Blog

Yurt Dışında Lisansüstü Burs Bulabileceğiniz En İyi 7 Web Sitesi

yurt-disi-burs

Yurt dışında okumak istiyor, ancak eğitim masrafları sizi düşündürüyor mu? Bir üniversitede okuyan öğrenciler için en önemli gerekliliklerden olan finansal destekler, özellikle yurt dışı eğitim alacaklar için kaçırılmaması gereken fırsatlardır. Günümüzde gelişen teknoloji ve hızlı erişim sayesinde artık öğrenciler yabancı bir ülkede burslu okuma konusunda daha çok araştırma yapma fırsatı bulurken, internet üzerinden online olarak kolaylıkla ulaşabileceğiniz çok sayıda kaynak sizi bekler. Yazımızda özellikle yurt dışı yüksek lisans ve doktora eğitimi alacak öğrenciler için dünya çapında burs bulabilecekleri web siteleri inceledik.

 

Yurt dışında burslu eğitim alabileceğiniz üniversitelerin broşürlerini indirmek için tıklayın.

 

 

1- Scholars4dev

Scholars4dev, dünya çapında çok sayıda ülkede, aralarında ekonomi, mühendislik, MBA, tıp, bilgisayar bilimi, hukuk, bilim ve teknolojinin de olduğu alanlarda yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırma derecelerinde uluslararası öğrencilere burs imkanı sağlayan çok kapsamlı bir platformdur. Bugün dünyanın en iyi eğitim kurumları sıralamalarında en iyi ilk 100 eğitim kurumunun sunduğu burslardan haberdar olacağınız site, son başvuru tarihleri, hangi milletten olduğunuz ve eğitim almak istediğiniz konuya göre arama yapma imkanı sunar.

 

2- PETERSON’S

Mevcut en sağlam üniversite eğitiminizi finanse edebileceğiniz kaynaklardan biri olan Peterson’s, Amerika’da okumak isteyen uluslararası öğrencilere burs imkanları sunuyor. Kolay arama yapabileceğiniz bir arayüze sahip sitede, ayrıca Amerika’daki çoğu okulda bölümünüze yönelik filtreleme seçenekleri de yapabilirsiniz.

 

3- Fastweb

Türk öğrencilerin yurtdışı burs arayışlarında en önemli yardımcıları olan Fastweb, 1995 yılından beri aktiftir. Ücretsiz olan site, öğrencilere eğitimlerini finanse edebilecekleri ilgi alanlarına, becerilerine ve lisansüstü derecelerine göre burs imkanlarını arama fırsatı sunar. Aynı zamanda portal size stajlar, part-time iş fırsatları, bursların son tarihleri, yakın tarihli burslarla ilgili her gün güncellenen bir bilgi ağı sağlar.

 

4- Chegg Scholarships

Ücretsiz bir platform olan Chegg, tüm alanlarda araştırma yapabileceğiniz 25 binden fazla burs fırsatı sunar. Kayıt olmanız durumunda daha spesifik arama yapabileceğiniz site, bulduğunuz bursların son başvuru tarihlerini ve başvurular için istenilen gereklilikleri de kontrol etme imkanı sağlar.

 

5- Scholarships.com

1998 yılında kurulan site, tüm dünyadan öğrencilere burs araması yapabilecekleri harika bir platform sunar. 16 milyon kayıtlı kullanıcı ve aylık bir milyondan fazla ziyaretçiye sahip Scholarships.com, günümüzde farklı ırk, cinsiyet, ülke, üniversite, derece ve konulardan gelen bursiyerler için finansal destek seçeneklerine sahiptir. Sitede arama yapabilmek için ilk etapta kayıt olmanız gerekli.

 

6- Internationalscholarships.com

International Scholarships, öğrencilere ödüller, hibeler ve bursların da olduğu tüm finansal destekler hakkında bilgi ve başvuru imkanı sunan zengin bir platformdur. 1998 yılında kurulan site, uluslararası öğrenciler için datasında binden fazla programa ait burs imkanı barındırır. Amerika ve Avrupa’da ofislere sahip portal, Harvard ve MIT gibi dünya çapında üniversitelerde lisansüstü finansal desteklerden haberdar olma, başvuru kriterlerini ve tarihlerini öğrenme imkanı sunar.

 

7- Iefa

Yurt dışında burs bulabileceğiniz en iyi sitelerden biri olan iefa, kapsamlı bir burs arama portalıdır. Sitede bursların yanı sıra yurt dışı kredi imkanı da sunulurken, kolay ve hızlı arama motoru ile öğrencilere kendi alanlarında ve dünya genelinde birçok ülkede prestijli fırsatlar sunar.

 


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı