BlogDil Öğrenimi

Dil Öğrenme Uygulaması Babbel

Bu inceleme yazısında dil öğrenme uygulaması olan Babbel hakkında bilmeniz gerekenler hakkında temel bilgileri paylaşacağız. Bu incelemenin sonunda Babbel’in ne olduğunu ve ne işe yaradığını, hangi dilleri öğrenebileceğinizi görmüş olacaksınız. Başlamaya hazır mısınız?

Babbel Nedir?

Abonelik sistemiyle çalışan bir dil öğrenme uygulaması olan Babbel 14 farklı dili öğrenme imkanı sunuyor. Uygulamanın formatı önceden kaydedilmiş dersler ile öğretim programına göre adım adım ilerlemektir. Yazılım tabanlı bir öğrenme sistemi ile sundukları göz önüne alındığında, fiyatlandırma açısından da düşük seviyededir. Diğer dil öğrenme uygulamalarına göre en önemli farklılıklardan biri de farklı seviyelere atlayabilme imkanınızın olmasıdır.

BABBEL WEB SİTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Babbel ile Hangi Dilleri Öğrenebilirsiniz?

Babbel ile güncel olarak 14 farklı dili öğrenebilirsiniz. Eğitim dilinizin İngilizce olduğunu varsayarak geriye kalan 13 diğer dili (Almanca, Danca, Endonezya dili, Felemenkçe, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, İsveççe, Lehçe, Norveççe, Portekizce, Rusça ve Türkçe) bu uygulama ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, İsveççe, Lehçe, Portekizce konuşanlar için kendi dillerinde eğitim imkanı da sağlamaktadır.

Babbel Kimler İçin Uygundur?

Babbel’in çoğu kullanıcısı bir dili öğrenmeye başlayan, yani başlangıç seviyesinde olan kişilerdir. Özellikle yeni sözcükler öğrenmek ve cümle yapılarını geliştirmek isteyen kişiler için yararlıdır.

Odak Noktaları ve Özellikleri

Şimdi bu dil öğrenme uygulamasının nasıl çalıştığının ve size nasıl yardımcı olacağına bakalım. Yeni başlayanlar için Babbel öncelikli olarak yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı oluyor, cümle yapısı ve dilbilgisi yeteneklerinizi geliştirmeye yarıyor. Aynı zamanda Babbel, konuşma becerileriniz üzerinde çalışmanıza da yardımcı olduğunu da iddia ediyor.

Fiyat

Maliyet açısından Babbel genel olarak oldukça uygun fiyatlı ama Türkiye için pahalı diyebiliriz. Ayrıca öğrenmek istediğiniz her bir dil için ayrı ödeme yapmanız gerekmektedir. Benzer uygulamalarla karşılaştırıldığında Babbel ön planda duruyor.

Benzer uygulamalar ile olan fiyat karşılaştırması:

Babbel: 6.95 $ / ay (12 aylık abonelik) – 9.95 $ (3 aylık abonelik)

Duolingo: Ücretsiz

Rosetta Stone: 12 $ / ay (12 aylık abonelik) – 15 $ (3 aylık abonelik)

Busuu: Ücretsiz + 5.41 € / ay (24 aylık abonelik) ila 9.99 € (1 aylık abonelik)

Memrise: Ücretsiz + 7.5 $ (12 aylık abonelik) ila 8.99 $ (aylık abonelik)

ARTILAR EKSİLER
✓ Kullanışlı ve zorlu içeriğe sahip olması

✓ Ucuzluk

✓ Yeni başlayanlar için yardımcı eğitici yazılar

✓ Her dile özgü yüksek kalitede dersler

✓ Bazı diller için podcast imkanı

 — Dile göre içeriğin değişmesi

— Görsel düzen

 

 

Sonuç

Faydalı içerikleriyle ve düşük fiyatıyla en iyi dil öğrenme uygulamalarından biri olarak görülüyor. Babbel dili öğrenmeniz ve pratik yapmanız için hem web hem de mobil uygulamalara sahip. Etkileşimli alıştırmaları bazen sıkıcı olabilir ama bu alıştırmalar çoğu dil öğrenme uygulamasına göre daha zorlayıcıdır. Ayrıca Babbel ile öğrenmekte olduğunuz dile özgü kavramları ve cümleleri de öğrenirsiniz. Diğer uygulamalar size çok kolay geldiyse Babbel ile zorlu bir yolculuğa hazır olun ve not defterlerinizi hazırlayın.

Kaynakça

https://www.rypeapp.com/babbel-review/

https://www.pcmag.com/reviews/babbel

https://uk.babbel.com/

Proje Yönetimi Okulu Editörü

Yasin Karaçelebi


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu