BursYurt Dışı BursYurt Dışı Eğitim

Öğrenciler İçin 2021/22 Akademik Yılı Burs Fırsatları

Öğrenciler için okurken finansal destek almanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Ancak yurt dışı eğitim almayı düşünüyorsanız, ihtiyaçlarınız daha çok artacaktır. Bu nedenle yurt dışı hükümetlerin ve üniversitelerin size destek olacak burs imkanlarını araştırmanızda fayda var. Peki, 2021-2022 akademik yılı için başvuruda bulunabileceğiniz yurt dışı burs seçenekleri hangileri?

Yurt dışında eğitim hakkında merak ettiklerinizi IDP uzmanlarına sormak için hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Chevening Burs Programı – İngiltere

Chevening Bursu; İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerini kapsayan Birleşik Krallık’ın en popüler burs programıdır. Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilere bir yıl boyunca İngiltere’de master fırsatı sunan program, geleceğin liderlerine profesyonel ve akademik olarak kendilerini geliştirme imkanı tanıyor. Üstelik, eğitim ve yaşam masraflarınız dahil, geri ödemesiz sağlanan burslar, vize ücreti ve seyahat masrafları gibi ek ödenekleri de içeriyor.

  • Son başvuru tarihi: 3 Kasım 2020

Tayland Hükümeti Burs Programı – Tayland

Tayland Hükümeti tarafından lisans, yüksek lisans, doktora ve kısa süreli programlarda eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere işletme, bilgisayar bilimi, uluslararası ekonomi ve finans, tıp bilimleri gibi çok sayıda alanda sunulan burslardır. Finansal destekler, Chulalongkorn Üniversitesine başvuran öğrencilere sunulur ve adayların tam öğrenim ücretleri, aylık ek ödenek, seyahat ve konaklama masrafları karşılanır. Tayland’ın en iyi eğitim kurumları arasında yer alan Chulalongkorn Üniversitesi, Bangkok’ta 1917 yılında kurulmuş ve 40 bin öğrenciye sahip bir kamu araştırma kurumudur.

  • Son başvuru tarihi: 15 Ekim 2020

Fulbright Akademik Araştırma Bursu – Amerika

Yurt dışı eğitim için en çok tercih edilen ülke olan Amerika, her yıl tüm dünyadan öğrencilere çok çeşitli burs imkanları sunar. Amerikan hükümeti tarafından sağlanan Fulbright Burs Programı ise bunlardan en prestijli olanıdır. Amerika’da eğitim almak isteyen Türk öğrencilere, 1949 yılından bu yana sağlanan program sayesinde lisanstan doktora sonrası araştırmaya kadar çok çeşitli derecelerde burs alabilirsiniz. Programın Akademik Araştırma Bursu, Amerika’daki üniversitelerde bilimsel araştırma yapmak isteyen kıdemli akademisyenlere yöneliktir.

  • Son başvuru tarihi: 26 Ekim 2020

Yurt dışı eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek ve fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

İrlanda Hükümeti Lisansüstü Burs Programı – İrlanda

Program, İrlanda’da lisansüstü eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırma programlarında prestijli burs imkanları sunmaktadır. İrlanda Hükümeti tarafından 2021-2022 akademik yılı için yaklaşık 60 burs verilecektir. Eğer İrlanda’da eğitim almak istiyorsanız, özellikle bilim, teknoloji, mühendislik, matematik, sanat gibi alanlarda yüksek lisans ve doktora derecelerinde, 16.000€ değerinde finansal destek alabilirsiniz.

  • Son başvuru tarihi: 29 Ekim 2020

Jean Monnet Burs Programı

Türkiye ile Avrupa Birliği Komisyonu arasında yapılan bir antlaşma kapsamında yürütülen bir proje olan Jean Monnet Burs Programı, 1989 yılından bu yana verilmektedir. Program sayesinde öğrenciler, 3-12 ay arasında AB üyesi ülkelerde araştırma ya da lisansüstü eğitimlerini sürdürebilirler. Finansal yardımlar, öğrencilerin okul ücreti, yaşam giderleri, seyahat ve vize masraflarını karşılarken toplamda 160 adaya verilecektir.

  • Son başvuru tarihi: 17 Kasım 2020

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu