Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Polonya Erasmus+ Eğitim Kursu

Polonya Erasmus+ projesi aracılığıyla, gençlik çalışanlarını, öğretmenleri ve gençlik eğitimcilerini doğaçlama tiyatro, mim, fiziksel tiyatro gibi yaygın tiyatro metodolojisi konusunda eğiterek yerel düzeyde gençlerin güçlendirilmesini artırmak istiyoruz.

Eğitim süresince katılımcılar, gençlerin güçlendirilmesi için teatral metodolojiyi kullanma yetkinliklerini geliştirmelerine ve eğiticilerinin yetkinliklerini geliştirmelerine yardımcı olacak yaygın eğitim çalıştaylarına ve faaliyetlere katılacaklardır. Faaliyetler, yaygın eğitim yaklaşımı, teatral metodoloji, NFE çalıştaylarının kolaylaştırılması, çalıştayların tasarlanması ve uygulanması, yaygın ve örgün eğitim arka planı için çalıştayların oluşturulması konularında yeterliliklerini artırmaya odaklanacaktır.

Başvuru için tıklayınız

 

Son Başvuru Tarihi: 6 Ağustos 2021

Amaç

IMPRODRAMA 2.0 projesi, yerel düzeyde gençlerin güçlendirilmesi için yaygın ve örgün eğitim sistemine yaygın eğitim yaklaşımı olarak teatral metodolojiyi entegre etmeyi amaçlamaktadır.

Hedefler

  • Gençlerin güçlendirilmesi için yaygın eğitim araçlarının ve teatral metodoloji araçlarının yetkin kullanımında katılımcıların yeterliliklerini geliştirmek.
  • Fiziksel tiyatro, mim, doğaçlama tiyatrosu, gençlerin güçlendirilmesi için görsel tiyatro gibi çeşitli tiyatro metodolojilerini kullanma alanında yarışmacıların artması.
  • Gençlerin güçlendirilmesi için yaygın eğitim yaklaşımı olarak deneyimsel öğrenmenin değer ve ilkelerinin katılımcılara tanıtılması
  • Tiyatro metodolojisine dayalı gençleri güçlendirmeye yönelik eğitim etkinlikleri oluşturma, geliştirme, uygulama ve iyileştirme olanağı sağlamak
  • Yaygın eğitim faaliyetleri olarak tiyatro metodolojisinin örgün eğitim sistemine entegrasyonunun yollarını tartışmak ve geliştirmek.
  • Katılımcıların yumuşak becerilerini, dil becerilerini ve yeterliliklerini artırmak.
  • Sosyal içerme, dayanışma, hoşgörü ve kültürlerarası diyalogu teşvik etmek.
  • Ortaklar arasında ağ oluşturma ve ortaklığın artırılması ve katılımcıların profesyonel ağ oluşturması
  • NFE faaliyetleri sırasında kazanılan yeterliliklerin tanınması olarak Erasmus+ programını ve Youthpass’ı teşvik etmek.

Katılım ücreti
Ücret yok

Konaklama ve yemek
Konaklama, yemek ve eğitmen masrafları Eramsus+ programı tarafından karşılanmaktadır.

Seyahat iadesi
20 euro: Polonya

180 euro: Slovakya

275 euro: Letonya, Yunanistan, İtalya, Bulgaristan, İspanya, Kıbrıs, Türkiye

360 euro: Portekiz


İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu