Blog

Yurt Dışı Eğitim ve Burs: HotCourses Turkey

yurt-disi-egitim-burs

Yurt Dışı Burs ve Eğitim seçenekleri sitemize en çok gelen sorulardan! Özellikle yurt dışı üniversite başvuru süreçleri ve burs seçenekleri ile ilgili gelen sorular üzerine bir rehber hazırladık! Bu konuda HotCourses Turkey seçmemizin nedeni ise danışmanlık şirketinden ziyade rehberlik ve yönlendirme servisi olarak çalışması! Bize yazan çoğu takipçimizin dert yandığı konu yurt dışı eğitim hizmeti veren kurumların fahiş fiyatlar istemesi ve danışmanlık konusunda eksik kalmaları! HotCourses Turkey’de ise süreç sizin elinizde, üniversite, bölüm ve yüksek öğrenim türünü online arama motoru ile buluyorsunuz, broşürlerini indirebiliyorsunuz ve siz direk iletişime geçebiliyorsunuz. Tabii kafanıza takılan sorularda yine HotCourses Turkey ekibi yanınızda!

HotCourses Turkey http://www.hotcourses-turkey.com/ adresinde hizmet veriyor. Siteye girdiğinizde sade bir tasarıma sahip arayüz kafanızı karıştırmıyor. Anasayfada ” En İyi Kursu Bulun ” seçeneği ile kolay bir arama motoru ile direk hedefinize gidebilirsiniz. Bu bölümde seçeceğiniz bölüm, üniversite ve eğitim türüne göre size seçenekler listelenmektedir. Anasayfada alt kısımda bölümler tek tek listelenmiş ve bölümünüzü seçtiğinizde size bölümle ilgili tüm bilgiler hangi ülkelerde olduğu ve ayrıntılı bilgileri gelmektedir. Bölüm seçiminin altında ise HotCourses Turkey’in size eğitim imkanı sunduğu ülkeler bulunmaktadır. Kuzey Amerika’da ABD ve Kanada,  Avrupa’da İngiltere, İrlanda, Hollanda, İsveç, İtalya, Almanya ve Fransa, Asya’da Malezya, Singapur, Hong Kong, Çin, Japonya, Güney Kore, dünyanın diğer bölgelerinden Avustralya ve Yeni Zelanda HotCourses Turkey’de mevcut ülkeler. Anasayfada alt bölümlere indiğinizde ” Öneri , İpuçları ve Rehberlik” bölümü sizlere bir çok ülke ile ilgili blog yazılarına ulaştırıyor. Blog yazıları vize süreçlerinden, başvuru süreçlerine, ülkelerin özelliklerinden sosyal yaşama kadar geniş bir yelpazede.

yurt-disi-egitim-hotcourses-turkey

Ana sayfanın sağ üstünde üç bölüm var; Bölüm Ara, İlham Alın, Hakkımızda. ” Bölüm Ara” seçeneğinde bölüme, ülkeye, üniversiteye göre ara seçeneklerinin yanı sıra İngilizce kurslar ve Pathway kursları hakkında bilgi alabileceğiniz bölümler bulunmaktadır. Pathway kurslarını mutlaka inceleyin size farklı bir yurt dışı deneyimi sunuyor 🙂 “İlham Alın” bölümünde öğrenci videoları, blog yazıları, üniversite broşürleri ve üniversite sıralamalarına ulaşabilirsiniz. ” Hakkımızda” bölümünde HotCourses Turkey viz yon-misyon, partnerleri ve iletişim konusunda bilgi verilmektedir.

Şu an aklınıza gelebilecek sorulardan biri HotCourses Turkey ne kadar güvenilir? Bildiğiniz gibi Türkiye’de bir çok yurt dışı eğitim danışmanlık kurumu var ve çoğu resmen tek büro çalışan kurumlar. HotCourses Turkey sistemine danışmanlık kurumu demek haksızlık olur çünkü eğitimle ilgili her konu sizin elinizde, bir nevi size yemekler sunuluyor seçim sizin! Türkiye’de yurt dışı eğitim kurumlarında olan ofise gidip önünüze kabarık bir fatura ve süslü cümleler pek yok. Zaten HotCourses Turkey’in kurduğu sistem İngiltere merkezli ve dünya çağında ofisleri bulunmaktadır. Sistemin Türkiye’de alternatifi pek yok veya biz rastlamadık. Yine de güvenirlilik konusunda aklınızda sorular kalırsa http://www.hotcoursesabroad.com/ adresinde resmi İngiliz siteyi ziyaret edebilir ve kurumla ilgili forumlarda araştırma yapabilirsiniz.

Yazımızı noktalarken https://www.facebook.com/HotcoursesTurkey/app/569893629845244/ adresinden HotCourses Facebook Sayfasına ulaşabilir, https://www.facebook.com/HotcoursesTurkey adresinden HotCourses Turkey Facebook sayfasına ulaşabilirsiniz.

Takipçilerimizin yurt dışı eğitim fırsatlarına kolaylıkla ulaşması için sitemiz de HotCourses Turkey Eğitim Arama Motorunu sitemizde hizmete sunduk. Sitemizi ziyaret ettiğinizde sağ üstte arama motorunu kullanabilirsiniz.

proje-yonetimi-okulu

Gökhan Turgut Ünal

Proje Yönetimi Okulu Koordinatörü

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı