BlogKişisel Gelişim & Verimlilik

En İyi Animasyon Filmleri 2023

Animasyon seven bir sinema fanatiği iseniz En İyi Animasyon Filmleri 2023 listemize mutlaka göz atmalısınız! 2022 sonunda film endüstrisinin büyük bir şekilde geri döndüğünü gördü ve ekranlarımızı süsleyen tonlarca fantastik filmle uzun zamandır filmler için tartışmasız en iyi yıl oldu. İster korku filmlerinin, aksiyon filmlerinin, romantik komedilerin ve hatta süper kahraman filmlerinin hayranı olun, 2022 yılı şüphesiz sinemaseverleri mest etti.

Animasyon filmler, Lightyear’dan Guillermo Del Toro’nun Pinokyo’suna ve hatta Bob’s Burgers’a kadar yıl boyunca son derece nefes kesici bazı filmlerle büyük bir şekilde geri döndü. 2023, Disney, DreamWorks, Pixar, Illumination, Aardman, Netflix ve daha fazlasından bazı heyecan verici yeni yayınlarla bu trendi devam ettirecek gibi görünüyor. İşte 2023’ün en çok beklenen animasyon filmleri.

En İyi Animasyon Filmleri 2023

The Super Mario Bros. Movie — April 7, 2023

Kesinlikle 2023’ün en çok konuşulan filmlerinden biri, birçok gecikmeden sonra, ikonik su tesisat tamirci ikilisinin hayranları nihayet filmin 7 Nisan’da beyaz perdede gösterime girmesiyle filme kavuştular. Süper Mario Kardeşler Filmi, Brooklynli iki musluk tamircisi olan Luigi ve Mario Kardeşlerin maceraları konu ediliyor. Brooklyn’li tesisatçılar Mario ve erkek kardeşi Luigi’nin hayatı, bir ana su borusunu tamir ederken başlarına gelenlerle bambaşka bir hal alır. Su borusunu tamir etmek için yeraltında çalışan kardeşler, gizemli bir borudan aktarılarak kendilerini sihirli bir dünyanın içinde bulurlar. Ancak kardeşler farklı yerlere savrulunca Mario, kardeşi Luigi’yi bulmak için zorlu bir maceraya atılır.

Örümcek-Adam: Örümcek-Evrenine Geçiş

Spider-Man: Into the Spider-Verse, radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmasıyla bambaşka bir dünyaya adım atıp, özel yeteneklerle donanan Miles Morales’in maceralarını konu ediyor. Gwen Stacy ile yeniden bir araya gelen Miles, Çoklu Evrenleri geçer. Miles bu sırada ne olursa olsun orayı korumakla yükümlü olan Örümcek – İnsanlarla karşılaşır. Büyük bir tehdit ile karşı karşıya olan kahramanlar, ne yapacaklarını bilemeyince Miles, kendisini diğer Örümcekler karşısında bulur. Miles, en sevdiği insanları büyük bir tehdite karşı koruyabilmek için yeteneklerini kullanmak zorundadır. Yılın en büyük görsel şölenine hazır olun!

Elemental

Disney Pixar tarafından yayınlanan Elemental’ın resmi tanıtımı şöyledir: “Ateş, su, toprak ve hava sakinlerinin birlikte yaşadığı bir şehirde, ateşli bir genç kadın ve akışa ayak uyduran bir adam, temel bir şeyi keşfetmek üzereler. Konunun bir şekilde yönetmen Peter Sohn’un çok kültürlü New York şehrinde göçmenlerin oğlu olarak büyüme deneyimine dayandığı bildirildi. Pixar’ın kusursuz sicili ve en kayıtsız izleyicilerde bile en güçlü duyguları uyandırma konusundaki inanılmaz yeteneği göz önüne alındığında, bir kişi sevgi kahkaha ve gözyaşlarını içeren bir duygu trenine kapılmayı bekleyebilir. Elemental’in 16 Haziran’da sinemalarda olması planlanıyor.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem, Ninja Kaplumbağalar serisine dayanan yeni bir bilgisayar animasyonlu süper kahraman filmi. Yedinci teatral Teenage Mutant Ninja Turtles filminin yanı sıra serinin hem ikinci yeniden başlatması hem de 2007’deki TMNT’den sonra canlandırılacak ikinci film. Brendan O’Brien’ın senaryosundan Jeff Rowe tarafından yönetilen proje, Nickelodeon Animation Studio’nun Nickelodeon Movies, Paramount Animation ve Point Gray Pictures’ın ortak yapımıdır.

Trolls 3: Trolls Band Together

Troller 3: Hep Beraber, arkadaşları Branch, Biggie, Tiny Diamond, Cooper, Satin ve Chenille ile birlikte türlü maceralara atılan Poppy’nin hikayesini konu ediyor.

Hayata 50’lerin sonlarından 90’lara kadar en büyük oyuncak heveslerinden biri olarak başlayan bu tuhaf saçlı troller, dünyanın en büyük animasyon serilerinden birinin yıldızlarına dönüştü. Orijinal 2016 animasyon filminin ve 2020 devam filmi Trolls World Tour’un başarısının ardından, Trolls Band Together’da bir renk ve müzik patlaması olacağı kesin! Proje hakkında çok az bilgi verilmiş olmasına rağmen, çete “bandı” olarak bir dizi klasik hit ve belki birkaç yeni melodi içeren bir müzik kutusu müzikali olacağı için muhtemelen diğerleri ile aynı kazanma formülünü izleyecektir. “Sıkıntıların üstesinden gelmek için birebir!

Wish

Disney’in 100. yıl dönümünde vizyona giren Wish, “Pek çok Disney karakterinin dilek tuttuğu dilek yıldızı nasıl oldu?” ve genç Ashna’yı, Rosas krallığındaki topluluğunu kurtarmak için en zorlu düşmanların üstesinden gelmek için mücadele ediyor. Film, Disney’in uzun zamandır en heyecan verici animasyon projelerinden biri olacak ve eski Disney klasikleriyle ilgili Paskalya yumurtalarıyla dolu olduğu bildiriliyor. Sadece bu da değil, sanat tarzı geleneksel 2D ve modern CGI arasında bir melez olarak tanımlanıyor.

Chicken Run 2: Dawn of the Nugget

Orijinal Chicken Run’ın piyasaya sürülmesinden 20 yıldan fazla bir süre sonra, Aardman’ın benzersiz tuhaf ve bazen saygısız mizah markasının hayranları beklenen devam filmini yakalamak için biraz daha bekleyecekler. Dawn of the Nugget, izleyicilerin tavuk çiftliğinden büyük kaçışlarının ardından Ginger ve Rocky’yi yakalamasına olanak sağlayacak. Yüzlerce tavuğu kolayca yenilebilir tavuk nuggetlarına dönüştürmek için ölümcül bir komployu öğrenene ve söz konusu tavukları kurtarmak için tekrar harekete geçmeye kadar çift için hayat tamamlanmış gibi görünüyor. Thandiwe Newton ve Zachary Levi sırasıyla Ginger ve Rocky’yi Julia Sawalha ve Mel Gibson’dan devralacak. Orijinal Chicken Run, Rotten Tomatoes’da oldukça saygın bir %97 puana sahiptir.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu