Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Almanya 6 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu

Gençlik Çalışanlarının Eğitimi – Geleceğe Doğru Almanya 6 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu

12-18 Aralık 2023 | Osterholz-Scharmbeck, Almanya

Bu eğitim kursu, en iyi örnek uygulamaları keşfetmek, gençlik çalışması yeterliliklerini geliştirmek ve Gençlik Çalışanları için ETS Yeterlilik Modelini temel alan uzun süreli ortaklıklar yaratmak için alan sağlayacak.

Bu eğitim kursu, zorlukları keşfetmek, gençlik çalışması yeterliliklerini geliştirmek ve Gençlik Çalışanları için ETS Yeterlilik Modelini temel alan uzun süreli ortaklıklar oluşturmak için alan sağlayacaktır.

İyi fikirleri ve motivasyonu olan çok sayıda genç gençlik çalışanı var, ancak gençlik çalışmalarında çalışmak için bilgi, beceri ve deneyimden yoksunlar. Bu projeye katılanlar da dahil olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde ve komşu ülkede gençlik çalışanları için resmi bir üniversite bulunmadığından, hayatlarını gençlik çalışmaları yaparak geçirmeye karar veren insanlar genellikle kendilerine yardımcı olacak bu gerekli becerileri edinme şansına sahip olmuyorlar. gençlerle birlikte çalışıyorlar.

Almanya 6 Gün Erasmus+ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Eğitim kursunun hedefleri şunlardır:
(1) gençlik çalışanlarını “Gençlik Çalışanları için Yetkinlik Modeli”ndeki sekiz yeterlilik konusunda bilgilendirin ve eğitin, (2) zorlukları tanımlayıp ele alarak gençlik örgütlerinin kapasitelerini artırmalarını destekleyin (3) bilgi paylaşımı ve deneyim alışverişi için bir alan sağlayın ve iyi uygulamalar, (4) gençlik çalışanlarının birbirlerinden öğrenerek bilgi ve becerilerinin arttırılması (5) bu projede ortaklar arasında uzun vadeli ortaklıklar kurulması

Aşağıdaki gençlik çalışanlarının yeterliliklerine odaklanıyoruz:
(1) Anlamlı İletişim Kurmak, (2) Takımlarda başarılı bir şekilde işbirliği yapmak, (3) Eğitim programları tasarlamak, (4) Grup öğrenme süreçlerini kolaylaştırmak ve (5) Kültürlerarası yeterliliği sergilemek.

Eğitim kursuna NaturKultur e.V ev sahipliği yapacak. grup öğrenme süreçleri ise gençlik alanında uzun yıllara dayanan deneyime sahip üç deneyimli eğitmen tarafından kolaylaştırılacak. Ayrıca eğitmenlerin farklı bakış açıları sunabilmesi için profesyonel altyapılarının da iyi olmasına dikkat ediyoruz.

Katılım ücreti
50 Euro katılımcı ücreti (geri ödemeden düşülecektir).

Konaklama ve yemek
Konaklama ve yemek Erasmus+ programı kapsamında karşılanacaktır.

Seyahat iadesi
Seyahat ücreti mesafeye bağlı olarak geri ödenecektir (bkz. Erasmus+ kılavuzu ve mesafe hesaplayıcı).

– Almanya 100 EUR’ya kadar
– Hırvatistan 275 EUR’ya kadar
– Kuzey Makedonya 275 EUR’ya kadar
– Türkiye 360 EUR’ya kadar
– Yunanistan 360 EUR’ya kadar


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu