Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Almanya 1 Hafta Erasmus+ Eğitim Kursu

Almanya Hannover bölgesinde 19-26 Haziran 2021 tarihleri arasında “Visibility for the Youth” Erasmus+ eğitim semineri düzenlenecektir.

 

Son Başvuru Tarihi: 10 Mart 2021

Eğitim kursunun temel amacı, gençlik çalışanlarının pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve diğer tanıtım yöntemleri alanlarında temel yeterliliklerini ve becerilerini geliştirmektir. “Gençler için Görünürlük” eğitim kursu, Hannover’de 9 ülkeden (Almanya, İtalya, Slovakya, Türkiye, Yunanistan, Romanya, Litvanya, Hırvatistan, Macaristan) 27 gençlik çalışanını (daha az fırsata sahip olanlar dahil) bir araya getirecek.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Eğitim kursu, gençlik çalışanlarının pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler ve diğer tanıtım yöntemleri alanlarındaki temel yeterliliklerini ve becerilerini geliştirmektir; bu, kuruluşlarının faaliyetlerini ve projelerini daha iyi tanıtmalarına, hedef kitleleri ve paydaşları ile ilişkiler kurmalarına yardımcı olur.

Eğitim kursunun ana hedefleri:

– gençlik çalışanının iletişim, pazarlama, halkla ilişkiler ve sosyal medya ile ilgili temel yeterlik ve becerilerini geliştirmek; – yeni ve uygun maliyetli iletişim ve tanıtım yollarını keşfetmek,

– Erasmus + proje sonuçlarının etkili bir şekilde yayılması için gerekli becerileri geliştirmek; – ortak STK’lardan pazarlama iletişimi alanındaki en iyi uygulamaları öğrenmek;

– Erasmus + programının ve projelerinin görünürlüğünü artırmanın yollarını geliştirmek; – olumlu bir imaj oluşturmanın ve kendi toplumlarındaki gençlik örgütlerinin farkındalığını artırmanın yollarını keşfetmek; – çeşitliliği, kültürlerarası ve dinler arası diyaloğu teşvik etmek;

– Ortak ülkeler ve kuruluşlar arasındaki işbirliğini geliştirmek. Eğitim kursu, gençlik çalışanlarını kendi organizasyonlarında uygulamaya koyabilecekleri gerekli bilgi ve becerilerle donatacaktır.

Eğitim kursunun katılımcıları, iletişim becerilerini – projenin çıktılarını (en iyi uygulamaların listesi, “Gençlik kuruluşları için pazarlama iletişimi kılavuzu”, projenin blogu, atölye çalışmaları vb.) özellikle çevrimiçi medya kanalları aracılığıyla geniş bir kitleyle paylaşılacak ve bu da projeye doğrudan dahil olmayan gençlik çalışanları ve gençlik örgütleri üzerinde de etki yaratmamızı sağlayacak. Eğitim kursunun yöntemleri, yaygın eğitim, akran öğrenimi, en iyi uygulamaların paylaşımı, grup çalışması, pratik alıştırmalar, pazarlama iletişimi alanındaki profesyoneller tarafından yönetilen sunumlar ve atölye çalışmalarına dayalı olacaktır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu