Blog

Dünyanın En İyi Online Öğretmenlerinden Ders Alın: Preply

preply-turkiye

Temel düzeyde yabancı dil bilginiz var ve Türkiye’nin %80’inin muzdarip olduğu “anlıyorum ama konuşamıyorum” problemini yaşıyorsanız size harika bir öneri ile geliyoruz. Profesyonel öğretmenlerden online dil eğitimi alarak yabancı dil pratiğinizi geliştirebilirsiniz. Preply size bu konuda yardımcı olmaya hazır.

Preply; 185 ülkeyi temsil eden 29000’ten fazla profesyonel öğretmenle öğrencileri buluşturan bir platform. Özellikle en çok tercih edilen İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça gibi dillerde birçok eğitimci barındıran Preply; Korece, Danca, Urduca gibi az bilinen dillerde de nitelikli öğretmenlere sahip. Görüntülü bir şekilde online yabancı dil dersleri alabileceğiniz platform tamamıyla kişiselleştirilmiş bir yapıda ve size en uygun öğretmeni bularak konuşma becerinizi yükseltmeyi hedeflemektedir.

 

 

Peki Preply nasıl çalışıyor?

Preply ana sayfasında dil bölümlerinden veya arama motorundan istediğiniz dilde öğretmenlere ulaşmak için arama yapabilirsiniz. Arama sonuçlarını saat başına ücrete, öğretmenin doğum yerine, uzmanlık alanlarına, konuştuğu dillere veya müsaitlik durumuna göre değiştirme şansına sahipsiniz. Bu noktada Preply size akıllı eşleştirme şansı da sunmaktadır. Arama yaparken hem amacınıza göre hem de öğretmenlerin niteliklerine göre arama yaparak size en uygun eğitimci ile eşleşme şansına sahipsiniz. Arama ekranında size ne amaçla eğitim almak istediğiniz soruluyor ve eğitim, iş, hobi gibi amaçlarla size akıllı eşleştirme olanağı sunulmaktadır.

Bir sonraki aşamada hem öğretmenin hem de sizin uygun olduğunuz zamanı seçerek anında ilk dersinizin rezervasyonunu yapabilirsiniz.

İlk ders saatleri paketinizi satın alarak ve dersleri rahatlıkla planlayabilirsiniz.

Öğretmeni beğeniyorsanız, 5, 10, 15 ve 20 saatlik paketler alarak düzenli olarak yabancı dilinizi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bu noktada ne kadar fazla ders saati alırsanız o kadar fazla indirim oranı elde edeceğinizi unutmamakta fayda var.

Öğretmenden memnun kalmazsanız da öğretmen değişimi veya para iadesi site tarafından sağlanmaktadır.

Preply sistemine hem masaüstü bilgisayarınızdan hem de mobil cihazınızdan ulaşabilirsiniz. Android ve IOS uygulamaları ile istediğiniz her yerden satın aldığınız derslere ulaşma imkanına sahipsiniz.

 

PREPLY SİSTEMİNE KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Siteyi incelerken ilk aklınıza gelen sorulardan biri; öğretmenlerin kalitesi olacaktır. Sonuçta uzun bir süreç birlikte çalışacağınız öğretmenler ne kadar iyi, ne kadar disiplinli, alanında ne kadar deneyimli bunları öğrenmek hakkınız. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; her önüne gelen Preply’da öğretmen olamıyor J Öğretmen adayları başvuru aşamasında titizlikle değerlendiriliyor, yetenekleri ve sertifikaları kapsamında sistemde öğretmen olabiliyorlar. Öğretmenlerin birçoğu TESOL, TEFL, CELTA ve diğer uluslararası sertifikalarına sahip. Öğretmenlerin deneyim, tecrübe ve bilgi kapasitesi ile ilgili de profillerinde oldukça fazla ayrıntı bulunmakta. Öğrenci yorumları ve puanlamalar da sizler için önemli bir gösterge olacaktır.

 

Öğretmen olmak istiyorsanız da Preply Öğretmen sayfasından başvurunuzu yapabilir ve öğretmen arayan adaylarla iletişim kurabilirsiniz. Öğretmen olduğunuzda belirlenen komisyon oranlarında verdiğiniz derslerden para kazandığınızı da hatırlatmak isteriz 🙂

 

preply-nedir

 

Preply Ne Kadar Başarılı?

Sistem temelinde oldukça nitelikli ve hızlı. Öğrenme odaklı bir sisteme sahip Preply size direk hedefinize yönelmenizi sağlıyor. Mesela sadece iş İngilizcesi istiyorsanız veya İngilizce mülakatlar ile ilgili pratik yapmak istiyorsanız çok kısa sürede size bu konuda deneyim kazandırıyor. Önemli olan nokta; sizin sürekliliğiniz ve uyum. Eğitimcinizle planladığınız derslere hem saat hem de kafa olarak uyum sağlarsanız gerçekten güzel sonuçlar alıyorsunuz. Haftalık 2 saat ders sistemi ile 8 hafta bir programa girmeniz halinde yabancı dilinizin gerçekten seviye atladığını göreceksiniz. Sistemin amacı zaten yabancı dil öğreniminin en zor bölümü olan konuşma (speaking) üzerine kurulu ve bizim yaptığımız 2 denemede gerçekten kaliteli ve akıcı bir eğitim modeline sahip öğretmenlerle çalıştık.

 

Sistem Ne Kadar Güvenli?

Bu soru da ilk başta aklınıza gelebilecek sorulardan biri, sistemin hem ödemede hem de ders satın almada güvenirliliği. Ödeme sistemi uluslararası standartlarda güvenlik sertifikalarına sahip ve birçok kanal aracılığıyla ödemenizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Ders saati satın aldıktan sonra da eğer memnun kalmazsanız iade garantisi ve öğretmen değiştirme hakkına sahipsiniz. Tabii bu arada öğretmenle ilgili olumsuz bir deneyim yaşarsanız anlık olarak da bunu raporlama imkanınız var. Preply, Amerika Birleşik Devletleri ve BDT pazarında faaliyet gösteren genç bir şirket. Şu ana kadar Forbes, The Wall Street Journal, AIN, Kiev Post gibi ve daha pek çok yayın kuruluşunda yer almayı başarmışlar.

 

 

preply-online

 

 

Sonuç:

Yabancı dil eğitiminde konuşma (speaking) en çok zorlanılan alanlardan biri ve pratik edilmedikçe gerilediğiniz bir bölüm. Preply size bu konuda uluslsrarası sertifikalara sahip nitelikli öğretmenlerle buluşturma hedefiyle yola çıkan bir site ve bunu da oldukça profesyonel bir şekilde başarıyor. İnternette birçok online eğitim sitesi kullanıcılarına hazır ders vermekte ve etkileşim oldukça düşük kalmaktadır. Preply’ın en büyük avantajı; size uygun öğretmeni bularak, bire bir etkileşim içinde konuşma becerinizi geliştirmeniz.

Sistemin avantajları;

  • 185 ülkeyi temsil eden 29000’ten fazla profesyonel öğretmen
  • Amacınıza yönelik akıllı eşleştirme sistemi
  • Deneme dersi satın alma şansı
  • Mobil uygulama desteği
  • İade garantisi ve memnuniyet politikası
  • Müşteri Hizmetleri
  • Türkçe Dil Desteği
  • Az bilinen dillerde kaliteli öğretmenler

Biz ekip olarak 5 saat Almanca dersine başladık ve şu an eğitmenimizle her şey yolunda gidiyor 🙂 Ama son bir hatırlatma; karşınızda isterse dünyanın en iyi eğitmeni olsun, başarı şansınız arttırmak sizin azminize ve disiplininize bağlı 🙂

 


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı