Blog

Dijital Pazarlama Alanında En İyi Youtube Kanalları

dijital-pazarlama-youtube

Dijital pazarlamada kariyer sahibi olmak benzersizdir. İnsanlar pahalı bir üniversite derecesi yaparak veya sınavları yüksek başarıyla geçerek sektörde başarılı olmakla kalmaz, aynı zamanda işimizde bize yardımcı olabilecek bir bilgi birikimine de sahiptir.

Düzenli içerik yayınlayan tonlarca havalı dijital pazarlama blogu vardır. Dijital ortama yeni başlayan biriyseniz veya öğrenmeye başlamak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, aşağıda sıralayacağımız benzersiz 19 Youtube kanalına mutlaka bakmanızı öneririz. İşte o kanallar;

 

 

MOZ

Moz dijital pazarlama terimlerine uzun zamandır hakim ve Youtube’da çok başarılı bir şekilde bunu izleyicilerine aktarıyor. Kanalları güncel SEO haberleri ve tavsiyelerle düzenli olarak güncellenmektedir. Rand Fishkin’in WhiteBoard Friday’i mutlaka takip edilmeye değer. Moz’un kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Jesse Hanley

Jesse bir dijital pazarlama uzmanı ve bir hosting şirketi. Abone olamaya değer bir SEO kanalı yöneten Jesse’in videolarının büyük çoğunluğu dijital pazarlama üzerine olsa da, gerçekleştirdiği seyahatler hakkında da yayınladığı birkaç videosu var. Dijital pazarlamada uzman olmak için Jesse’in kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Backlinko

Bir link oluşturucu olarak Backlinko’yu takip etmenizi ve kanalına abone olmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Kanalın yöneticisi Brian Dean’in stratejileri, kuşakların başarılı bağlantılarına değinen uzman bir görüş niteliğinde. Google’da görünürlüğünüzü artıran ve sıralamalarda üst sıralarda yer almanızı sağlayan bir dizi videosu var. Backlinko’nun Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Dan Ray

Dan başkalarının başarılı olmasına yardımcı olmak için çok zaman harcayan başarılı bir bağlantı kurucusudur. Düzenli olarak kullanıcıların bağlantı kurma, SEO performansını geliştirmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlanmış video serilerine sahip. Ayrıca endüstri alanında nasıl daha başarılı olunacağına dair tavsiyelerde buluna mükemmel bir Facebook grubuna da sahip. Dan’in Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Matthew Woodward

Yıllardır varlığını sürüdüren bir başka Youtube kanalı da Matthew’unki. Pazarlama alanında oldukça başarılı kanalında çoğunlukla dijital pazarlama tabanlı olmakla birlikte bazı ürün incelemeleri de vardır. Matt’in Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

SEMRush

SEMRush, işletmeler ve online pazarlamacılar için hepsi bir arada dijital yazılım paketi sunuyor. Aynı zamanda dijital pazarlama konusunda neredeyse 1000 videoya sahip üretken bir Youtube kanalına sahip. Hemen hemen her gün güncellemelerle, sektör hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kanalı takip etmenizi mutlaka öneririz. SEMRush’un Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Search Engine Journal

Search Engine Journal (SEJ) yıllardır en popüler pazarlama bloglarından biri olmuştur. Onarın Youtube kanalı, SEO, PPC ve daha fazlası hakkında ilginç ve derinlemesine tartışmalarla düzenli olarak güncellenir. Videoların çoğu 1 saate yakın olarak yayınlanır ve izlemek istiyorsanız biraz fazla zaman ayırmanız gerekebilir. SEJ’İn Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Digital Marketing Strategy with David Bain

David, bir dijital pazarlama eğitim programı yürütüyor ve aynı zamanda Youtube kanalını sık sık online olarak başarıya nasıl ulaşacağınız konusunda ipuçları ve rehberlerle güncelliyor. Onun kanalı da onun canlı yayın dijital pazarlama radyo programlığına da ev sahipliği yapıyor. David’in Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

AHREFS

AHREFS web sitelerine bağlantılar bulmak için adını oldukça müthiş bir yazılım parçası haline getirmiştir. Ayrıca dijital pazarlamacıların kampanyalarını iyileştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan harika bir Youtube kanalına sahip. AHREFS’in Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Google Webmaster Help

Google’ı hepimiz her gün kullanıyoruz ve batı dünyasında internet aramalarına büyük anlamda hükmettiği düşünülen bir arama motoru. Arama motorlarını ister çok sık kullanın ister hiç kullanmayın, fakat yine de Web Yöneticisi Merkezi olan Hangout’lara kulak vermek ve web sitenizin başarılı olmasına yardımcı olabilecek küçük bilgi yığınlarıyla dolu olduğunu bilmek size iyi bir rehber olacaktır. Google Webmaster 260 binden fazla takipçisiyle oldukça profesyonel bir Youtube kanalına sahip. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Unbounce

Unbounce, açılış sayfaları ve hemen hemen her dijital pazarlamacı için önemi olan dönüşüm oranlarını iyileştirmeye yardımcı olan başarılı bir Youtube kanalı. Ziyaretçilerinizi web sitenizden hemen uzaklaştırmak yerine, onları web sitenizde daha uzun süreli gezdirmek, daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak için ipuçları elde etmek istiyorsanız, Unbounce Youtube kanalına mutlaka bakmalısınız. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Hubspot

Büyük bir pazarlama şirketi olan Hubspot, 50,000’den fazla abonesinin online pazarlama kampanyalarını geliştirmelerine yardımcı olmak için sürekli güncellediği içerikleriyle takipçilerine eşsiz deneyimler aktarıyor. Hubspot’un Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Gary Vaynerchuk

Seri girişimci Gary, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarına hizmet veren mega başarıya sahip bir dijital ajansı işletiyor. 1500’den fazla video ve 1 milyona yakın abonesiyle, Gary’nin kanalı belki de kendisi kadar başarılı olmak isteyenler için inanılmaz bilgiler ve rehber videolarla doludur. Gary’nin Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Marketingland

Tanınmış pazarlama haber sitesi olan Marketingland, takipçilerinin dijital pazarlama dünyasını daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı amaçlayan videolara sahip. Videoların çoğunda sosyal medya pazarlama taktikleri üzerinde duruyor. Marketingland’in Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Digital Marketing Institute

Dijital Pazarlama Enstitüsü, dijital pazarlama eğitiminde global sertifikasyon standartlarındadır. Videolarını kalitesinin haricinde 5000’den fazla abonesi olan harika bir Youtube kanalı. Digital Marketing Institute Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Kimberley Ann Jimenez

Kimberley, The Business Lounge’un kurucusudur ve Youtube videoları, izleyenlere müşteri tabanlarını nasıl geliştireceklerini ve online başarıları nasıl elde edeceklerini öğreten harika bir dijital girişimcilik kanalı. 28,000’den fazla abonesi olan Kimberley’nin videoları toplamda 1 milyondan fazla kez görüntülendi. Kimberley’nin Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Jay Baer

Çok satanlar listesinde bir yazar, ilham verici bir konuşmacı ve pazarlama dehası olan Jay, kesinlikle dijital pazarlama başarısı elde etmek için tavsiye alabileceğiniz, mutlaka takip etmeniz gereken başarılı bir girişimcidir. Jay’in Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Search Engine Land

Search Engine Land (SEL) arama motoru pazarlamacıları için bir haber merkezidir ve kanalları son derece popüler web sitelerinin de bir uzantısıdır. Başarılı bir dijital pazarlama uzmanı olmak istiyorsanız, SEL’in Youtube kanalına mutlaka bir göz gezdirmeniz gerekir. Search Engine Land’in youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Everspark Interactive

Everspark, Atlanta’daki ir SEO ajansıdır ve kanallarında 102 adet SEO ile ilgili video vardır. Altı ay kadar önce 2 video yayınlayan Everspark’ın videoları aslında çok eski zamanlara dayanmaktadır. Kullanışlı SEO ipuçlarını bulmak için videolarına göz atmaya değer. Everspark’ın Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bilgehan Yıldırım

Proje Yönetimi Okulu Editörü

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı