Genel

Orenda Derneği Gönüllü Takım Arkadaşlarını Arıyor!

orenda-dernegi
Orenda Derneği Gönüllü Takım Arkadaşlarını Arıyor!‘’Dünyayı değiştirmek için etrafındaki her şeye etki etmen gerekir.’’ mottosuyla yola çıkan bizler; derneğimizi ve derneğimizin çalışmalarını sizlerin desteğiyle daha da büyütmek, Türkiye geneline genişletmek istiyoruz.

Derneğimiz; kurulduğu tarih olan Nisan 2019’dan itibaren çalışmalarını, sistemini, etkinliklerini ve iş birliklerini her daim yenilemiş, geliştirmiş ve STÖ çalışmalarında en aktif şekilde yer almıştır.

Sakarya merkezli olarak kurulan derneğimiz, tüm çalışmalarını Sakarya’daki ve Türkiye’nin her yerindeki gönüllü ağı sayesinde gerçekleştirmiştir. Derneğimiz kurulduğu andan itibaren gönüllülerimiz sayesinde çok büyük ivme kazanmıştır. Bu nedenle; Gönüllü Orendalar demek, Orenda Derneği demektir.

Orenda Derneği olarak bünyemizde oluşturduğumuz birçok alt komisyonda ‘Gönüllü Orenda’ olarak yer alabilir; kendinizi geliştirebilir, takım ruhu kazanabilir ve Sivil Toplum alanında gönüllülük kavramına uygun şekilde harika işler başarabilirsiniz.

Derneğimiz şu ana kadar yerel çalışmalarını Sakarya şehrinde yürütmüştür ancak sizlerin desteğiyle çalışma alanımızı tüm Türkiye’ye yaymak ve Türkiye’nin her yerinde aktif olarak çalışmalar yürütmek istiyoruz. Bundan dolayı, bu gönüllü çağrısı tüm Türkiye’deki enerji dolu gençlere açıktır.

Hadi Gönüllü Orendalar, dünyada iyiliğin hakim olması için hep beraber kol kola, güçlü adımlar atalım!

 

NE ARIYORUZ?

-Haftalık en az 1-2 saatini karşılıksız, amasız, fakatsız bu işe ayırabilecek,
-İnsanlarla iletişim kurma konusunda iyiyim diyebilen, iletişim yeteneği güçlü,
-Sosyal aktivitelere katılmayı seven, organize yeteneğine sahip ve girişken,
-Sorumluluk bilincine sahip,
-Bıkkınlık, üşengeçlik, yorgunluk kavramlarına uzak,
-Çalışmalarımıza zaman ayırabilecek,
-16 yaşından küçük olmayan,
Gönüllü Takım Arkadaşları arıyoruz.

 

Orenda Derneği; araştırma, eğitim, sürdürülebilir yaşam prensiplerinin hayata geçirilmesini sağlamak, ekolojik, paylaşımcı, doğayı koruyan toplumun gerçekleşmesi ve bilinçli politik katılımın artması için faaliyetler düzenlemek, bu tür faaliyetlerin düzenlenmesini teşvik etmek, bu konuda çalışmalar yürüten kişi ve kuruluşlara destek vermek, interaktif eğitim faaliyetleri düzenleyerek toplumun konu ile ilgili kapasitesini arttırmak için gönüllüler, öğrenciler, eğitmenler, akademisyenler, koordinatörler, proje uzmanları, iyi eğitimli aktif gençlik çalışanları ekibi tarafından başlatılmış olan; demokratik, laik, bağımsız, adil, şeffaf, gençlik odaklı bir sivil toplum girişimi olarak kurulmuştur.

Derneğimiz; yıllardır süre gelen arkadaşlık ve ortaklıklarla güçlenerek, gençlerin araştırma (akademik ve sosyal) ve eğitim (örgün ve yaygın) faaliyetlerini gerçek ve tüzel kişiler, eğitim kurumları, özel sektör ve kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri, konsolosluklar, yerel yönetimler, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti bünyesindeki kültürel eğitim ve gençlik programlarını yerel, ulusal ve uluslararası düzeylerde başarıyla kullanarak deneyimler kazanmalarını ve daha aktif toplumsal roller üstlenmelerini sağlayacak sosyal ve kültürel çalışmalar yürütür.

 

BAŞVUR

 

Neler Yapıyoruz?

-Erasmus Plus Projeleri
-Tüm Ulusal ve Uluslararası Fonlara Projeler
-Her Alanda ve Konuda İnteraktif Atölye Çalışmaları
-Kişisel Gelişim Programları
-Gençlik Politikalarının Oluşturulmasına ve Geliştirilmesine Yönelik Çalışmalar
-Ülkemizdeki ve Dünyadaki Gençlik Sorunları Üzerine İnteraktif Çalışmalar
-Ücretsiz Yurt Dışı Fırsatları Bilgilendirme Toplantıları
-Çevre, Doğa Bilinci Oluşturmaya ve Korumaya Yönelik Çalışmalar
-Geziler ve Turlar
-Kamplar ve Doğa Etkinlikleri
-Seminerler, Konferanslar
-Dil Kursları
-Konuşma Kulüpleri

 

BAŞVUR

 

*Bu duyuru, personel alımı amacıyla yayınlanmamıştır. Gönüllülük kavramına uygun şekilde bizlere destek olabilecek kişiler için gönüllülük duyurusudur.

*Herhangi bir soru veya sorununuz için orendadernegi@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

*Başvuru süresi tamamlandıktan sonra ön değerlendirme çalışması yapılacaktır. Ön değerlendirmeyi geçen kişilerle en kısa sürede irtibata geçeceğiz.

 

***Kişisel Verilen Korunması Kanunu 07.04.2016 tarih, 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, bu duyuruya yapacağınız başvuru içerisindeki tüm kişisel bilgilerinizin Orenda Derneği ile paylaşılmasını ve bu bilgilerin saklanmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı