Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Romanya 8 Gün Erasmus+ Eğitim Kursu

FAKTÖR – Kolaylaştırma AKTÖRÜ

Eğitim Kursu

21-29 Temmuz 2021 | Carei, Romanya

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

TC FACTOR, kolaylaştırıcıları haber becerileriyle eğitmeyi, gençlik çalışmalarının kalitesini artırmayı ve Kolaylaştırmanın başarısı için yeni araçlar kullanmayı amaçlayan, 21-29 Temmuz 2021 tarihlerinde Carei’de (Romanya) gerçekleşecek 8 ülkeden 24 katılımcıya ev sahipliği yapacak.

TC FACTOR, Gençlik gruplarında Kolaylaştırma konusunda Gençlik çalışanları için bir Eğitim Kursudur. TC, bir Kolaylaştırıcının sahip olması gereken Becerilerden bazılarını artırmak için yöntemler ve alıştırmalar önerir. Bir atölye tasarlama ve uygulama konusunda bir oturum ile çok pratik bir öğrenmedir.

İyi bir kolaylaştırıcı, bir gençlik grubuna yaklaşımda bir fark yaratabilir ve bu TC aracılığıyla ortak kuruluşlarımızın kolaylaştırıcılarına rolleri ve yeterlilikleri üzerinde düşünmeleri için bir alan vermek ve onlara mesleki gelişimleri için gerekli araçları ve yöntemleri sağlamak istiyoruz. . Kolaylaştırıcının rolü temel olarak öğrenme, iletişim, kültürlerarası konular, geri bildirim ve atölye tasarımı becerileri ile bağlantılıdır: bu alanlarda yetkin ve farkında olmalıdır. Bize göre iyi bir kolaylaştırıcı öncelikle kendi öğrenme stillerinin farkında olmalı ve öğrenme sürecinde bunları fark etmelidir.

Bu TC’de olası çatışmaları önlemek için iletişim ve ilişkilerde kolaylaştırıcının rolüne ve topluluk önünde konuşma gibi (sosyal yaşamda ve iş piyasasında faydalı) yeni becerilere odaklanmak istiyoruz.

Eğitimin son bölümündeki katılımcılar, bir atölye tasarlayacakları ve gerçekleştirecekleri bir oturumdan faydalanacaklar. TC sırasında eğitmenlerin desteğine ve geri bildirimlerine ve TC’den sonraki 1 ay boyunca mentorluklarına güvenebilirler ve onlara TC’nin çıktısı olarak kaliteli çalıştaylar geliştirme fırsatı verirler.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu