Erasmus+Erasmus+ Gençlik

Online Erasmus+ Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi

Hikaye anlatma sanatı ve bilimi hakkında hikayeleri etkin bir şekilde nasıl oluşturup paylaşacağınızı öğrenmek ister misiniz? Eğitimciler ve eğitmenler için tasarlanmış, birçok alıştırma, etkileşim ve eğlence içeren bu çevrimiçi atölyelere kaydolun.

İnsan zihni hikayelerle gelişti ve onlar tarafından şekillendirildi. İyi bir hikaye anlatımı, insanları inanılmaz şeyler yapmaya motive edebilir ve iletişimde muazzam bir avantajdır. Eğitim ve öğrenim istisna değildir.

Hikayeler yaratmak ve paylaşmak hepimiz için doğuştan gelen bir hediyedir. Bu atölyelere katılın ve daha fazlasını öğrenin.

EĞİTİME ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bazı ünlü, özellikle de başarılı örneklerden ilhamları paylaşacağız, bunları bireysel ve grup egzersizleriyle uygulamaya koyacağız ve ilgi çekici aktiviteler yaratmak, öğrenmeye ilham vermek ve dünyada görmek istediğimiz değişimi teşvik etmek için nasıl hikayeler inşa edileceğine dair ipuçları paylaşacağız.

Bu atölyeler daha küçük bir grup için tasarlanmıştır (en fazla 15/20 kişi) ve birçok doğrudan ve kişisel etkileşim içerecektir. Bu nedenle, kamera ve mikrofona her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Çalışma platformu Zoom olacaktır. Uzun web seminerleri ve konuşma kafaları beklemeyin, bu etkinlikler süper uygulamalı. Çalışmamız, seanslarımızı daha dinamik ve ilgi çekici hale getirmek için teori girdileri, bir sürü grup ve bireysel alıştırma, zorluklar ve oyunlar, paylaşım ve yansıtma ve çeşitli interaktif dijital araçları içerecektir.

Spesifik konular şunlar olacaktır:

16h Eylül, s 20 CET – Nasıl ve Neden Hikayeler yaratırız? (ünlü örneklerle hikaye yapıları, neden hikayeleri paylaşıyoruz + hikaye anlatımının daha derin etkisi, yaratıcılık için teori ve ipuçları, hikayeler oluşturma ve paylaşma, kısa hikayeler yaratmak ve paylaşmak için küçük grup çalışmaları, doğaçlama alıştırmalar);

23 Eylül, s 20 CET- Kişisel gelişim için hikayeler nasıl kullanılır (Kahramanın Yolculuğu hikayesinin mega yapısı ve Rites of Passage’ın eğitime nasıl dahil edileceği; Way of Council ile paylaşmanın gücü ve bu tür faaliyetlerin nasıl yönetileceğine dair ipuçları );

30 Eylül, saat 20 CET – Etkileşim, mizah ve komedi (ana hatların nasıl yaratılacağı ve bunların nasıl sunulacağı, neyin “komik” olduğuna dair teori girdileri, izleyicilerin ilgisini canlı tutmak ve hikaye anlatıcılarından emin olmak için ipuçları ve alıştırmalar, stand-up komediden örnekler, yazma alıştırmaları ve şakalar, şakalar, şakalar).

Bir, iki veya tüm atölyelere kayıt yaptırabilirsiniz

(fiyat bir tanesi için 15 avro, tüm seri için 39 avro). 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu