Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Ankara 5 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu

Ankara 5 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu Erasmus + Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve 2022-1-TR01-KA220-YOU-000089853 referans numaralı “Adapt New Climate: Youth Empowerment” projemizde iklim değişikliğinin çevresel etkilerinden ziyade gençlerin yaşamları üzerinde fiziksel, ruhsal, sosyo-ekonomik gibi pek çok farklı alanda meydana getirdiği etkiler tüm boyutlarıyla ele alınmaktadır.

İklim değişikliğine uyum, gençlerin yaşamlarını ve içinde bulundukları topluluklarını değişen iklim koşullarına uyum sağlamalarını içeren bir süreçtir. Ve bu süreçte gençleri sahip oldukları beceriler ile kilit bir aktör olarak görmekteyiz.  Gençlerin iklim değişikliğine uyum sürecinde liderlik yapmaları, sürdürülebilirlik ve çevresel adalete odaklanmaları, topluluklarını bilinçlendirmeleri ve yenilikçi çözümler üretmeleri, küresel düzeyde iklim değişikliği ile mücadelede önemli bir rol oynamalarını sağlayacaktır.

Projemiz kapsamında 19 – 20 – 21 – 22 – 23 Temmuz 2024 tarihleri arasında “Climate Policy Intervention Camp / İklim Politikalarına Müdahale Kampı”  eğitim programı düzenlenecektir.

Ankara 5 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu için Tıklayınız

Programa katılım sağlamak isteyen gençlerin;

  • 18-30 yaş aralığında olmaları,
  • İklim değişikliği ile ilgili çeşitli araştırma, etkinlik, çalışma ve faaliyetlere katılım sağlamış olmaları veya
  • İklim değişikliği ve uyum konusu ile ilgili araştırma yapmaya istekli olmaları gerekmektedir.

İklim değişikliği ile mücadelede bireylerin ve toplumların kapasitesini ve farkındalığını artırmayı ve güçlendirmeyi amaçladığımız “Climate Policy Intervention Camp / İklim Politikalarına Müdahale Kampı”  ile “İklim Değişikliğine Uyum” konusunda gençlere yönelik teorik olarak daha fazla bilgi edinebilecekleri kapasite geliştirme eğitimleri ile bireysel farkındalık yaratma, akran öğrenimi ve bilgi transferi sağlama ile adaptasyon sürecine hazırlık gibi genel ve özel hedefler doğrultusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından sertifikalı eğitim verilecektir.

İklim kriziyle mücadelede somut adımlar atmak isteyen herkesi bir araya getiren eğitim programımız 19 – 20 – 21 – 22 – 23 Temmuz 2024 tarihleri arasında Ankara’da Altınel Otel’de düzenlenecek. Eğitim programımız, katılımcıların iklim politikalarına yönelik etkin çözümler üretmesini, yerel ve küresel düzeyde iklim konusunda politika yapıcılara yönelik farkındalık yaratmasını amaçlıyor. Çevre dostu projeler geliştirmek, sürdürülebilirlik stratejiler üzerine çalışmak ve karar alıcılarla politika metni oluşturmak isteyen bireyler için büyük bir fırsat sunan bu etkinlik, ortak bir gelecek için adım atmak isteyen herkesi bekliyor. Kayıtlar için hemen web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Düzenleyeceğimiz eğitim programı ile gençler iklim değişikliğinin farklı ülkeleri nasıl etkilediğini uygulamalı olarak anlayabilecekleri çok kültürlü bir deneyimin yanı sıra, bu alanda kendi projelerini geliştirmek isteyen girişimciler ve araştırmacılar içinde profesyonel bir gelişim imkânı vermektedir.

Projemizin temel hedefi, iklim değişikliğine uyum konusunda daha iyi bilgilendirilmiş gençler yetiştirmek, iklim değişikliği ile mücadelede toplum temelli uyum önlemlerinin artırılmasına katkı sağlamak, iklim değişikliğine uyum sağlamanın aciliyeti ve önemi konusunda gelecek yıllarda daha fazla iklim değişikliği kaynaklı sorunlara maruz kalacak olan gençler arasında farkındalık yaratmak, Türkiye ve Avrupa’nın dört bir yanından katılacak olan gençler arasında çok kültürlü ve canlı bir ortamda yaşarken nasıl harekete geçeceklerini öğretmek.


İlgili Makaleler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu