Blog

Öğrenciler İçin Online Eğitim Fırsatları Sunan En İyi 3 Ülke

yurt-disi-online-egitim

Koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışı eğitim hayallerinizi ertelemek zorunda mı kaldınız? Bu süreçte çok sayıda üniversite, hem yerel hem de uluslararası öğrencilere kapılarını kapatırken, esnek öğrenme temellerine sahip online eğitim seçenekleri ile geri dönüyorlar. Maliyet açısından son derece uygun olan bu sistem, öğrencilere mekan ve zaman avantajı da sağlıyor. Peki, hangi ülkelerde online eğitim alabilirsiniz?

 

Üniversitelerden gelen güncellemeleri ve uluslararası eğitim hakkındaki en son haberleri kaçırmayın! Bültenlerimize abone olun.

 

Amerika

Online eğitim konusunda en tecrübeli ülke Amerika’dır. Zira teknoloji ile birlikte bu sistemin gelişmesinde büyük adımlar atan ülke, öğrencilere aralarında dünyanın en iyi üniversitelerinin de olduğu zengin bir liste sunar.

  • Stanford University: Silikon Vadisi’ne yakınlığı ile tüm dünyadan öğrencilerin teknoloji ve mühendislik alanlarında öğrenim görmek istediği Stanford Üniversitesi, pandemi sürecinde özellikle yüksek lisans programlarında online eğitim imkanı sunuyor. Elon Musk, Sergey Brin gibi ünlü mezunlara sahip Stanford, bugün HP, Google, Microsoft gibi teknoloji şirketlerinde staj fırsatları ile dikkat çekiyor.
  • Florida International University Online: Uzaktan eğitimde 20 yıllık bir geçmişe sahip üniversite, bu alanda Amerika’da ilk üçte yer alır. Öğrencilere esnek ve rahat bir online eğitim imkanı sunan okul, 100’den fazla program seçeneği ile göz doldurur. Eğer Amerika gibi dünyanın en iyi yüksek öğretim sistemine sahip bir ülkeden diploma almak istiyorsanız, uygun eğitim ücretleri ile Florida International University harika bir seçim olabilir.

Amerika’da Eğitim için tıklayınız

İngiltere

Koronavirüs sürecinde, üniversitelerin online eğitime geçtiği bir diğer ülke olan İngiltere, neyse ki bu konuda oldukça deneyimli. Uzun yıllardır hükümet tarafından desteklenen bu sistem sayesinde, yüksek öğrenim ücretlerine ve yaşam masraflarına sahip ülkede, uygun maliyetlerle dünyanın en iyi okullarından diploma sahibi olmak artık daha kolay.

  • University Oxford: Üniversitenin online programları salgın öncesinde de vardı, ancak şu an hem lisans hem de yüksek lisans derecelerinde çeşitlilik daha fazla. 1096 yılında kurulan ve tarihi boyunca Oscar Wilde, Tolkien, Harper Lee, Stephen Hawking gibi isimlerin mezun olduğu Oxford, bugün zorlu giriş şartları ile sizi biraz ürkütebilir. Ancak yazacağınız mükemmel bir niyet mektubu ve akademik başarınız, size referans olacaktır.
  • University of York: Çığır açan araştırmalarıyla son yıllarda adından söz ettiren üniversite, özellikle fen bilimleri, sanat, sosyal ve beşeri bilimler alanlarında 250’nin üzerinde lisans ve lisansüstü derece programı sunuyor. York Üniversitesi’nde online eğitim almak isterseniz, mimarlık, sağlık ve tıp, işletme, sanat ve tasarım alanlarında online master programları arasından seçim yapabilirsiniz.

Yurt dışı eğitim hakkında merak ettiklerinizi IDP uzmanlarına sormak için hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın!

 

İngiltere’de Eğitim İçin Tıklayınız

 

Avustralya

Son yıllarda, online eğitim anlayışının büyük oranda geliştiği ülkelerden biri olan Avustralya, bu alanda özellikle MBA eğitimi almak isteyen öğrencilere ülkenin en iyi okullarında çeşitli fırsatlar sunuyor. İngiltere ve Amerika’ya göre daha uygun bütçelere eğitim alabileceğiniz Avustralya’da, online eğitim imkanı sunan üniversiteler, tam zamanlı ve yarı zamanlı programlara sahiptir ve genel olarak bir akademik yıl içerisinde 4 farklı başlangıç tarihinden birini seçebilirsiniz.

 

  • University of South Australia Online: Üniversite, dünyanın her yerinden öğrencilere 25 yıldan fazla bir süredir, online diploma sahibi olma şansı veriyor. Özellikle, işletme ve pazarlama lisans programları ile MBA programlarının sıklıkla tercih edildiği University of South Australia Online, esnek ve kariyer odaklı öğretim sistemi ile başarılı bir geçmişe sahiptir.
  • University of New England: Avustralya’nın en iyi devlet üniversitelerinden biri olan University of New England, öğrenciler için 200’den fazla lisans ve lisansüstü program sunarken, bunların çoğu uzaktan eğitim seçeneğine sahiptir. Biyomedikal bilim, çevre bilimi, sosyoloji, uluslararası çalışmalar gibi online lisans programları tam zamanlı 3 yıldır.

Avustralya’da Eğitim İçin Tıklayınız

 

Kaynak: Hotcourses Turkey


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı