BlogOnline Kaynaklar

Appen ile Haftada 10 Saat Çalışarak 100 Dolar Kazanın

Haftada 10 Saat Çalışarak 100 Dolar Kazanmak gibi bir başlık size iddialı gelebilir ancak Appen Uzaktan Çalışma Platformu size bunu sağlıyor. Bu yazıda, Appen’de evde çalışma işine başvurmadan önce bilmeniz gereken önemli hususları size açıklayacağız.

Appen Nedir?

Appen, evden yapabileceğiniz çeşitli işler sunan bir şirkettir. Bu işler çoğunlukla yapay zeka eğitim görevleri veya arama motorları ile sosyal medya platformlarının sağladığı hizmetlerin değerlendirmesi ile ilgilidir.

Appen’ın yapay zeka/makine öğrenimi modeli, müşterileri için veri, ürün ve teknolojilerin kalitesini artırmak için insan girdisini kullanır. Müşteriler arasında Microsoft, Apple, Google, Facebook gibi teknoloji liderleri ve diğer endüstrilerden şirketler ile hükümet de bulunmaktadır.

Aşağıda mevcut olan çoğunlukla deneyime sahip olmayan global uzaktan çalışanlar için uygun olan çeşitli online işlerin bir listesi bulunmaktadır:

  • İnternet Analisti: Esnek, yarı zamanlı, ev tabanlı bir iş; bilgisayar ve/veya mobil cihaz gerektirir. Appen’da bu işlere “rater jobs” adı verilir. İnternet analistleri tarafından yapılabilecek iki tür rater işi şunlardır:
    • Arama Motoru Değerlendirici
    • Sosyal Medya Değerlendirici
  • Dil İşleri: Transkripsiyon, çeviri ve dil bilimi alanlarında esnek iş.
  • Mikro Görevler: Evden kendi konforunuzda yaklaşık bir saatte tamamlanabilen basit veri girişi veya veri toplama görevleri.
  • Kurumsal İşler: Appen’ın küresel ofisleri ile ilişkili Mühendislik, Pazarlama, Finans ve Satış odaklı pozisyonlar.

Appen Başvuru için Tıklayınız

Appen, tüm proje ile ilgili bilgileri, işe alım ve kurulumu yönetmek için Connect adlı bir platform kullanır. Adaylar, buradan bir kullanıcı hesabı ve profil oluşturmalıdır.

Başvurunuz onaylandıktan sonra, her bir fırsatla ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Tüm Projeler” seçeneğini seçerek mevcut projelerin bir listesini görebilirsiniz.

Unutmayın ki bir proje gösterildiği için her zaman yeni katılımcıları kabul ettiği anlamına gelmez. Ancak yine de ilginizi proje sayfasında belirtebilir ve slotlar açıldığında kalifikasyon sürecini başlatmaya yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca, profiliniz ve özgeçmişiniz temelinde proje yönetiminden yeni fırsatlar için doğrudan davetler alabilirsiniz.

Eğer mikro görevler olarak bilinen kısa vadeli projelere başvurmak istiyorsanız, bunu Contributor Portal üzerinden yapabilirsiniz.

2020 yılında, Appen, Appen 9 (veya Appen China) adı verilen başka bir platformu daha tanıttı. Appen China üzerinden Appen 9 projelerine katılmayı seçtiğinizde, değerlendiriciler yalnızca bu platform aracılığıyla ulaşılabilen ek projelere başvurabilirler.

Appen Maaşları çoğu ev tabanlı çalışanın ücret aralığı saat başına $5 ile $20 arasındadır. Adaylar, kalifikasyon sınavlarına davet edildiklerinde ücreti öğrenirler.

Appen’ın sürekli projeler için maaş düzeyleri genellikle 7 ve 9 USD civarındadır ancak önemli ölçüde yukarıya doğru değişebilir. Birçok proje, saatte $12-15 arasında bir orta maaşa sahip olabilir, ancak bunlara başvurmak veya kalifikasyon almak daha zor olabilir. Mikro görevler genellikle iş başına $0.10’dan daha az bir ücretle ödenir ve görevler nadiren bulunabilir. Sürekli kaliteli performans, daha karlı fırsatlara açılan kapıları aralayabilir.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu