İş İlanlarıYurtdışı Kariyer

Cern İsviçre Yaz Staj Programı

Cern İsviçre Yaz Staj Programı Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü CERN’de fizikçiler ve mühendisler evrenin temel yapısını araştırıyorlar. Dünyanın en büyük ve en karmaşık bilimsel araçlarını kullanarak, maddenin temel bileşenlerini, yani ışık hızına yakın bir hızda çarpışan temel parçacıkları inceliyorlar. Süreç, fizikçilere parçacıkların nasıl etkileşime girdiğine dair ipuçları veriyor ve doğanın temel yasalarına dair içgörü sağlıyor. Daha fazlasını home.cern’de bulabilirsiniz.

Çeşitlilik, kuruluşundan bu yana CERN’in misyonunun ayrılmaz bir parçası olmuştur ve Örgütün yerleşik bir değeridir.

CERN’in temel görevlerinden biri eğitimdir. Profesyonellerimiz, bilgi ve uzmanlıklarını, seçtikleri alana bağlı ve tutkulu öğrencilerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor. Öğrenmenin iş başında yapmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Ve bu iş dünyaca ünlü bir araştırma organizasyonunda ve bilimsel mükemmeliyet merkezinde olduğunda daha da iyidir.

Şu anda Lisans veya Yüksek Lisans derecesi için mi okuyorsunuz ve güçlü bir BT profiliniz mi var? Avrupa yazında (Haziran – Ağustos) uygulamalı bir eğitim dönemi mi arıyorsunuz? Öyleyse bu sizin için bir fırsat olabilir: CERN açık laboratuvar Yaz Öğrenci Programı 2024’e hemen başvurun!

Cern İsviçre Yaz Staj Programı Başvuru için Tıklayınız

CERN açık laboratuvar yaz öğrencileri, 9 haftaya karşılık gelen iki tam ay boyunca (Haziran-Ağustos 2024), ileri düzey bir BT projesi üzerinde çalışacak ve CERN ve diğer enstitülerdeki uzmanlar tarafından kendileri için özel olarak hazırlanan bir dizi BT dersi alacaklar. Öğrenciler ayrıca isterlerse CERN Yaz öğrenci programındaki ana derslere katılma şansına da sahipler. Hızlandırıcılara ve deney alanlarına ziyaretler programın bir parçasıdır. Konaklamanızın sonunda CERN’deki çalışmanız ve projenizle ilgili kısa bir rapor ve sunum beklenecektir.

CERN size şunları sağlayacaktır:

  • Gelişmiş bir BT projesi üzerinde çalışmak için 9 haftalık bir ortaklık sözleşmesi.
  • Kapsamlı bir BT ders programı olan öğrenciler, isterlerse CERN genel yaz öğrenci ders programına da katılabilecekler.
  • Tüm sözleşme süresi boyunca tek bir kişinin Cenevre bölgesinde konaklama ve yemek masraflarını karşılamak için takvim günü başına 92 CHF (vergi hariç) geçim indirimi.
  • Seçim komitesi sırasında Cenevre ile ikamet ettiğiniz yer arasındaki seyahat masraflarını karşılamanıza yardımcı olmak için kalışınızın sonunda ödenen toplu bir seyahat harcırahı.
  • CERN’in kapsamlı Sağlık Sigortası kapsamı (katkı payı halihazırda günlük ödenekten düşülmektedir).
  • CERN sitesinde veya yakındaki otelde kalacak yer bulma konusunda yardım.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu