BlogYurt Dışı Eğitim

Yurt Dışı Expat Platformu InterNations

Yurt dışına yerleşme konusunda çok fazla bilgiye ihtiyacınız var, çok fazla sorunuz var ama kime soracağınızdan emin değilsiniz. Yaşayacak bir yer bulmanız, bir banka hesabı açmanız, yurt dışında çevre edinmeniz gerekiyor  ama yine de yerel dile ve kültüre alışmaya başlıyorsunuz. Ve en önemlisi, durumunuzu anlayan, ilgi alanlarınızı ve hobilerinizi paylaşan başkalarıyla tanışmak istiyorsunuz.

Internations sitesi, sizler için bu imkanı sağlıyor. Sitede ülkenizde yaşayan expatlar ile iletişim kurabilir, onlarla fikir paylaşımında bulunabilir, deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Dünya çapında 420 şehirde göçmenler için lider ağ ve rehber. En iyi etkinliklerde diğer gurbetçilerle bağlantı kurun ve göçmen hayatı hakkında ipuçları ve tavsiyeler alın.

InterNations Web Sitesi İçin Tıklayınız

 

Expat Ne Demektir?

İngilizce “expatriate” kelimesinin kısaltılmış haline denilen bir kelime. Aslında, Latince “ex” ve “patria” kelimelerinin birleşmesiyle ortaya çıkmış bir kavram. Ex -> dışarıdan, patria-> ülke anlamına geliyor. Genelde çalıştıkları firma tarafından başka ülkelere gönderilen insanlar expat olarak adlandırılıyor, aynı zamanda bu kelime günümüzde yurt dışında çalışmaya giden herkesi kapsıyor da diyebiliriz.

Birleşmiş Milletler’e göre expatlar dünya nüfusunun yaklaşık olarak %3’ünü oluşturuyor. Eğer yurt dışında yaşamayı planlıyorsanız, yeni eviniz hakkında aklınızda bulundurmanız gereken birçok şey var. Gitmeden bu önerilere göz atabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu