Blog

Yurt Dışı Eğitim Danışmanları ile Adım Adım Eğitim Hazırlığı

yurt-disi-egitim

Yurt dışı eğitim almak isteyen öğrencileri en çok düşündüren konulardan biri, bu süreci nasıl yürütecekleridir. Zira yurt dışı eğitim kararı alırken ülke seçiminden üniversite kararına, bölüm arayışından vize işlemlerine kadar her konuyu gözden geçirmeniz gerekir. Peki, bu heyecan verici kararı alırken size yardımcı olacak, hatta başvuru öncesi ve seçtiğiniz üniversiten kabul aldıktan sonra yanınızda olacak birileri olduğunu söylesek!

Evet, yanlış duymadınız! Eğitim danışmanları, yurt dışı eğitim maceranızın her aşamasında yanınızda olan eğitimli ve deneyimli, geniş bir bilgi ve uzmanlığa sahip kişilerdir. Son yıllarda danışmanlık hizmetlerinin artması ve öğrencilerin onlardan destek almalarının en önemli nedenleri arasında doğru ülkeyi ve üniversiteyi bulma, başvurular için önemli olan ipuçlarından haberdar olma, konaklama, vize süreci ve kariyer odaklı üniversite seçimi gibi konular yer alır. Yazımızda yurt dışı eğitim hazırlığı yapan öğrenciler için adım adım hazırlık sürecine yer verdik!

Araştırın

Yaşadığınız ülkeyi geride bırakıp yabancı bir ülkede eğitim alma kararı vermek, oldukça zorlu bir süreçtir. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli  nokta ise araştırmaktır. Yurt dışı eğitim almak istiyorsanız; üniversiteler, ülkeler, bölümler, kariyer imkanları, ülke kültürleri, burs fırsatları, vize gereklilikleri ve daha bir çok konuda ihtiyacınız olan her bilgiye Hotcourses Turkey sitemizden göz atabilir ve araştırmaya başlayabilirsiniz.

 

Danışın

İster yurt dışı eğitim hakkında bilgi veren siteler, ister eğitim danışmanları ya da seçtiğiniz ülkelerin uluslararası ofisleri olsun soru sormaktan, bilgi almaktan ve danışmaktan kaçınmayın. Ancak bunu yaparken ilk olarak hedeflerinizi, sahip olduğunuz akademik yeterliliği ve ne istediğinizi bilmeniz  ve sorularınızı ona göre sormanızda fayda var.

 

Bağlantı kurun

Yurt dışında okumaya karar verdiniz, gideceğiniz üniversiteyi de seçtiniz. O halde sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanarak bir çok platform üzerinden öğrencilere, mezunlara, öğretim üyelerine ulaşarak araştırmalarınızı genişletebilir, kendinize faydalı bir ağ oluşturabilirsiniz. Bu aşamada yabancı dilde yetkinlik en önemli gerekliliktir.

 

Hedefler belirleyin

Bir eğitim danışmanına başvurmayı düşünüyorsanız, aklınızda çok fazla soru olacaktır. Ancak kafa karışıklılığı yaratmamak için soracağınız sorular ve hedefleriniz konusunda belirleyici olun. Hangi ülkede yaşamak istediğiniz, gideceğiniz ülke kültürü, yaşam koşulları, kullanılan dil, okurken çalışma koşulları, kariyer imkanları, üniversitenin size sunacağı fırsatlar, eğitim kalitesi, program çeşitliliği gibi konularla ilgili net sorularınız olsun.

hotcourses

 

Fuarlara katılın

Yurt dışı eğitim fuarları, öğrenciler için oldukça faydalı platformlardan biridir. Her yıl, bir ya da iki kez düzenlenen fuarlar sayesinde hem yurt dışı eğitim hakkında daha doğru ve net bilgilere ulaşabilir, hem de fuarların en iyi yanı üniversitelerin temsilcileri ile birebir bağlantı kurma imkanı bulursunuz.

 

Bölümünüze karar verin

Üniversiteye başlamayı düşünen öğrencilerin akıllarındaki ilk soru hangi bölümde okuyacaklarıdır. Yurt dışı eğitim hazırlığınızın en önemli parçası bölüm seçimi olmalıdır. Becerilerinize uygun, ilgi duyduğunuz alanları içeren, gelecekte kariyer imkanları sunan bölümlerde okumak, keyif almak önemlidir.

 

 

Üniversitenizi seçin

Yurt dışı üniversiteler, bugün özellikle geleceğe yapılan en güzel yatırımlardır. İş garantisi sunan, uluslararası geçerli bir diplomaya sahip olmak günümüz ekonomik koşullarında en önemli konulardan biridir. Seçim yaparken zorlanıyorsanız, dünya çapında en iyi üniversitelerin listelendiği sıralamalara göz atabilirsiniz. Aynı zamanda Hotcourses Turkey sitemizdeki çeşitlilik endeksine göz atarak, üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerin hangi milletlerden olduğunu görebilirsiniz.

 

Başvuru aşamalarına göz atın

Okumak istediğiniz üniversiteye az çok karar verdiyseniz, başvuru işlemleri hakkında araştırma yapmanın zamanı gelmiştir. Başvuru aşaması, öğrenciler arasında en sık uzmanlara danışılan kısımdır. Gerekli evrakları bir araya getirmek ve seçilen üniversiteye göndermek öğrenciler için oldukça uzun ve zahmetli bir iş olarak görülür. Danışmanlar2, bu aşamada size yardımcı olarak, profesyonel bir hizmet sunar.

Ayrıca, yurt dışı eğitim hazırlığı yapıyorsanız, size bir önerimiz var. Uluslararası eğitim hizmetlerinde 50 yıldır küresel bir lider olan IDP, tüm dünyadan öğrencilere aralarında Avustralya, Birleşik Krallık, Kanada, Yeni Zelanda ve İrlanda’nın da olduğu 30 ülke genelinde büyük bir ağ fırsatı yaratmaktadır.

 

Yurt dışı eğitim kararı almanızda size destek olacak IDP uzmanlarından, hemen şimdi ücretsiz destek alın!

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı