Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Almanya Erasmus+ Eğitim Kursu

CONSENT / PLEASE KNOCK BEFORE ENTERING Almanya Erasmus+ Eğitim Kursu

3-12 Temmuz 2023 | Osterholz Scharmbeck, Almanya

Proje, gençlerin cinsellikleri ve ilişkileri ile sağlıkları hakkında bilinçli kararlar verme becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Ebeveynler genellikle cinsiyetle ilgili konularda güvenilir olmayan/yetersiz bilgiler sağlar, ancak aynı şey akranları için de geçerlidir. İnternet büyük bir rol oynuyor, bilgiye erişimin genellikle kontrol edilmediği dijital bir çağda yaşıyoruz. Ek olarak, medyada yer alan haberler cinsellik algısını bozabilir (örneğin, internette pornografik içerik izleyen gençler). Çoğu zaman insanlar kendi cinselliklerini anlamazlar; bu nedenle bilgiyi genç nesillere aktarmak zordur. Cinsel davranışlar hızla değişiyor. Sonuç olarak, CYBE (cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar), genç gebelikler (kontrasepsiyon ve sorumluluk hakkında bilgi eksikliği nedeniyle) ve cinsel istismara karşı artan bir korku vardır.

HEDEFLER:

1. Cinsel eğitimin önemi hakkında toplumsal farkındalığı artırın

2. Cinselliği çevreleyen tabuları ve mitleri yıkın

3. Katılımcı ülkelerde cinsel eğitim konusunda bilgi ve uygulama alışverişi

4. Cinsel eğitimi gençlik çalışması ve eğitimine dahil etmenin yaratıcı yollarını bulmak

KATILIMCILAR

Bu faaliyet, gençlerle, özellikle savunmasız gruplardan (LGBTIQ+, göçmenler, mülteciler, Romanlar vb.) yeterlilikleri. Gençlik çalışanları farklı geçmişlerden gelebilir, ancak çoğu, koşulları iyileştirmek, farkındalık yaratmak ve topluluklarını harekete geçirmek için çevreleriyle ilgilenen gençlerdir. Gençlik çalışanları, dışlanmış gençlerle çalışma deneyimine sahiptir ve deneyimlerine dayalı olarak projeye katkıda bulunabilirler. Katılan katılımcılar, yeterliliklerini geliştirmek için yeni bilgiler edinmek ve eve döndüklerinde çoğaltıcı olmak için motive olmuş, açık fikirli gençlik çalışanlarıdır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Katılım ücreti
Bu projede katılım ücreti yoktur.

Konaklama ve yemek
Konaklama ve yemek tamamen organizatörler tarafından karşılanmaktadır.

Seyahat iadesi
Yunanistan 275 EUR

Hollanda 275 EUR

Türkiye 360 EUR

Ukrayna 275 EUR

Portekiz 360 EUR

Slovenya 275 EUR

Filistin 360 EUR


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu