BlogKariyer

En İyi 5 Sunum Programı

Öğrencilik hayatımızdan itibaren başlayan ve iş hayatımızda da devam eden bir etkinlik; Sunum Yapmak 🙂 Üniversitelerde hocanın verdiği konu doğrultusunda sınıfa, iş yerimizde müşterilere ve hedef kitleye yönelik, konferanslarda izleyicilere, hatta Avrupa Gönüllü Hizmetinde karşı tarafı etkilemek için sunum şeklinde motivasyon mektupları hazırlayabiliyoruz. Ancak şu bir gerçek ki Office programında temel bir kullanıcıysanız Powerpoint sunumlarında tek düze ve ilgi çekmeyen sunumlar hazırlıyorsunuzdur! Sizlere daha renkli, daha dikkat çekici, izleyicinin dikkatini çeken sunumlar hazırlamanız için sunum araçlarını derledik!

1.Prezi

Son senelerde gittikçe Türkiye’de kullanımı artan Prezi, sunum hazırlamak için size çok farklı alternatifler sunuyor. Prezi’de çok az sunum slaytı ile çok şey anlatabilirsiniz nasıl mı? Prezi sizden bir slaytı görsel büyük bir bez olarak düşünmenizi istiyor ve tek ekranda etkileşimli sayfalar aracılığıyla konunuzu anlatmanızı sağlıyor. ” Zoom ” yani yakınlaştırma ve uzaklaştırma size sınırsız bir özgürlük vererek temalar arası geçişler kolaylaşıyor. Prezi ücretsiz versiyonunda size sunum hazırlama olanağı veriyor ancak aylık 5$ karşılığında premium üye olarak tüm özellikler yararlanabilirsiniz.

Website: https://prezi.com/

 

prezi-nedir

2. Haiku Deck

Haiku Deck bir çok hazır şablon ve kendi oluşturabileceğiniz formatlarla harika sunumlara imza atabileceğiniz bir site. Özellikle hazırlayacağınız sunum konusu eğitim ve iş dünyası ile ilgiliyse hazır şablonlar işinize çok yarayacaktır. Haiku Deck programında sizlere ücretsiz olarak fotoğraf indirme ve Youtube videolarını sunumunuza taşıma imkanı verilmektedir. Iphone ve Ipad ile uyumlu olan program ile mobilde de sunumlarınızı yüksek kalitede görüntüleyebilirsiniz.

Web Site: https://www.haikudeck.com/

haiku-deck-nedir

 

3. Powtoon

Tam içeriği sunum olmasa da, Powtoon kullanarak animasyon dolu sunumlara imza atabilirsiniz. Animasyon ve kısa çizgi sinema oluşturma sitesi Powtoon’da hareketli ve canlı sunumlar hazırlayabilirsiniz. Ürün tanıtımları ve reklamları konusunda kesinlikle Powtoon kullanmalısınız!

Web Site: https://www.powtoon.com/

powtoon-nedir

 

4. SlideRocket

SlideRocket sunum konusunda size bir çok alternatif sunan bir sistem! SlideRocket ile bir çok sunumu sıfırdan kendiniz oluşturabilir, Powerpoint’te hazırladığınız sunumları sisteme aktararak üzerinde SlideRocket özellikleriyle oynama yapabilirsiniz.

Web Site: http://www.sliderocket.com/

 

slide-rocket-nedir

 

5. Google Slides

Temel olarak Powerpoint’e benzerlik gösterse de programa ihtiyaç duymadan online basit sunular hazırlama imkanı vermesi Google Slides’ı ön plana çıkarıyor. Sunumu yapmanıza az bir süre kaldı ise ve hızlı bir düzenlemeye ihtiyacınız varsa Google Slides size çok kısa sürede temel bir sunum hazırlama imkanı veriyor. Google Slides’ın tüm Google araçları ile uyumlu olması da mobil ve bulut teknoloji açıdan avantaj sağlıyor.

Web Site: https://www.google.com/slides/about/

 

6. Emaze

Prezi ile benzerlik gösterse de Prezi’ye göre daha profesyonel ve daha yönetimsel olduğunu söyleyebiliriz. Emaze sık sık yapılan güncellemelerle kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap veriyor. Özellikle özel sektördeyseniz şirket sunumlarında Emaze sitesini mutlaka deneyin. Bu arada örnek temaları gerçekten şık sade ve detaylandırması kolay

Web Site: https://www.emaze.com/

7. VYOND

Sektörler genelinde videonun dikkat çektiği ve çoğu medyadan daha iyi etkileşim kurduğu gösterilmiştir. Videoların, insanların bir ürün veya hizmete ilişkin anlayışlarını önemli ölçüde artırdığı bilinmektedir.

Vyond, videonun gücünü her yerde herkesin kullanımına sunuyor. Platform, prodüksiyon beceri düzeyi ne olursa olsun herkese güçlü, dinamik medya oluşturmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlar. Metin ve görüntüleri taşımanın ötesine geçen özelliklerle, karaktere dayalı hikayeler veya kitlelerin ilgisini çeken ve sonuç veren ilgi çekici veri görselleştirmeleri oluşturabilirsiniz.

Web Site: https://www.vyond.com/

Gökhan Turgut Ünal

Proje Yönetimi Okulu Koordinatörü


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu