Gençlik Projeleri

Youth IGF Turkey’den 4.Türkiye Gençlik İnternet Yönetişimi Forumu

igf-youth-turkey

Fikrini belirt, sesini duyur, gündemi sen belirle!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Türkiye Gençlik İnternet Yönetişimi Forumu (Youth Internet Governance Forum Turkey) gündemini belirleme ve foruma katılma şansını kaçırma. İnternetin gündelik, özel ve profesyonel hayata dokunduğu her alanın konuşulacağı Youth IGF Turkey’de bu sene neler tartışılsın?

Dijital okuryazarlıktan, girişimciliğe, dijital güvenlikten, alan adı (.tr, .istanbul) yönetimine, yazılım etiğinden, dijital haklara uzanan geniş bir konu yelpazesini kapsayan internet yönetişimi (Internet governance) gündemi gençler için, gençler tarafından belirleniyor.

Özel sektör, akademi, sivil toplum, ve teknik komünitenin genç temsilcilerini bir araya getirerek her yıl internetle ilgili yeni trendleri, toplumsal etkileri, politikaları öğrenmeyi, tartışmayı ve bilgi alışverişinde bulunmayı amaçlayan 4. Youth IGF Turkey’e sen de katıl!

Konu önerisinde bulunmak ve foruma kayıt yaptırmak için tıklayın.

 

 

Türkiye Gençlik İnternet Yönetişim Forumu (Youth IGF Turkey) nedir?

İlki Eylül 2015’te Türkiye Avrupa Vakfı ve Network of European Digital Youth işbirliğiyle gerçekleşen Türkiye Gençlik İnternet Yönetişim Forumu, ülke gençlerinin internetle ilgili konulara dair ulusal, bölgesel ve küresel seviyelerdeki tartışmalara aktif katılımını arttırmayı amaçlıyor.

Dördüncüsü, bu yıl Kasım’ın ilk haftası İstanbul’da Medya Okuryazarlığı Derneği işbirliğiyle gerçekleşecek Youth IGF Turkey öncesinde gündemi açık çağrı ile belirlenecek forumdan çıkan yerel gençlik mesajları, 12-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Paris’te on üçüncüsü gerçekleşecek Birleşmiş Milletler IGF toplantısında, dünyanın dört bir yanından gençlik forumlarının mesajlarıyla beraber sunulacak ve tartışılacak.

 

Medya Okuryazarlığı Derneği

‘Akademiden Aileye Medya Okuryazarlığı’ sloganıyla yola çıkan Medya Okuryazarlığı Derneği, eğitim çatısı altında ülkemizin her kesiminde; medyayı ve sosyal medyayı doğru okuma, anlama ve yorumlama farkındalığına yeni bir soluk getiriyor. Eş zamanlı yurt içi/dışı muadilleri ile de ülkemizde gönüllü eğitim ve proje çalışmaları yapmaya devam ediyor.

 

 

Destek veren Kuruluşlar 

Medya Okuryazarlığı Derneği

Türkiye Avrupa Vakfı

ISOC-TR

Nic.tr


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı