Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Youthpass Gençlik Online Eğitimi Almanya

Uzaktan Eğitim

1 Aralık 2020 – 15 Şubat 2021 | Çevrimiçi, Almanya

Proje organizatörleri, mentorlar, koçlar ve Avrupa Dayanışma Programı’nda aktif olan ve  projelerindeki öğrenme süreçlerini desteklemek için farkındalıklarını ve yeterliliklerini geliştirmek isteyen kişileri için Online Kurs.

ÖNEMLİ NOT: Bu çağrıların arkasında sistem nedeniyle bir son tarih olmasına rağmen kurs 01.12.2020 tarihinden itibaren AÇIK olacaktır ve SEÇİM PROSEDÜRÜ YOKTUR.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Kurs Arka Planı ve Hedefleri

Avrupa Dayanışma Birliği, gençlerin dayanışma göstermeleri ve topluluklarına katkıda bulunmaları için inanılmaz bir fırsattır. Aynı zamanda yeni yeterlilikler geliştirmelerine yardımcı olan güçlendirici bir deneyimdir.

Youthpass onların öğrenmelerinden daha fazla haberdar olmalarına ve projeleri sırasında elde ettikleri öğrenme çıktılarını belgelemelerine yardımcı olabilir. Bu fırsattan en iyi şekilde yararlanmak için gençler, mentorlarından, koçlarından, proje düzenleyicilerinden bir miktar destek alabilirler.

Ve bir akıl hocası, koç, proje organizatörü olarak, Youthpass’tan nasıl yararlanacağınız konusunda da rehberliğe ihtiyacınız olabilir!

Bu kursun sonunda, bir destek kişisi olarak, bir Avrupa Dayanışma Birliği projesinde bir katılımcının öğrenme yolculuğunun nasıl geliştiğini ve bu arada Youthpass’ın nasıl uygulanabileceğini anlayacaksınız. Öz değerlendirme ve yansıtma yoluyla katılımcıları desteklemek için gereken yeterlilikleri geliştireceksiniz.

Kurs, gençlik çalışanlarını – ve diğer destek personelini – Youthpass sürecini uygulamak için ihtiyaç duydukları bilgi ve yeterliliklerle güçlendirmeyi ve donatmayı amaçlamaktadır.

Özellikle şunları hedefler:

Avrupa Dayanışma Birliği projelerinin öğrenme değeri üzerinde düşünmek;
Youthpass sürecini ve bunun Avrupa Dayanışma Birliği programının çeşitli eylemlerine nasıl uyduğunu tanıtmak;
Avrupa Dayanışma Teşkilatı projelerinde öğrenme üzerine düşünmenin nasıl destekleneceğini tartışmak;
öz değerlendirme ve yansıtma yoluyla öğrenmeyi desteklemek için gereken yeterlilikleri yansıtın;
Bu tür projelerden elde edilen öğrenme çıktılarını kelimelerle ifade etmek için destek sunmak.

Hedef kitle

Bu eğitim kursunun hedef grupları proje organizatörleri ve rehberler, koçlar, eğitmenler, gençlik çalışanları ve bir Dayanışma Projesi yürüten gençler dahil olmak üzere Avrupa Dayanışma Birliği programındaki destek kişileridir. Ek olarak, öğrenme süreçlerini desteklemekle ilgilenen herkes mevcut kaynakları keşfetmeye davetlidir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu