İş İlanlarıStajYurtdışı Kariyer

EIGE Staj Programı Litvanya

EIGE Staj Programı Litvanya Avrupa Cinsiyet Eşitliği Enstitüsü (EIGE), Bilgi Yönetimi ve İletişim Biriminde, bir AB Üye Devletinin veya bir EFTA ülkesinin veya bir IPA’ya uygun ülkenin vatandaşı olan mezunlar için altı ay süren stajyerlik fırsatlarını duyurur. Stajlar, Enstitünün Vilnius, Litvanya’daki tesislerinde verilmektedir.

Staj, üniversite mezunlarına web geliştirme, düzenleme ve yayınlama, iletişim veya benzeri alanlarda genel olarak AB çalışmalarında ve özel olarak EIGE çalışmalarında deneyim kazanma imkanı sunacaktır.

Adaylar, kendilerine verilen özel görevlerin seçilen adaya gönderilen teklif mektubunda tanımlanacağını not etmelidir. Stajyerin görevleri, stajın başlamasından sonra daha da özelleştirilebilir. Hizmetin ihtiyaçlarına, profiline ve deneyimine bağlı olarak kursiyerin diğer faaliyet alanlarında yardımcı olması gerekebilir.

Seçilen kursiyerin tüm staj dönemi boyunca bir staj danışmanı olacaktır.

Stajlar temel olarak şunları amaçlar:

  • Enstitü’nün Bilgi Yönetimi ve İletişim Birimi tarafından kapsanan çalışmalarının kilit alanlarında, özellikle bilgi yönetimi olmak üzere iş başında eğitim deneyimi sağlamak;
  • Öğrenim veya çalışma hayatı sırasında edindiği bilgileri genişletmek ve uygulamak;
  • AB ajansları ve kurumları hakkında pratik çalışma bilgisi sağlamak;
  • Kursiyerlerin bir AB ajansı bağlamında iş deneyimi kazanmalarını sağlayın.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

EIGE, AB’nin cinsiyet eşitliği konusundaki bilgi merkezidir. Enstitü, AB düzeyinde karşılaştırılabilir ve güvenilir bilgiler toplar ve analiz eder ve cinsiyet eşitliğinin tüm AB politikalarına entegrasyonu için uygun metodolojik araçlar geliştirir. Paydaşlar arasında iyi uygulamaların ve diyalogun paylaşılmasını teşvik eder ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratır. Ayrıca AB kurumlarına, özellikle Avrupa Komisyonu’na ve Üye Devletlerin yetkililerine teknik yardım sağlar.

EIGE, toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik etme ve güçlendirme çalışmaları sırasında politika yapıcıları işleriyle ilgili yüksek kaliteli verilerle destekler.

Enstitü, fırsat eşitliği sunan bir işverendir ve yaş, ırk, siyasi, felsefi veya dini inanç, cinsiyet veya cinsel yönelim, cinsiyet kimliği ve engellilik, medeni hal veya aile durumu gibi ayrım gözetmeksizin başvuruları kabul etmektedir.

Staj, şu anda 1,236.47 €’ya eşdeğer bir aylık hibe ile desteklenmektedir. Seyahat ödeneği verilirken, kursiyerlerin kendi sağlık sigortası düzenlemelerini yapmaları gerekecek.

Son Başvuru Tarihi: 26 Temmuz 2023


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu