BlogOnline Kaynaklar

Öğrenmek İstediğiniz Her Şey ! İşte Sizin İçin En İyi 40 Ücretsiz Online Kurs

Benjamin Franklin bir keresinde şöyle demişti: “Bilgiye yapılan yatırım, her zaman en iyi faizi öder.”

Bu söz hala geçerliliğini korumakla beraber, günümüzde son derece hızlı gelişen yeni teknolojiyle, üstümüzdeki bilgi ve beceri yükseltme baskısı sürekli olarak artmakta.

Terfi almak ya da yeni bir alana geçmek istiyor olabilirsiniz. O  zaman bunun için kendinizi geliştirmeli ve öğrenmeye kendinizi adamanız gerekir.

Ancak, yeni beceriler öğrenmek hem zaman alıcı hem de zorlayıcı olabilir. Aslında, The Personal MBA uluslararası çok satan yazarı Josh Kaufman’a göre, 20 saatlik bir sürede hiçbir şey bilmediğiniz bir konu hakkında ortalama bir düzeye yükselmeniz mümkün. Tabii, eğer uzmanlaşmak istiyorsanız…Evet, bu biraz daha fazla zaman alacak.

Blog gönderileri ve podcast’ler belirli bir konuyu keşfetmek için harika başlangıç noktalarıdır. Online iş  kursları size konuyu  detaylı bir şekilde öğrenmenize ve zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, programınızı istediğiniz gibi ayarlayabilir ve eğitiminize istediğiniz tempoda devam edebilirsiniz.

Aşağıda sizin için 40 adet ücretsiz online kurs listeledik.Bunlar, dijital pazarlama, kodlama ve günümüzde hızla değişen iş kolları için size gereken temel iş becerilerini kapsamaktadır. Herhangi bir konuda uzman olmak için yazımızı okumaya devam edin.

 

 

İşte sizin için ücretsiz 40 online kurs:

 

Temel Pazarlama Kursları

Pazarlama Temelleri: Müşteriniz Kimdir? | by EdX

İşinizi büyütebilmek için en önemli etken müşterileriniz olduğu gibi onları tanımak, doğru bir yol izlemenin ilk adımıdır. Bu kurs sayesinde doğru müşterileri nasıl seçeceğiniz, nasıl ilerleyeceğinizi ve bununla birlikte işinizi nasıl büyüteceğinizi keşfedeceksiniz.

 

Web Siteleri Nasıl Çalışır? | Google Garage

Ne işle uğraşırsak uğraşalım, artık hayatımızın her yerinde web siteleri karşımıza çıkmakta. Günlük hayatta alışveriş yaptığımız, gazetemizi okuduğumuz ya da işimizin reklamını yaptığımız bu platformun nasıl işlediğini biliyor musunuz? Web siteleri, sosyal medya, mobil uygulamalar ve daha fazlasının temellerini bu kursla keşfetmeye başlayın.

 

Yeni Başlayanlar İçin Google Analytics | Google

Web sitelerinin en büyük yardımcısı olan Google Analytics servisi, sitenizin çeşitli analizlerini sizin için yaparak gidişatınızı takip etme de büyük bir rol oynamaktadır. Bu kurs sayesinde Google Analytics hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak aynı zamanda nasıl hesap oluşturup, verimli bir şekilde kullanıcağınız gibi teknik bilgileri de edinmiş olacaksınız. Kurs bitiminde artık sizde bir Google Analytics kullanıcısı olabilir ve raporlarınıza göre hareket ederek sitenizin büyümesine katkı sağlayabileceksiniz.

 

İçerik Pazarlama Kursları

İçerik Pazarlama Sertifikası | HubSpot Academy

Kaliteli üretilmiş bir içerik, işinizi bir adım daha ilerletecek en önemli etkenlerden biri. Bu kursla birlikte hikaye anlatımı, içerik oluşturma ve promosyon temellerini öğreneceksiniz. Kariyerinizi ya da işinizi başarılı bir içerik pazarlama ile getirebileceğiniz gibi aynı zamanda kendinize bu sertifika ile yeni bir kariyer kapısı açmanız da mümkün.

 

Viral Pazarlama ve Bulaşıcı İçerik Oluşturma | Coursera

Günlük hayatınızda internette, sosyal medyada gezerken, bazı gönderilerin sürekli karşınıza çıkabilecek kadar nasıl popüler hale geldiğini hiç merak ettiniz mi? Bir çok gönderinin olduğu bu platformda neden sadece bazıları bu derece popüler oluyor peki? İşte bu kurs sayesinde viral gönderilerin sırlarını, bulaşıcı içeriklerin nasıl oluşturulduğu hakkında aklınızda olan bütün sorulara yanıt bulabileceksiniz. Bütün bunları farkına aracağınız ve sizin de bunları uygulamanızı sağlayacak bu ücretsiz online kursu kaçırmayın.

 

Online Video Pazarlama Kursu | HubSpot Academy

Son yıllarda yeni bir kariyer alanı olan video içerik üretimine girmeyi ya da ilerletmeyi düşünüyorsanız bu kurs tam size göre. Doğru hedef kitlesi ve doğru içerik üretimi, video içerik üretimi için en önemli iki kategori. Bu ve bunlar gibi bilmeniz gereken her şey bu kursta sizi bekliyor.

 

Sosyal Medya Pazarlama Kursları

Sosyal Medya Kursu | HubSpot

Bu kurs, sosyal medyanızın stratejisini oluşturmak için size gereken her şeyi sağlayacak. Buna yeni müşterilere ulaşabileceğiniz yöntemler, müşteriyle aranızda kurabileceğiniz sağlam bir bağ aynı zamanda da işletmeniz hakkında pozitif bir etki bırakmakta dahil. Bu kurs tamamen ücretsiz olmakla birlikte sertifika sınavına girmek istemeniz durumunda $199 ödemeniz gerekiyor.

 

Sosyal Medya Stratejisine Giriş | Skillshare/Buffer

İster marka bilinirliğini arttırmak, ister web sitesi trafiğini arttırmak ya da satışlarınızı arttırmak istiyor olun. İşte bu kurs size bu konuda yardım edebilir. Facebook ve Twitter’daki hedeflerine ulaşmak için size gereken sosyal medya stratejisini bu kursla birlikle öğrenebilirsiniz.

 

Not: Skillshare topluluk üyelerine iki ay ücretsiz hak sunmakta. Sınıfa ücretsiz ulaşmak için üye olarak kaydolmayı unutmayın.

 

 

Youtube Pazarlama | HubSpot Academy

Günümüzde artık bir sektör durumuna gelmiş olan Youtube aslında sadece video çekilip, yüklemekten ibaret bir platform değildir. İyi bir kanal ve başarılı bir Youtube kariyeri istiyorsanız, kamera arkasında olan bitene hakim olmakta yarar var. HubSpot Youtube Pazarlama kursu, para kazanabilir, optimize edilmiş bir Youtube kanalı açmak için başarılı stratejiler sunan ve geniş kapsamlı bir kurstur.

 

Sosyal Medya İçin Video Hikaye Anlatımı | Social Creators

Bu bir saatlik kurs, size Iphone veya Android cihazınızla yüksek kaliteli videolar çekmenize yardımcı olacak. Böylece vlog çekmeye başlayabilir ve sosyal medya hesaplarınızda ilgi çekici videolar paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda yeni bir kariyere adım atarak bundan para kazanmanız da mümkün.

 

Twitter Stratejisi Geliştirme | HubSpot

Bir diğer popüler sosyal medya platformu olan Twitter, birçok şirket tarafından marka tanıtım amacıyla ya da kişisel kullanıcılar özgürce fikirlerini paylaşmak amacıyla kullanıyor diyebiliriz. Kişisel ya da iş amaçlı her şekilde kullanılabilen bu platformda eğer başarılı bir yol izlemek istiyorsanız bu kurs size Twitter stratejilerini öğretmek için hazır. hubSpot Academy’nin bu kursuyla birlikte, başarılı bir Twitter pazarlama stratejisi oluşturabilir ve bunu sürdürmeyi öğrenebilirsiniz.

 

Yeni Başlayanlar İçin Ücretsiz Sosyal Medya Analizi | Quintly

Bu kurs, size sosyal medyanın temel ilkelerinden bahsedecek. Hem yeni başlayanlar hem de bilgilerini yenilemek isteyen pazarlama alanında ilerleyenler için yararlı olacaktır. İster bir marka, ister bir ajans, ister medya için çalışıyor olun. Eğer sosyal medya kullanıyorsanız bu analizleri bilmek sizi bir adım öne çıkaracaktır.

 

Twitter Flight School – Video Reklamlar | Twitter

İster geleneksel dijital medyada çalışıyor olun ister bir stratejist, bu kurs müşterilerinizin video reklamcılık hedeflerini karşılamak için ihtiyacınız olan bilgi ve becerileri oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu kurslar, siz ve müşterilerinizin başarılı olabilmesi için Twitter’da video reklamcılığıyla uzmanlığınızı yükseltmenize yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

 

E-Mail Pazarlama Kursları

Cold E-mail MasterClass | Mailshake

Markanızı büyütmek, yeni bağlantılar kurmak ya da ağınızı büyütmek istiyor olabilirsiniz. Bunlar için e-mail listeleri kullanmanın gücünü küçümsememelisiniz. Sujan Patel, bu kursta size teoriyi nasıl pratiğe dönüştüreceğiniz, mevcut Cold E-mail uygulamalarını nasıl kullanacağınız ve verimli bir şekilde sürdüreceğiniz hakkında sizi bilgilendirecek.

 

E-Posta Pazarlama Sertifika Programı | HubSpot Academy

E-posta günümüzde bütün iletişim ağını oluşturan en büyük uygulama olması sebebiyle artık bunu öğrenmek bir zorunluluk haline gelmiştir. HubSpot’un kursunu tamamlayarak, şablonlardan testlere kadar her konuda e-posta pazarlamasına hakim olucak ve özgeçmişinize ekleyebileceğiniz bir sertifikaya sahip olacaksınız.

 

ucretsiz-online-egitim

 

Seo Kursları

Paid Ads | Google

Eğer Google’ın reklam ürünleriyle ilgili nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Academy for Ads tam size göre olabilir. Koşmadan önce yürümeyi öğreneyi gerektiğiniz gibi burada da yavaş ve küçük adımlarla öğrenmeye başlayacak ve kendinize sağlam bir temel oluşturacaksınız. Kurs bitiminde ise artık reklamlar, Google Adwords, double-click ve video reklamlar hakkında yeterli bilgiye sahip olacaksınız.

 

SEO Eğitim Kursu: İşletmeler için Sürdürülebilir Trafik Oluşturma | HubSpot Academy

Trafik oluşturmak istiyor fakat nasıl bir strateji de ilerlemeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? Bu kursta SEO stratejilerinin temellerini öğrenerek, doğru trafik oluşturmanın yollarını ve bunu sürdürebilir kılmanın yollarını öğreneceksiniz.Aynı zamanda bunları yapabileceğiniz çeşitli araçlar hakkında teknik bilgi de alarak, gereken her şeye kapsamlı bir şekilde hakim olmanız mümkün.

 

Satış Alanında Kurslar

Satış Sanatı: Satış Süreci Uzmanlığı | Coursera

Bu kurs, satış hedeflerinizi takip ederken daha etkili ve verimli hareket etmeniz için tasarlanmıştır. Kalabalığın içinden sıyrılıp öne çıkmanızı sağlayacak bu kurs aynı zamanda doğru müşterilere doğru bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak ve yeni girişimler için destek oluşturmanıza da yardımcı olacaktır.

 

Satış Müdürü Eğitimi | HubSpot

Bu kursla birlikte hedef pazarınızı nasıl tanımlayabileceğinizi, ölçeklenebilir bir satış süreci nasıl yaratacağınızı öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda satış ekibinizin büyümesine yardımcı olmak için eğitim, koçluk ve işe alma gibi becerileri de keşfetmenize imkan sağlar. Bu eğitimle birlikte kariyerinizi ilerletebilir, bir satış müdürü olarak firmanıza büyük bir avantaj sağlayabilirsiniz.

 

 

 

E-Ticaret kursları

Dropshipping 101 | Shopify Academy

Dropshipping gün geçtikçe popülerleşmekte olan bir e-ticaret yöntemi. Depolama derdiniz olmadan internet üzerinde ticaret yapmanızı sağlayan bu yeni yöntem ile gelir etmeniz mümkün. Bunun için öğrenmeniz gereken ne varsa bu kursta bulabilirsiniz. Corey Ferreira size bu kursta uygun ürün bulma, başarılı bir marka kurma gibi bilmeniz gereken her şeyi püf noktalarıyla sizinle paylaşacak.

 

E-Ticarette Ürün Fotoğraflama | Shopify Academy

Eğer e-ticaret ile uğraşıyorsanız, başarılı satışlar için en önemli ihtiyaçlarınızdan biri ürünüzü iyi şekilde tanıtabilmek. Bunun için kaliteli ve net ürün fotoğrafları büyük bir avantaj sağlamakta. Bu kursla birlikte evde nasıl kendi stüdyonuzu kurabileceğinizi ve akıllı telefonunuzla nasıl kaliteli  bir şekilde ürünlerinizi fotoğraflayabileceğinizi bütün detaylarıyla öğreneceksiniz.

 

E-Ticaret Pazarlamasını Öğrenerek Daha Fazla Ürün Satın | HubSpot Academy

Başarılı bir pazarlama stratejisi uygulamak,  e-ticarette ilerlemenin kilit noktalarından biridir. Bu kursla birlikte pazarlamanın temellerini öğrenerek bunları e-ticaret hayatınızda kullanabileceksiniz. Sadece 30 dakikada çevrimiçi satış teknikleri ve daha fazla nasıl satış yapabileceğinize hakim olabilir, bir adım öne geçebilirsin.

 

E-Ticaret İçin E-Posta Pazarlama | Skillshare

E-ticarette e-posta yoluyla belli bir kitleye ulaşmak ve müşteri profilini genişletmek mümkün. Bunun için bilmeniz gereken temel bilgileri bu kurs ile birlikte öğrenebilirsiniz. E- posta yoluyla işinizi geliştirmek için bilmeniz gereken otomasyon, optimizasyon ve kişiselleştirmenin tüm detaylarını burada bulabilirsiniz.

 

Kodlama & Geliştirme Kursları

Nasıl Kodlanır? | Codecademy

Gün geçtikçe kodlama ve yazılım hayatımızın her anında karşımıza çıkmakla birlikte hobi ya da kariyer amaçlı kodlamaya başlamak istiyor olabilirsiniz. Bunun için geç kaldığınızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu kursla birlikte en baştan başlayarak yavaş adımlarla kodlamanın temellerini öğrenebilir aynı zamanda çalışmalarınızın geri dönüşünü alarak hatalarınızı düzelterek öğrenmeye devam edebilirsiniz.

 

Bilgisayar Bilimine Giriş| Udacity

Bu kursla bilgisar bilimi hakkında bilgi edincek ve kodlama dillerinden biri olan Python diline giriş yapacaksınız. Bütün bunları öğrenirken kendi arama motorunuzu ya da sosyal ağınızı oluşturabilmeniz mümkün olacaktır.

 

HTML ve CSS Giriş | Udacity

Web tasarım ve daha bir çok alanda kullanılan HTML ve CSS, geliştiriciler tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu derste, geliştirici araçları kullanarak yeni uygulamalar yapabilir ve profesyonel problem çözme tekniklerinin detaylarına inebilirsiniz. Bunların yanı sıra en kilit nokta olan web geliştirmeye detaylıca hakim olabileceksiniz.

 

Iphone İçin Uygulama Geliştirme | Alison

Bu uygulama geliştirme kursu size ihtiyacınız olan her şeyi sağlayacaktır. Objective C programlama dilinden çoklu dokunma işlevselliği oluşturmaya kadar öğrenebileceğiniz bu kursa kariyeriyerinizi ilerletmek ya da yeni bir hobi amacıyla başlamanız mümkün. Takip etmesi kolay ve net video eğitimleri ile vaktinizin nasıl geçtiğinizi anlamadan kendinize çok şey katabileceksiniz.

 

Kişisel ve Mesleki Gelişim Kursları

İletişim Becerileri – İkna ve Motivasyon | Alison

Bu kurs size ikna için gereken temel iletişim becerilerini tanıtacak, ikna ve manipülasyon arasındaki farklarda size rehberlik edecek ve çevrenizdeki insanları motive edebilmek için gereken iletişim yollarını nasıl kullanabileceğinizi gösterecektir. Bu beceriler hem kariyeriniz hem de kişisel ilişkileriniz için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

 

Yöneticinin El Kitabı : Çalışanları Yönetebilmek | Coursera

Bu kurs, iş hayatınızda insanları doğru yönetmek için size pratik bir rehber olacak. Bir dükkanda ya da ofis ortamanında orta düzey yönetici olmanız farketmez. Bu beceriler iş hayatınızın her yerinde size avantaj sağlayacaktır.

 

Büyük Liderler Ne Yapar? | Alison

Bu  kursta, Profesör Bob Sutton büyük liderlerin özelliklerini, liderlerin neden gerçekleri duymaları gerektiğini ve takım anlaşmazlıklarıyla nasıl başa çıkılması gerektiğinden bahsediyor. Liderlik etmeyi başaramayanların uyguladığı alışkanlıkları öğrenebilme ve nasıl daha iyi bir grup lideri olunabileceğini bu kurs sayesinde öğrenmeniz mümkün.

 

Proje Yönetimine Giriş | Udemy

3 saatlik kursun sonunda, proje yönetiminin temellerine dair her şeyi öğrenebileceksiniz. Kariyerinizde ilerlemenizi sağlayacak bu kurs size proje yönetiminde iyi bir takım kurmayı, zaman yönetimini, doğru proje geliştirme yolları ve daha bir çok şeyi kolay bir şekilde öğretecek.

 

 

Başarılı Müzakere: Temel Stratejiler ve Beceriler | Coursera

Hepimiz günlük hayatımızda zaman zaman pazarlık yaparız. Kişisel düzeyde olan bu pazarlıklar ev sahibi, işverenler ya da arkadaşlar arasında olabilir. Günlük hayatımızda bu kadar karşımıza çıkan pazarlık aslında bir çok iş başarısının anahtarıdır. Karlı sözleşmeler olmadan hiçbir  işin ayakta kalamaz. Bu sebeple öğreneceğiniz bu beceri iş hayatınızda ilerlemenize yol açacaktır.

 

Kariyer Başarı Uzmanlığı | Coursera

Bu kursla birlikte iş hayatınız için gereken temel bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Giriş seviyesinde olan bu kurs size zamanınızı doğru ve efektif kullanmanıza yardımcı olacak ve problem çözümü becerinizi ilerletecek. Eğer kariyerinizde ilerlemeyi düşünüyorsanız bu kurs tam size göre.

 

Mutluluk Bilimi | EdX

Mutlu ve anlamlı bir yaşam hakkında size pratik  ve araştırma destekli ipuçları sunacak bu kurs 8 hafta boyunca sürecek. Ücretsiz olan bu kurs size mutluluğun temellerini öğrenmeniz için güzel bir fırsat.

 

Refah Bilimi | Coursera

Bu kursun amacı sadece psikoloji araştırmaların sonucuna göre bizi neyin mutlu ettiğini öğrenmek değil, aynı zamanda bu stratejileri uygulamaya koymaktır.

 

Tasarım Kursları

Grafik Tasarım Esasları | HubSpot Academy

Çok kısa bir sürede grafik tasarımcı mı olmanız gerekiyor? İşte bu kurs tam size göre. Mükemmel ve hızlı bir şekilde grafik tasarımı öğrenmenizi sağlayacak bu kurs aynı zamanda size pazarlama stratejileri hakkında da bilgilendirecek.

 

Gerçekten Yeni Başlayanlar İçin Adobe Illustrator | EduOnix

Bu kurs, Adobe Illustrator’ı anaşılması kolay olması için özel olarak baştan sona tasarlanmıştır. Yeni ve daha eğlenceli bir şekilde bu uygulamada uzmanlaşmanız artık çok daha kolay. Yeni farklı ve kolaylık yaratan kısayollarıyla artık Adobe Illustrator kullanmak çok daha kolay.

 

 

İşletme ve Finans Kursları

Ücretsiz Online MBA | Smartly

En iyi MBA programlarından işletme profesörleri ile ortak hazırlanan Smartly’nin özel müfredatı, çevrimiçi vaka çalışmaları ve grup projeleri ile kendi kendine yönlendirilmiş yazılım yaklaşımını bir araya getirmektedir. Eğer bu konu da ilerlemek istiyorsanız sizi için doğru bir seçim olacaktır.

 

İş Stratejisinin Temelleri | Coursera

Bu kurs ile birlikte iş stratejisinin temellerini öğrenerek, stratejik düşünme, rekabet ortamını analiz etme ve sağlam konumlandırma gibi yeteneklerinizi geliştirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu derste, başarılı bir  iş stratejisinin temelini ve teorisini keşfedeceksiniz.

 

Alison Ücretsiz E-Business Diploması | Alison

Bu kursla birlikte online yürütülen işlerin neler içerdiğini ve başarılı bir stratejinin nasıl uygulanacağını anlayacak ve kendi iş hayatınızda uygulamanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Öğrenmek,  ödeme yapılmaya devam eden bir yatırımdır.

Bu yazı sayesinde, kariyerinizde bir sonraki adımı atmak için ihtiyacınız olan çevrimiçi kursunuzu bulduğunuzu umuyoruz. İster terfi için bakıyor olun ister yeni bir alana yönelmeye karar verin. Seçim sizin.

 

Nedeniniz ne olursa olsun, yeni beceriler öğrenmek size günümüzün hızla değişen iş dünyasındaki rekabet ortamında avantaj sağlayacaktır. Ayrıca, öğreniminize ne kadar yatırım yaparsanız o kadar ilerleme oranınız artacaktır.

 

Eğer kariyerinizi bir sonraki adıma taşımak  ya da büyütmek istiyorsanız HubSpot Academy’i mutlaka ziyaret edin. Burada sosyal medya, satış ve daha bir çok  alanda ücretsiz sertifikalı kursları bulacaksınız.

 

İrem Tomaşan

Proje Yönetimi Okulu Blog Yazarı


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu