, inşaat, konaklama ve restoran alanında oturumu olmayan işçilerin çalışmasına da imkan verileceği belirtiliyor.

Fransa Çalışma Sitesi için Tıklayınız

LinkedIN Fransa İş İlanları için Tıklayınız

NE KADAR MAAŞ VERİLECEK?

Fransa’da çalışmak isteyenlere ne kadar ücret verileceği merak ediliyor. Aktarılan son habere göre Fransa’da asgari ücret 1600 Euro civarında ödenmektedir. Bugünkü kur olan 28,43 TL üzerinden hesaplandığında asgari ücretin 48 bin 488 TL’ye denk geldiğini söyleyebiliriz.

Fransa Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Yurt Dışında İş Bulmak için Tıklayınız

Fransa İşçi Alımı Yapıyor! Fransa’da En Çok Aranan Meslekler

Sigorta Acentesi

En çok iş veren şirketler: AXA France, Monceau Assurances, JP Morgan Chase & Co., Allianz France

Maaş aralığı: Yıllık 40.000 – 60.000 Euro

Kariyer beklentileri: Fransa genelinde Sigorta Acentelerine olan talep 2023 yılında yüksektir ve bunun nedeni bu rolün çok yönlü sorumlulukları olabilir. Sigorta poliçeleri satmakla kalmazlar, aynı zamanda sürekli olarak piyasa dalgalanmasını değerlendirir, riskleri öngörür ve müşterilerine ihtiyaçlarına en uygun poliçeleri belirlemelerinde yardımcı olurlar.

Yazılım Mühendisi

En çok iş veren şirketler: Criteo, Scality, Shippeo, CircleCI France, AXA Group, Veeva Systems

Maaş aralığı: Yıllık 40.000 – 60.000 Euro

Kariyer beklentileri: Fransa genelinde Yazılım Mühendislerine olan talep son on yılda sürekli olarak artmıştır. Bu popüler işler genellikle esnek çalışma saatleri ve yükselme fırsatları sunmaktadır.

Veri Analisti

En çok iş veren şirketler: CityMapper, Accor, Echo Analytics, Criteo, Volvo Group

Maaş ortalaması: Yıllık 35.000 – 75.000 Euro

Kariyer beklentileri: Etkili bir Veri Analisti, satış rakamları, pazar araştırmaları, lojistik ve diğer çevrimiçi davranışlarla ilgili bilgileri toplar ve depolar. Nitelikli adaylar, bu verinin kalitesini ve doğruluğunu sağlamak için teknik uzmanlık ve organizasyon becerileri sunarlar ve daha bilinçli iş kararları almak için bu veriyi sunarlar.

Çocuk Bakım Uzmanı / Au Pair

En çok iş veren şirketler: Eveil Bilingue, Mômji, AuPair, IAPA

Maaş aralığı: Aylık 10.000 – 25.000 Euro

Kariyer beklentileri: Fransa’nın en popüler mesleklerinden biri Au Pair’dir – aslında, talep o kadar yüksektir ki insanlar profesyonel bir çocuk bakıcısı olarak çalışmak için uzaktan seyahat ederler. Birçok insan okulda eğitim aldığı sırada au pair olarak çalışır, ancak doğru becerilere, deneyimlere ve referanslara sahipseniz tam zamanlı bir çocuk bakım uzmanı olma fırsatları da vardır.

Öğretmen

En çok iş veren şirketler: École M, Abbey Road Programs, Living School, International School of Paris

Maaş aralığı: Yıllık 25.000 – 45.000 Euro

Kariyer beklentileri: Fransa’da öğretmenlerin karşılaştığı birçok zorluk olmasına rağmen, özellikle COVID-19 salgını sırasında uzaktan çalışanlar için, ilkokul düzeyinde deneyimli ve yetenekli eğitimcilerin ihtiyacı ülke genelinde yüksektir.

Hemşire

En çok iş veren şirketler: Advantmed, Queensland Health, Medecins Sans Frontieres, Accurate Home Care

Maaş aralığı: Yıllık 30.000 – 55.000 Euro

Kariyer beklentileri: Fransa’da hemşirelik işleri, ülkenin COVID sonrası deneyiminden dolayı yüksek talep görmektedir. 2023 yılında milyonlarca vatandaşın ihtiyaç duyacağı uzun süreli bakım, sağlık sektörü için hayati öneme sahip olan bu rolleri vazgeçilmez kılmaktadır.

Front-End Web Geliştiricisi

En çok iş veren şirketler: WS-Interactive, NielsenIQ, Airswift, Sketchfab, Yassir

Maaş aralığı: Yıllık 35.000 – 50.000 Euro

Kariyer beklentileri: Fransa’da Web Geliştiricilere olan talep 2023 yılında artmaya devam etmektedir. Güçlü yazılım ve teknoloji becerilerine sahip ideal adaylar sürekli olarak yüksek değerli olarak kabul edilmektedir ve bu değer, olası olarak gelecek on yıllara da taşınacaktır.

IT Teknisyeni

En çok iş veren şirketler: Google, Europcar Mobility Group, Optora, AGCO, Microsoft, Hologic

Maaş aralığı: Yıllık 37.000 – 50.000 Euro

Kariyer beklentileri: Bilgi Teknolojisi sektöründeki en çok talep gören işlerden biri olan IT Teknisyeni olarak bilinen Veri Merkezi Teknisyenleri, büyük şehirlerde büyük bir büyüme görmüştür, ancak işletmelerini çalıştırmak için bilgisayarlara güvenen küçük kasabalar da aynı şekilde büyümüştür.

Gayrimenkul Danışmanı

En çok iş veren şirketler: TOIT IMMOBILIER, Compass, Engel & Völkers, Coldwell Banker

Maaş aralığı: Yıllık 25.000 – 53.000 Euro

Kariyer beklentileri: Etkili bir Gayrimenkul Danışmanı, bir mülk için sağlam bir talep fiyatı belirlemek, mülkü reklam etmek, mülkü listelemek ve potansiyel alıcılar için açık evler düzenlemek suretiyle satışta yardımcı olabilen kişi her zaman Fransa’nın tüm bölgelerinde talep görecektir.

Proje Yöneticisi

En çok iş veren şirketler: Criteo, IPSEN, Microsoft, GE, Unispace, Mastercard

Maaş aralığı: Yıllık 50.000 – 80.000 Euro

Kariyer beklentileri: Etkili bir Proje Yöneticisi, bir şirket için kaynakları planlar ve tahsis eder, bütçeler hazırlar, proje durumlarını izler ve paydaşların projenin yaşam döngüsü boyunca iyi bilgilendirildiğinden emin olur. Yukarıdakileri başarabilen etkin bir aday, Fransa’nın popüler bölgelerinde her zaman yüksek talep görecektir.

Garson

En çok iş veren şirketler: Marriott, Radisson Hotel Group, Planète Culture, Paris Waiters, Princess Cruises

Maaş aralığı: Aylık 1.000 – 2.500 Euro

Kariyer beklentileri: COVID kısıtlamalarının kaldırılmasıyla birlikte, konukseverlik sektörü, özellikle özel ve verimli ön-ofis personeline olan talepte belirgin bir artış görmektedir. Yüksek becerilere sahip bir garson, restoran veya otel endüstrisindeki herhangi bir işletme için önemlidir.

Mağaza Görevlisi

En çok iş veren şirketler: Kroger, Nike, Farfetch, Sandro, Stella McCartney

Maaş aralığı: Aylık 900 – 2.500 Euro

Kariyer beklentileri: Birçok perakende şirketi, Yapay Zeka ve self-servis kasaları gibi maliyet tasarrufu sağlayan araçlarla değişen küresel bir izleyici talebine uyum sağlamaya devam ederken, hala insan dokunuşuna (ve tercihine) güvenen birçok şirket vardır. Yüz yüze perakende görevlileri (veya Satış Asistanları), Fransa’nın en yoğun şehirlerinde yüksek talep görmektedir – sonuçta dünyanın en büyük alışveriş destinasyonlarından bazılarına sahiptir.

İdari Asistan

En çok iş veren şirketler: Netflix, Estee Lauder, AlphaGlobal, ABD Büyükelçiliği ve Konsolosluğu (Paris)

Maaş aralığı: Yıllık 20.000 – 40.000 Euro

Kariyer beklentileri: İdari Asistanlar, bir şirketin iç ofisinin günlük operasyonlarında yardımcı olurlar. Fransa’da etkili yardımcılar sayesinde birçok küçük ve büyük işletme başarılı olmaktadır.

Müşteri Destek Uzmanı

En çok iş veren şirketler: Insider., Telus, Bouygues Telecom, Chevron, American Express

Maaş aralığı: Yıllık 30.000 – 45.000 Euro

Kariyer beklentileri: Müşteri Destek Uzmanları, müşteri hizmetleri veya destek operasyonlarında çalışır ve müşterilerin sorularını yanıtlar, sorunları çözer ve genel müşteri memnuniyetini sağlar. Müşteri destek hizmetlerine olan talep, tüm sektörlerde yüksek kalır.

Pazarlama Uzmanı

En çok iş veren şirketler: L’Oréal, Sanofi, Amazon, LinkedIn, Danone

Maaş aralığı: Yıllık 40.000 – 70.000 Euro

Kariyer beklentileri: Pazarlama Uzmanları, markaların ürünlerini, hizmetlerini veya mesajlarını hedef kitlelere tanıtmak ve pazarlama stratejileri oluşturmak için çalışır. Bu rol, Fransa’da birçok şirketin büyümesine ve başarısına katkıda bulunur.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu