Erasmus+Erasmus+ Gençlik

İtalya 6 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu

Engelleri Aşmak, Bağ Kurmak: Uluslararası Gençlik Lideri Yeterliliği 2024 İtalya 6 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu 16-22 Eylül 2024

Uluslararası Gençlik Lideri Yeterliliği (IYLQ), genç liderleri, gençlere yönelik uluslararası faaliyetleri yönetmek için gereken bilgi ve becerilerle donatmak üzere tasarlanmış benzersiz bir programdır. Bu yılın teması dil engellerini aşmaya odaklanıyor.

Bu gençlik lideri yeterliliğinde, uluslararası bir faaliyete liderlik etmek için hem teorik hem de pratik açıdan neler gerektiğini öğreneceksiniz. Pedagojik temeller, bir eğitim programının nasıl geliştirileceği ve uluslararası gençlik çalışmasının özellikleri hakkında fikir sahibi olacaksınız.

İtalya 6 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu Başvuru için Tıklayınız

Program aşağıdaki alanlara odaklanmaktadır:

Yaygın eğitim: aktif katılımın, katılımın, tartışmaların ve düşüncelerin önemi
Grup dinamikleri, süreçleri ve aşamaları: grup etkinlikleri veya etkinlikleri sırasında ortaya çıkan farklı adımları ve zorlukları ve güvenli/daha cesur alanın anlamını anlamak ve yönetmek.
Liderlik stilleri ve yöntemleri: mevcut farklı yaklaşımların özellikleri, avantajları ve dezavantajları; Atölye çalışmaları tasarlama ve kolaylaştırma becerileri kazanın.
Dil (eşitliği): Dil engellerinin (eğitimsel) fırsatları ve sonuçları nasıl etkilediğini araştırın, kapsayıcı eğitim ortamları yaratmaya yönelik yöntemler geliştirin, kültürel ve kişisel kimlikleri şekillendirmede dilin rolünü inceleyin.

Önemli bilgi:

Tarihler: 16-22 Eylül 2024 (katılımcıların tüm süre boyunca kalmaları gerekmektedir).
Varış tarihi 16 Eylül saat 14:00’e kadar ve ayrılış tarihi 22 Eylül Pazar günüdür.

Yer: Naturefriends’in evi Gran Pino, Cecina, İtalya.

Uygunluk: Aşağıdaki AB ülkelerinden Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İspanya, Portekiz, Finlandiya, Hollanda, Romanya, Letonya, Kuzey Makedonya ve Türkiye’den 18-30 yaş arası genç yetişkinler. Önde gelen gençlik programlarına, değişimlerine veya etkinliklerine gerçek ilgi önemli bir gerekliliktir.

Katılım ücreti: IYNF üyeleri için 50€; Üye olmayanlar için 75-100 € (Üye olmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin). İptal durumunda ücret iade edilemez!

Yemek, konaklama ve seyahat masrafları karşılanır (Seyahat masrafları, Erasmus+Yeşil Seyahat planına göre tren ve otobüsle yapılan seyahatlerde 320 Euro’ya kadar geri ödenir. Uçuşun önceden IYNF tarafından onaylanması gerekir).

Faaliyetler:
Katılımcılar aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli resmi olmayan eğitim yöntemlerine ve eğlenceli faaliyetlere katılacaklardır:

Yaygın eğitim, grup liderliği ve dil engelleri ve eşitsizliklerine ilişkin atölye çalışmaları ve etkileşimli oturumlar
İtalyan okul öğrencileriyle pratik sosyal yardım oturumları
müzik, kültür ve diğer çeşitli oturumların yer aldığı İtalyan Naturefriends festivaline katılım.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu