Eğitim Burs Duyuruları

TEV-DAAD Almanya Burs Başvuruları Açıldı

almanya-burs

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) tarafından, 2020–2021 öğretim yılında Dil BilimleriDiş HekimliğiEczacılıkEdebiyat, Fen Bilimleri, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Matematik, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Sanat ve Tasarım, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyal Bilimler, Şehir Planlama ve Tıp dallarında lisans eğitimini tamamlayan başarılı gençlere Almanya’da yüksek lisans eğitimi için müşterek burs verilecektir.

 

 

Burs için öğrenim süresi bölümlere göre (MBA, MSc, MA, MPhil) 9 – 24 ay arasında değişmektedir. Başvuran bir aday bursu almaya hak kazanırsa 2020 Kış Sömestrinde (Wintersemester) Almanya’da yüksek lisansına başlamalıdır. Almanya’da bir yüksek lisans programına başvurmak ve kabul edilmek tamamen bursiyerin sorumluluğundadır. DAAD veya Türk Eğitim Vakfı, bursiyerlerin bir yüksek lisans programına kabul edilmesiyle ilgili herhangi bir destek sunmamaktadır. Adayların bursa başvurdukları sırada Almanya’da bir yüksek lisans programına kabul edilmiş olması gerekmemektedir. Ancak burs çıkarsa en kısa sürede yüksek lisansa başvuru sürecinin başlatılması tavsiye edilir. Bursa başvuru süreci sırasında bir yandan da Almanya’da yüksek lisans programlarına başvuru sürecini başlatan adayların, tarihi daha sonra bildirilecek ve İstanbul’daki TEV Genel Merkezinde yapılacak mülakata kadar başvurusunda geldiği nokta hakkında yazılı bilgi vermesi talep edilir.

 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

 

 

1)     ADAYLARDA ARANILAN NİTELİKLER: 

·   T.C. vatandaşı olanlar ve 30 yaşından büyük olmayanlar, (1990 doğumlular dahil)  

·   Yukarıda belirtilen dallarda ve ilgili alanlarda öğretim yapan YÖK’e bağlı TC Sınırları içindeki üniversitelerin son sınıfında öğrenim görenler veya mezun olanlar,

·   Lisans Genel Not Ortalamasının 4’lük sistemde en az 3 olması,

·  Öğrenimin gerektirdiği yabancı dili (İngilizce veya Almanca) yüksek lisansı sürdürebilecek düzeyde bilmek.

 

 

 

Son başvuru tarihi: 28 Şubat 2020

 


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı