Eğitim & Etkinlik

TOG & ING Türkiye Covid-19 Destek Fonu

ÖNEMLİ !!

Lütfen başvuru formunu doldurmaya başlamadan önce aşağıdaki bilgileri dikkatli okuyunuz ve başvuru formuna eklenmesi gereken belgeleri önceden hazırlayınız.

TOG & ING Türkiye Covid – 19 Destek Fonu burs başvuruları 16 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında online olarak alınacaktır. Başvuran adaylar arasından, 500’ü  “4+4+4 Programı” kapsamında öğrenim gören, 500’ü üniversiteli olmak üzere toplamda 1.000 öğrenciye 3 ay boyunca aylık 440 TL burs olanağı sağlanacaktır.

Başvuru sonucunuzu 8 Mayıs tarihinden itibaren bu siteden “BAŞVURU SONUCU” butonuna tıklayıp, başvuru sahibinin TC kimlik numarasını yazarak öğrenebilirsiniz. Burs başvuru sonuçları ayrıca 8 Mayıs tarihinde mail yoluyla başvurunun yapılmış olduğu mail adresine de gönderilecektir.

Bursa aşağıdaki koşulların hepsini aynı anda sağlayan kişiler başvuru yapabilirler. Aşağıdaki şartlara uymayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru koşulları:

– 7-24 yaş aralığında, TC vatandaşı, Türkiye’de ilköğretim, ortaöğretim, lise, önlisans, lisans düzeyinde eğitimine devam ediyor olmak,

– Başvuru yapacak öğrencinin ebeveynlerinden en az birinin 15 Mart – 15 Nisan 2020 tarih aralığında Covid-19 nedeniyle işine son verilmiş olması,

– İşine son verilen ebeveynin, son işinin 15 – 18 Mart 2020 genelgesi sonrası faaliyeti dondurulan işletmelerden cafe, restaurant, eğlence, kişisel bakım hizmetleri, spor hizmetleri, otel, seyahat/tur firması işkollarından herhangi biri olması,

– Başvuran adayın ebeveyni işten çıkarılmadan önce aile hane içi aylık toplam net gelirinin 5.000 TL’nin altında olması.

Aşağıdaki “Başvuru Yap” butonuna tıklayarak destek fonuna başvuru yapabilirsiniz. Butona tıkladıktan sonra karşınıza çıkan 1. Adım Burs Seçimi bölümünde, eğer üniversite öğrencisi iseniz Covid-19 Destek Fonu (Üniversite öğrencileri için) seçeneğini, eğer 4+4+4 Program’ında öğrenci iseniz Covid-19 Destek Fonu (4+4+4 Programı – İlkokul – Ortaokul – Lise) seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Burs başvuruları sadece bu internet sitesi üzerinden online olarak alınacaktır. Burs başvuruları 16 Nisan – 24 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılabilecektir. Başvuru sistemi 24 Nisan 2020 saat 23:59’da kapanacaktır.

UYARI: Lütfen burs başvurunuzu son güne bırakmayınız. Son güne bırakılan başvuruların yoğunluğu nedeniyle sistem yavaşlayabilir, bu yüzden başvurunuz bize ulaşmayabilir. Böyle bir sorun yaşamanızı istemeyiz.

Başvuru formuna eklenmesi gereken dökümanlar: 

Not: Başvuru sırasında sisteme yüklenmesi istenen tüm belgeler online olarak temin edilebilmektedir. Belgeleri sisteme sadece PDF ve JPEG formatında yükleyebilirsiniz.

  • İşten çıkarılan ebeveynin işten çıkış esnasında verilen çalışma belgesi veya ibraname 
  • Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler ( İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise e-devletten SGK tescil kaydı hizmet dökümü).

Bu belgelerin tamamını başvuru esnasında online olarak forma eklemeniz gerekmektedir. Eklenmemesi durumunda başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

18 yaş altı öğrenciler için yapılacak başvuruların öğrencinin velisi tarafından yapılması gerekmektedir. Formdaki sorular veli adına değil, öğrenci adına cevaplandırılmalıdır.

Forma yazmış olduğunuz bilgilerin doğruluğu ile ilgili bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde başvurunuz iptal edilecektir. Lütfen yazdığınız bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.

Formda yer alan tüm alanların doldurulması zorunludur. Formu doldururken teknik bir sorun yaşarsanız 10:00 – 18:00 saatleri arasında başvuru sayfasındaki canlı destek bölümünden ya da burs@tog.org.tr adresinden bize ulaşıp destek alabilirsiniz.

Destek için bize ulaşabileceğiniz telefon numaraları:

0 549 681 31 32
0 549 681 31 47
0 549 681 31 48

Telefon etmek yerine e-posta göndermeniz çalışmalarımızın aksamadan devam edebilmesi için önemlidir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu