Genel

Space Apps Challenge Ankara’da!

odtu-space-app

NASA’nın yüzü aşkın ülkede gerçekleştirdiği Space Apps Challenge etkinliği, 8 yıldır artan ilgi ve katılımcı sayısı ile hızla devam ediyor. NASA bu projeyle beraber yaratıcılığı yetenekle birleştiren beyinlere ulaşmak için küresel bir hackathon düzenliyor. Dünya çevre problemlerinin çözülmesi, uzayda ilerlemek ve insanlığın geliştirilmesi için yeni fikirler bulmak üzerine, uygulamalar ve platformlar oluşturuyor. Bununla birlikte NASA etkinlik süresince kaynaklarını katılımcılara açıyor. Bu yıl Space Apps Challenge’ın Ankara ayağı ise 19-20 Ekim 2019 tarihleri arasında ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenleniyor.

İlk kez 2012 yılında 25 şehirden 2000 kişinin katılımıyla düzenlenen bu etkinliğin sonucunda 100’den fazla çözüm üretildi ve takımların ortak çalışmasıyla üretilen bu çözümler NASA’nın projelerinde yer aldı. Yarışmanın kazananları ülke bazında ve küresel arenada ödüllendirilecek olup jürinin seçeceği finalistler yerel proje birincileriyle yarışacaktır.

Yarışmaya katılmak için uzman kod yazarı, astrofizikçi ya da mühendis olmak gibi şartlar aranmamakta olup, herkesin katılımına açık bir yarışmadır. Organizasyonun detaylı bilgisine ve ön kayıt için açılacak forma etkinlik sayfasından veya sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

https://spaceapps.odtuggt.org/

https://instagram.com/spaceappsankara?igshid=1mly3jd5for2o

https://twitter.com/spaceappsankara?s=08

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı