Gençlik Projeleri

AEGEE Avrupa Yaz Okulu

aegee-yaz-okulu

AEGEE – Association des Etats Généraux des Etudiants de l’Europe (Avrupa Öğrenci Forumu) bir öğrenci derneğidir. Birleşik bir Avrupa, sınır ötesi işbirliği, iletişim, öğrenciler arasında entegrasyon fikrini teşvik eder ve yarının açık ve hoşgörülü bir toplumu yaratmaya çalışır.

AEGEE disiplinlerarası, gönüllü, hükümet dışı, politik olarak bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir dernektir. Avrupa çapında 40 ülkede 200 üniversite şehrinde temsil edilmektedir.
Ana faaliyet alanı barış ve istikrar, yüksek öğrenim, aktif vatandaşlık ve kültürel alışverişi kapsamaktadır.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Her yıl kültürler arası anlayışı geliştirmek için AEGEE yerel grupları antennea adı verilen  “Yaz Üniversiteleri” düzenlenmektedir. Öğrenciler başka bir ülkedeki bir yaz okuluna seyahat edebilirler.

Bir Yaz Üniversitesi’ne başvurabilmek için yerel bir AEGEE üyesi olmanız gerekir.

 

Yaz Üniversiteleri, AEGEE’nin bulunduğu şehirlerin çoğunda yaz aylarında gerçekleşen ortalama iki hafta süren etkinliklerdir. Avrupa kıtasının çok kültürlü boyutunu anlamak ve keşfetmek, hoşgörü için mücadele etmek ve Avrupa’nın geleceği hakkında açık bir tartışmada görüşlerini paylaşmaktan korkmayan açık fikirli vatandaşlar yaratmak, 30 genç Avrupalı’nın bir araya gelmesinin nedenlerinden bazılarıdır.

Yaz üniversitesi farklı program türlerinden oluşur: Yaz Kursu; Yaz Kursu Artı; Seyahat Eden Yaz Üniversitesi; Kısa Yaz Kursu.

Nasıl başvurulur

1. Summer University Project’in resmi web sitesine gidin ve MyAEGEE hesabınızla giriş yapın. Ardından “Başvuru Sahipleri” altında “Başvuru Formunu Doldur” u tıklayın.
2. İlk adımda MyAEGEE hesabınızdaki kişisel verilerinizi gözden geçireceksiniz. Burada ayrıca önceki AEGEE deneyiminizi (varsa) yazmanız ve ideal Yaz Üniversitesi’nizin nasıl olacağını açıklamanız gerekir.
3. İkinci adımda, önceki adımda seçtiğiniz yaz okullarının her biri için farklı bir motivasyon mektubu yazmanız gerekir.
4. Son adımda uygulamanızın bir özetini göreceksiniz.

 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru ücreti günlük bazda maksimum 14 € ‘dur (birkaç istisna hariç). Konaklama, kahvaltı ve günde en az bir sıcak yemek, atölye çalışmaları, etkinlikler ve sosyal program içerir.
Son başvuru tarihi: 20 Nisan 2020, 13:00 CET.
Seçim sonuçları 4 Mayıs 2020, 13:00 CET’e kadar yayınlanacaktır.


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı