Blog

Yabancı Dilde Pratik Yapmak İçin 7 Mobil Uygulama

ingilizce-mobil-uygulama

Günümüz teknoloji ve internet çağında yabancı dil bilmek, artık bir gereklilikten çok zorunluluk haline gelmiştir. Zira dünya çapında artan nüfus, beraberinde işsizliği getirirken öğrenciler mezuniyetten sonra kolay iş bulabilecekleri beceriler kazanmak için arayış içine girerler. Yurt dışında eğitim almak, internet üzerinden online derslere katılmak, stajlar ve gönüllü projelerde yer almak bunlardan sadece birkaçıdır. Ancak bu saydıklarımızın üstünde yer alacak bir diğer faktör vardır ki, o da yabancı dil bilginiz olacaktır.

Bugün işverenler arasında en çok aranan becerilerden biri olan yabancı dil bilgisi denilince ilk aklımıza gelen İngilizce oluyor. Zira küresel ortak dil olarak kabul edilen İngilizce, medyadan siyasete hatta bilime kadar her alanda geçerlidir. Bu nedenle artık İngilizce bilgimizin bile yetmediği bu yeni çağda, mezun olduktan sonra iş şansımızı arttıracağımız ikinci bir yabancı dil öğrenmekte önemlidir.

 

Yurt dışı eğitim kararı almanızda size destek olacak IDP uzmanlarından, hemen şimdi ücretsiz destek alın!

 


 

 

Peki, bize global bakış açısı kazandıracak ve özgeçmişimize artı sağlayacak bu dilleri nasıl öğrenebiliriz? Son yıllarda akıllı telefonların kullanımındaki artış beraberinde hayatımızı kolaylaştıran mobil uygulamaları da getirmiştir. Öğrenciler ve çalışanlar için zaman ve yer problemini ortadan kaldıran uygulamalar sayesinde İngilizcenin de aralarında olduğu Japonca, İspanyolca, Çince, Rusça, Almanca gibi iş imkanı sunan çok sayıda yabancı dili kolayca öğrenmenize ya da pratik yapmanıza olanak sağlarlar. Gelin, bu mobil uygulamalara daha yakından göz atalım!

 

1- Duolingo

Yabancı dil öğrenmek için en popüler aplikasyonlardan biri olan Duolingo, hem ücretsiz hem de kolay arayüzü sayesinde oldukça kullanışlıdır. İngilizce, Almanca, Rusça gibi çok sayıda dili öğrenebileceğiniz uygulama, 2009 yılından bu yana 300 milyondan fazla kullanıcıya erişmiştir.

 

2- Busuu

Hem yeni bir dil öğrenmek hem de pratik yapmak için harika bir mobil uygulama olan Busuu, hem Android hem de iOS için ücretsiz kullanım imkanı sunar. Aralarında Türkçe, İngilizce, Lehçe ve Arapçanın da olduğu 12 dili öğrenebileceğiniz Busuu, 2008 yılından bu yana aktiftir. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştirebileceğiniz uygulama, hafıza alıştırmalarını ve dersleri içerir.

 

 

3- Babbel

Aralarında Türkçe, İtalyanca, İsveçce, Portekizce gibi 14 dili öğrenebileceğiniz Babbel, 2007 yılında hayata geçmiş, ücretsiz bir uygulamadır. Yeni başlayanlar ve pratik kazanmak isteyenler için 10 ya da 15 dakikalık dersler sunan Babbel, sesli dersler ve interaktif diyaloglarla öğrenme becerilerinizi attırmayı amaç edinir.

 

 

4- Google Translate

Diğer uygulamaların aksine Google Translate, daha çok dil öğrenirken ya da iş ve eğitiminiz süresince çeviri yapmanızı sağlayacak bir platformdur. Aynı zamanda ses çevirileri yapıp, konuşma ve telaffuz içinde kullanabileceğiniz uygulama eşsiz bir yardımcıdır.

 

 

5- HelloTalk

Dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan HelloTalk, 2017 yılında kurulmuştur. Uygulama sayesinde istediğiniz herhangi bir dilde anadili bu diller olan üyelerle hem sesli hem de yazarak sohbet edebilirsiniz. Ancak bu standart bir sohbet uygulaması değil. Bir dili öğrenirken yeni kültürleri keşfedip dünyanın her yerinden arkadaşlar edinebilirsiniz.

 

 

6- LinguaLeo

İngilizce öğrenebileceğiniz online eğitim platformu olan LinguaLeo, 2010 yılından bu yana dünya çapında 18 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmıştır. Podcast’lar, videolar ve makaleler ile 500 bin ücretsiz materyale ulaşabilir, ilgi alanınız olan konular üzerinde kelime dağarcığınızı genişletebilir, okuma ve dinleme becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

 

 

7- Memrise

16 dilde kurslar sunan Memrise, 42 milyon kayıtlı kullanıcıya sahiptir. Türkçe arayüze sahip uygulama İngilizce, Almanca, Korece, İspanyolca gibi dilleri ücretsiz, hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmenizi sağlar. Binlerce yerli konuşmacıyla öğrenirken dünyayla iletişim kurabileceğiniz ve bunu yaparken eğlenebileceğiniz harika bir uygulamadır.

 

 

Kaynak: Hotcourses Turkey


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı