BlogYurt Dışı Eğitim

Avrupa’da İş Garantisi Olan En İyi 5 İşletme Okulu

Dürüst olalım, yükselen öğrenim ücretleri ve iyi fırsatların eksikliği Avrupa’da hangi MBA kursunun en iyi yatırım getirisini sağlayacağını merak ediyor. Bir okul seçmeden önce bazı işaretler öğrencinin burs kazanıp kazanamayacağını, öğrenci kredilerini ödeyip ödeyemeyeceğini ve en önemlisi üniversiteden mezun olduktan sonra iyi bir işe girip girmeyeceğini göstermelidir. Financial Times, her yıl dünyanın en iyi 100 işletme okulunun MBA derecesini çıkarır.

Avrupa’daki okullar genellikle programları bir yıl sürdüğü için para sıralamasının değerini yükseltir, böylece öğrenciler paralarını bir yıl çalıştıkları zaman geri alabilirler. EDUopinions, size paranızın karşılığını en iyi verecek Avrupa’nın işletme okullarına bakmaya karar verdi. EDUopinions, tüm dünyadaki üniversiteler hakkında gerçek öğrenci değerlendirmelerini toplayan ve doğrulayan çevrimiçi bir platformdur.

 

 

İŞTE AVRUPA’DA GELİR GETİRİSİ OLAN (PARANIZIN KARŞILIĞINI ALABİLECEĞİNİZ) EN İYİ 5 İŞLETME OKULU:

 

 

  1. MONTPELLİER İŞLETME OKULU

Fransa’da bulunan Montpellier Business School, 1897’de Fransa’nın Montpellier Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kuruldu. Bu Fransa’daki en eski işletme okullarından biridir. Ayrıca Avrupa’da paranızın karşılığını alabileceğiniz (harcama getirisi olan) işletme okullarının en iyilerinden biri olarak kabul edilir. Üniversite, öğrencilerini MBA mezunlarında istenen becerileri alabilecekleri şekilde eğitir. Daha fazla öğrenim elde etmek için öğrenciler ayrıca 37 ülkeye yayılmış üniversitenin ortak okullarından birinde de çalışmaya teşvik edilir. Ücretsiz daha fazla bilgi isteyin.

İşe alım süreci de harikadır ve öğrencilerin neredeyse%70’i mezun olmadan önce işe alınır. Öğrencilerin%97’si mezun olduktan sonraki 3 ay içinde iş bulmaktadır. Bu okulu daha da iyi yapan, Montpellier Business School’un AACSB, AMBA ve EFMD-EPAS tarafından onaylanmış olmasıdır. Montpellier Business School’daki öğrencilerin%35’i öğrenim ücreti ödemek zorunda değildir.

 

https://www.eduopinions.com/universities/universities-in-france/montpellier-business-school-mbs/

 

  1. EADA İŞLETME OKULU

Barselona’da bulunan akredite bir işletme okulu olan İspanya EADA İşletme Okulu, 1957’deki kuruluşundan bu yana büyümüş ve İspanya’da iş dünyası için yönetici eğitim programları yürüten ilk kurumlardan biri haline gelmiştir. Ayrıca Pazarlama, İnsan Kaynakları ve Finans ve Operasyon alanlarında geniş kapsamlı yönetim derecesi programları sunmaktadır. Programlarının bazıları tamamen İngilizce olarak da öğretim yapıyor. EADA’da, işten sonra hızlandırılmış yoğun bir kurs için okula geri dönmek isteyenlere Global Executive MBA bile sunuyorlar. Ücretsiz daha fazla bilgi isteyin.

Okulun, öğrencilerinin potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarını sağlayan modern ve yenilikçi bir eğitim verdiği bilinmektedir. Ayrıca çalışmalarında pratik bir yaklaşıma sahip oldukları biliniyor ve gerçek hayattan vaka çalışmaları da veriyorlar. Metodları sayesinde EADA mezunları mezun olduktan sonra yüksek oranda istihdam görmektedir ve 6 ay içerisinde iş bulmaktadır.

 

 

https://www.eduopinions.com/universities/universities-in-spain/eada-business-school/

 

  1. AB İŞLETME OKULU

AB İşletme Okulu Barselona, ​​Cenevre, Montrö, Münih ve çevrimiçi olarak birçok kampüsü olan onaylı bir işletme okuludur. MBA, lisans, yüksek lisans, DBA, iletişim ve daha birçok kurs sunar. 1000’den fazla milleti temsil eden çok kültürlü bir öğrenci birimine sahiptir. İnteraktif ve kişiselleştirilmiş öğrenme için küçük boyutlu sınıflara teşvik eder. Ücretsiz daha fazla bilgi isteyin.

AB’deki öğrencilere aynı zamanda konferanslara konuk olan işletme liderleriyle de etkileşimde bulunma şansı verilmiştir. Öğrencilerin diğer ortamlarla daha fazla meşgul olmalarını teşvik eden tam teşekküllü bir kampüs transfer programı da vardır. Ayrıca mezun olduktan sonra%93 istihdam oranına sahiptir.

 

 

https://www.eduopinions.com/universities/universities-in-germany/eu-business-school/

 

 

 

  1. GISMA İŞLETME OKULU

GISMA İşletme okulu kurumsal sektördekilerle bağlantı kurma ve profesyonellere seçkin yönetim eğitimi sağlama misyonuna sahiptir. Hannover, Berlin ve Londra’da kampüsleri vardır. Birçok akredite lisansüstü programlarına, yürütme kurslarına ve daha fazlası sahip bir okuldur. Ücretsiz daha fazla bilgi isteyin.

Şirketlerle uygulamalı deneyim sağlıyorlar ve öğrencilere iş olanakları konusunda yardımcı olmak için kariyer merkezlerine sahipler. GISMA’nın dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarından daha iyi öğrenime sahip olduğu da bilinmektedir. Küresel bir üniversite olduğundan dolayı da öğrenciler dünyanın her yerinden insanlarla tanışma şansına sahiptir. Ayrıca ücretsiz Almanca dersleri bile veriyorlar.

 

https://www.eduopinions.com/universities/universities-in-germany/gisma-business-school/

 

 

  1. KEDGE İŞLETME OKULU

Fransa’da İşletme için en ünlü okullardan biridir. İşletme okulu BEM (1874’te kurulan ESC Bordeaux) ve Euromed (1872’de kurulan ESC Marseille) arasında birleşimdir. Bordeaux, Marsilya, Toulon ve Paris’te kampüsleri vardır. Fransa’daki en iyi işletme okullarından biridir ve her zaman Financial Times tarafından “İlk 10 İşletme Okulu” nda sıralanır. Ücretsiz daha fazla bilgi isteyin.

Ayrıca uluslararası öğrencilerin Bordeaux, Marsilya veya Toulon’daki Uluslararası Yaz Okullarından birine katılma olanağına sahip oldukları bir kampüs değişim programı vardır. Tabi öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına yardımcı olacak kişiselleştirilmiş programlar da vardır.

 

https://www.eduopinions.com/universities/universities-in-france/kedge-business-school/

 

Source: https://www.eduopinions.com/blog/universities-business-schools/the-5-best-value-for-money-business-schools-in-europe/

 

Hilal Suna 

Proje Yönetimi Okulu Blog Yazarı


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu