İş İlanlarıStaj

Başlangıç Noktası Akademi 2024

Başlangıç Noktası Akademi, Türkiye Bilişim Vakfı’nın bir inisiyatifi olan Başlangıç Noktası’nın üniversite öğrencilerine 21. yüzyıl yetkinlikleri çerçevesinde bir eğitim alternatifi oluşturmayı amaçlayan programdır.

BN Akademi, “daha iyi ve sürdürülebilir bir dünya” evrensel hedefine ulaşılması için ihtiyaç duyulan, geleceğin değişim öncüsü ve liderleri olacak gençlere şu an içinde bulunduğumuz Kırılım Çağı’nda bu misyonu başarıyla tamamlarken gerek duyacakları temel yetkinlikler, teknik beceri ve network’ü kazandırmayı ilke ediniyor.

Bu programa katılan “Etkili Genç Lider”lerin kurdukları girişimlerde veya profesyonel hayatlarına adım atacakları kurumlarda sosyal fayda üretmesine, döngüsel ve sürdürülebilir iş modelleri kurulmasına öncülük etmesini amaçlıyoruz.

Alanının düşünce liderleri tarafından hazırlanan program içeriği ve eğitimler, Dünya Ekonomik Forumu ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü gibi seçkin kuruluşların raporları dikkate alınarak oluşturulmuştur. Eğitimlerimiz çevrimiçi platformlar üzerinden gerçekleşecek ve interaktif olacaktır.

Başlangıç Noktası Akademi, “Genel Program” ve “Etkili Genç Lider Programı” olmak üzere iki temel programdan oluşmaktadır.

Başlangıç Noktası Akademi 2024 BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

BN Akademi – Etkili Genç Lider Programı

 • Başvurular için yapılacak değerlendirme sürecinin ardından, programa sınırlı sayıda (30-35 öğrenci) öğrenci ile başlanacak ve eğitimlerde aktif katılım / başarı gösteren öğrenciler ile devam edilecektir.
 • Genel programda yer alan 21.Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitimi modülleri başta olmak üzere belirlenen birçok modül kapsamında, alanında uzman eğitmenler tarafından canlı ve çevrimiçi verilecek eğitimlere katılacaktır.

“Bu programı öne çıkaran noktalar neler?” diye soruyorsan cevabı aşağıda bulabilirsin :)

 1. Sürdürülebilirlik: Bireysel yetkinliklerin sürdürülebilirliği, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik, sosyal etki yönetimi ve ölçümü konularında eğitimler verilecektir.
 2. Dijital Okuryazarlık ve Gelişen Teknolojiler: Kırılım Çağı’nın gerektirdiği yetkinlikleri kazanan katılımcılar, aynı zamanda önde gelen girişimcilerden uygulamalı şekilde yeni teknolojileri öğreneceklerdir.
 3. Girişimcilik Simülasyonu: Etkili Genç Liderler, verilecek uygulamalı girişimcilik eğitimleri sayesinde sosyal bir girişimcilik projesi üzerinde çalışacaktır. Girişim fikri için yazılım desteğine ihtiyaç duyan ekipler, Siliconmade Academy yazılım mezunları ile aynı ekipte bir araya gelerek kodlama desteği alacak ve eğitim süreci tamamlandığında girişim fikirlerine ait Minimum Uygulanabilir Ürüne (MVP) sahip olacaktır.
 4. Mentorluk: Mentorlarımız, katılımcıların ihtiyaçlarını ve endişelerini anlayarak onlara birebir destek olacaklardır.
 5. Mülakatlara Hazırlık: Katılımcılar iş hayatına girişin ilk adımlarına hazırlanacak, CV hazırlama ve canlı mülakat konularında gerçek İK çalışanlarından birebir geri bildirim alma ve pratik yapma fırsatı elde edeceklerdir.
 6. Staj İmkânları: Programı başarıyla tamamlayan katılımcılarımızı, program sonrasında sektöründe öncü kurumlarla oluşturduğumuz staj programına dahil etmeyi hedeflemekteyiz.

BN Akademi-Genel Program

Programa başvurusunu başarı ile tamamlayan herkes Genel Program’a katılım hakkı kazanacaktır :)

 • 21.Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitimi: Enocta işbirliği ile gerçekleştirilecek bu eğitim, Enocta platformu üzerinden çevrimiçi, öğrencinin kendi zaman ve eğitim planlaması (asenkron, self-paced) ile ilerleyecektir.
 • Eğitim, “Kırılım Çağı”, “Dijital Okuryazarlık”, “Tasarım Odaklı Düşünme”, “Problem Çözme”, “İletişim Teknikleri”, “Yeni Dünya Becerileri”, “Yenilikçilik ve Yaratıcılık” ve “Girişimcilik” modüllerinden oluşacaktır
 • Bu modüllere ek olarak; Zaman Yönetimi, Psikolojik Bağışıklığı Güçlendirme, Microsoft Office Uygulamaları, Hikaye Anlatıcılığı, Sunum Teknikleri gibi eğitimlerle katılımcıların yetkinliklerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
 • Tüm modülleri başarı ile tamamlamış öğrenciler sertifika kazanmaya hak kazanacaktır.

Program Sonunda:

 • Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar Başlangıç Noktası Akademi mezunu olarak Başlangıç Noktası ağına dahil olarak birçok projede yer alabilecek, bu ekosistemin imkanlarından faydalanabilecektir.

 

 Aranan Nitelikler

Üniversitelerin lisans ve önlisans programlarına kayıtlı öğrenciler okul, sınıf ve bölüm fark

etmeksizin Başlangıç Noktası Akademi Programı’na başvurabilir.

Akademi,“Etkili Genç Lider Programı” ve “Genel Program” olmak üzere iki alt programdan

oluşmaktadır.

 • • Etkili Genç Lider Programı’na üniversitelerin lisans programlarına kayıtlı, okul ve bölüm fark etmeksizin 3. ve 4. sınıf öğrenciler arasından belirli sayıda katılımcı seçilecektir.
 • Genel Program’a okul, sınıf ve bölüm fark etmeksizin tüm başvuranlar katılım sağlayabilecektir.

İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu