Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Gençlere Ücretsiz Avrupa Turu

Gençlere Ücretsiz Avrupa Turu DiscoverEU Avrupa’yı Keşfet Nedir?

DiscoverEU, gençlere yönelik Avrupa Birliği’nin heyecan verici bir girişimidir, özellikle 18 yaşındaki gençler için tasarlanmıştır. Bu program, gençlere Avrupa’nın zengin kültürel mirasını, çeşitli manzaralarını ve farklı dillerini keşfetme fırsatı sunar. Genellikle demiryolu ile seyahat ederek kıta boyunca seyahat etmelerine olanak tanır. DiscoverEU, gençlerin Avrupa’yı bizzat öğrenmelerini ve deneyimlemelerini sağlayarak aralarında bir Avrupa kimliği ve dayanışma duygusu geliştirmeyi amaçlar.

Program, özellikle kapsayıcılığı vurgular ve daha az fırsata sahip gençlerin de akranlarıyla eşit şartlarda katılabilmeleri için ek destek sunar. Bu destek, sosyal, ekonomik ve coğrafi engelleri aşmalarına yardımcı olur ve bu engeller gençlerin katılımını engelleyebilir.

Özellikle, DiscoverEU Inclusion Action kapsamında, daha az fırsata sahip gençler için ayrıcalıklı destekler sunulur. Bu destekler, gençlerin kendi başlarına başvuruda bulunma ihtimallerinin düşük olduğu durumlar için tasarlanmıştır. Bu çerçevede, katılımcıların yaşadıkları ülkelerdeki yerel kuruluşlar veya gençlik grupları projeler düzenleyerek gençlerin bu programa katılmasını sağlayabilir.

Gençlere Ücretsiz Avrupa Turu Başvuru için Tıklayınız

Projemizin, gençlerimizin sadece seyahat etmelerini değil, aynı zamanda sosyal ve kişisel becerilerini geliştirmelerini, yeni dil becerileri kazanmalarını ve Avrupa Birliği’nin sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmalarını hedefliyoruz.

Projemiz kapsamında tasarlanan turlar aşağıdaki gibidir.

Faaliyet 1: Kuzey Avrupa Turu: Bu tur Hamburg, Almanya başlangıçlı Danimarka, Norveç ve İsveç’i kapsar. Katılımcıların turu tamamlamaları 12 gün sürer.

Faaliyet 2: Orta Avrupa Turu: Viyana, Avusturya başlangıçlı Almanya, Hollanda ve Belçika’yı kapsayan bu tur, katılımcılar için 16 gün sürecek şekilde planlanmıştır.

Faaliyet 3: Batı Avrupa Turu: Paris, Fransa başlangıçlı İspanya ve Portekiz’i kapsayan bu seyahat, toplamda 9 gün sürecektir.

Faaliyet 4: Büyük Avrupa Turu: Malatya Türkiye başlangıçlı (yeşil seyahat ile İstanbul’a varış), Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Avusturya, Almanya, Belçika, Fransa ve İspanya’yı içeren bu geniş çaplı tur, katılımcılar için 18 gün sürecek şekilde tasarlanmıştır.

Bu faaliyetlerin her biri, katılımcıların Avrupa’nın farklı kültür ve coğrafyalarını deneyimlemelerini sağlamak üzere düzenlenmiştir. Faaliyetlerin süreleri, katılımcıların deneyimlerinden maksimum fayda sağlamaları ve kültürel etkileşimde bulunmaları için yeterli zamanı kapsayacak şekilde planlanmıştır.

Her bir faaliyet 5’er katılımcıdan oluşacak ve her bir faaliyete 1 ekip lideri eşlik edecektir. Toplamda 20 katılımcı ve 4 ekip lideri projemizden faydalanacaktır.

Son başvuru tarihi: 10 Haziran 2024 Saati:16.34

İletişim: info@keged.org.tr
Not: Değerlendirme KEGED bünyesindeki komite tarafından yapılacak ve sonuçlar web sitemizde yayınlanacaktır.

Bu projemiz, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmektedir. Türkiye Ulusal Ajansı, Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki programlarını Türkiye’de yürütmekle sorumlu kurumdur. Ajans, Avrupa Birliği’nin eğitim ve gençlik programları çerçevesinde, Türkiye’den ve Avrupa’dan gençlerin kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunacak projeleri desteklemektedir.


İlgili Makaleler


Bir Yorum

  1. AB Gençlik portalında, DiscoverEU son başvuru tarihi 30 Nisan olarak gözüküyor. Bu duruma bir açıklık getirebilir mısınız?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu