Erasmus+Erasmus+ Gençlik

DEMO Seminer Programı Başvuru Çağrısı

DEMO Seminer Programı Başvuru Çağrısı Gerçekten özel bir şeyin parçası olmaya hazır mısınız? “D.E.M.O.” program sadece bir eğitimden daha fazlasıdır – aşırı sağ popülizme karşı savaşmak ve Avrupa’da yaşamak istediğiniz demokrasiyi yeniden inşa etmek için bir harekettir.

Avrupa’nın dört bir yanından vatandaşlar, kampanyacılar ve aktivistlerden oluşan topluluğumuza katılarak, pozitif değişim yaratma konusunda tutkulu, benzer düşüncelere sahip kişilerle bağlantı kurabileceksiniz. Birlikte, topluluklarımızda dürüstlüğü, liderliği, kişisel farkındalığı, eşitliği ve çeşitliliği teşvik etmenin yeni yollarını keşfedeceğiz.

12 ay boyunca liderlik, teknik ve teorik becerilerinizi geliştirmek için uzman eğitimi ve mentorluk alacaksınız. Ve en iyi kısım? Ülkenizde iki faaliyet yürüterek bu becerileri eyleme geçirme fırsatına sahip olacaksınız – böylece toplumunuzda gerçek bir fark yaratabilirsiniz.

Öyleyse ne bekliyorsun? Bize katılın ve yarının Avrupa’sını şekillendirecek bir hareketin parçası olun.

Bize katılmanız ve Bulgaristan ve Slovakya’daki iki yüz yüze eğitim kampına ve iki çevrimiçi eğitime katılmanız için!

Not: Avrupa Alternatifleri, iki yüz yüze eğitim kampı için ulaşım, geçim ve konaklama masraflarınızı karşılayacaktır!

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Herkese Açık Çevrimiçi eğitim (1 ve 2):/ Çevrimiçi, Eylül – Ekim 2023

European Alternatives’in Ulusötesi Örgütlenme Okulu, dünyanın dört bir yanından birinci sınıf kampanya stratejistlerini halka açık bir çevrimiçi kurs için bir araya getirecek, “İNSANLAR TARAFINDAN, İLE VE İÇİN: İlerlemeciler Seçim Kampanyalarını Nasıl Kazanabilir?” Dönüştürücü örgütlenme ve seçim hareketi inşası konusunda öğrendikleri dersleri paylaşacaklar. Davetliler, insanları yeniden siyasetin merkezine koyan ilham verici ve başarılı kampanyalar yürütmek için gerekli beceri ve araçları öğrenmek isteyen, gelecek yılın Avrupa seçim kampanyaları için hazırlanan ileri veya yeni başlayan tüm seçim kampanyacıları ve tabandan örgütleyicilerdir.

Kapalı eğitim (3)/ Çevrimiçi, Eylül 2023

Eşler arası öğrenme, beceri paylaşımı ve ilk yüz yüze toplantıya hazırlık için D.E.M.O tarafından seçilen katılımcılar için bir toplantı!

Bootcamp 1: / Bulgaristan’da fiziki, Kasım 2023

Bu ilk uluslararası toplantı size diğer katılımcıları tanıma fırsatı sağlayacaktır. Nasıl güven, ilişkiler ve topluluk inşa edeceğinizi tartışacaksınız ve Podcast Yapımcısı, Artivist, Video Etkileyici, Topluluk Atölyesi Kolaylaştırıcısı rolündeki ilham verici aktivistlerin önderlik ettiği atölye oturumlarına katılacaksınız.

Mentorluk (4)/ Çevrimiçi, Ocak 2023

Kendi topluluklarınızda değişim için eylemleri uygularken size eşlik edecek bir mentorluk takibi. İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize bağlı olarak faaliyetlerinizi uyarlamak ve becerilerinizi güçlendirmek için kişisel ve özel bir zaman alacaksınız. Aynı zamanda Slovakya’daki programa hazırlanmak, planlanan faaliyetlerle ne durumda olduğumuzu ve süreçte nerede olduğumuzu kontrol etmek için bir fırsat olacak!

Bootcamp 2 / Slovakya’da fiziki, Şubat 2024

İkinci eğitim kampı, şimdiye kadarki deneyiminize ve halihazırda uygulamış olacağınız bazı etkinliklerin kutlanmasına odaklanacak.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu