Blog

Almanca Eğitim Veren En İyi 5 Web Sitesi

almanca-egitim-site

Almanca öğrenimi konusunda en iyi 5 Youtube kanalını blog yazımızda paylaşmıştık. Almanca öğrenmek ve mevcut Almanca bilginizi geliştirmeniz amacıyla online Almanca eğitimi konusunda hizmet veren en iyi 5 siteyi sizler için derledik!

Lang-8

 

Lang-8 Almanca öğrenme sürecinizde sürekli başvurmanız gereken kaynaklardan biri! Sitenin amacı; yazdığınız metinleri siteye yüklüyorsunuz ve ana dili Almanca olan kişiler yazılarınızdaki yanlışları bularak düzeltmeler yaparak tavsiyeler veriyor. Birçok dilde bu hizmeti veren Lang-8 özellikle araştırma, tez ve ödev çalışmalarınızda sıklıkla kullanacağınız bir web-sitesi. Aynı zamanda siteden birçok arkadaş da edinerek konuşma pratiği yapabilirsiniz.

almanca-online-egitim

Deutsche Welle

 

Deutsche Welle ücretsiz olarak Almanca kursu sunan bir site. Özellikle listening ( dinleme ) konusunda kendinizi geliştirebileceğiniz birçok eğitim sitede mevcut. Almanca öğrenme konusunda başlangıç seviyesindeyseniz Deutsche Welle sizin için harika bir tercih olacaktır. Düzenli bir çalışma ile seviye belirleme opsiyonlarını kullanarak Almanca konusunda ciddi bir ilerleme gösterebilirsiniz.

almanca-ogrenimi

Babbel

Babbel; birçok dilde dil eğitimi veren bir site. Almanca konusunda da Babbel.com sitesinde birçok eğitim mevcut. Eğitimlere başlamadan önce Almanca seviyenizi ölçen kısa bir teste giriyorsunuz ve seviyenize göre oluşan dersleri takip edebilirsiniz.

 

 

babbel-dil-sitesi

 

 

 

Deutsch-lernen

 

Deutsch-lernen Almanaca eğitimi almak istiyorsanız mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir site! Sitede Almanca başlangıç seviyesinden advanced seviyesine kadar birçok eğitim mevcut. Ayrıca site içeriğinde örnekler alıştırmalar ve listening eğitimleri de bulunmaktadır.

almanca-kurs

learning-german-online

Learning German Online web sitesi özellikle grammar ve kelime üzerine oldukça yararlı bir site! Eğitimleri ücretsiz olan sitede ayrıca Alman Dili ve Edebiyatı üzerine yayınları da takip edebilirsiniz. Sitenin temel teması Almanca eğitim veren siteleri derleyerek kullanıcıya sınmak! İhtiyacınıza göre binlerce siteyi database kayıtlarına alan site dil öğrenmek isteyenler için tam bir hazine.

learn-german-for-free

 

 

Bonus:  Duolingo

 

Duolingo’da İngilizce ve Almancanın yanı sıra eğer İngilizce bilginiz varsa İspanyolca, Fransızca ve daha birçok dili öğrenebilirsiniz. Almanca konusunda oldukça güzel bir eğitim sunan Duolingo aynı bir mobil oyun gibi, gramer ve kelimeleri öğrendikçe rozet kazanıp yeni seviyeler açabilirsiniz. Ayrıca diğer kullanıcılarla yarışma özelliği de var. Bir diğer güzel özelliği “immersion” kısmında ise çeviri yaparak pratik kazanabilirsiniz.

almanca-egitim

 


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı