İş İlanlarıStaj

OECD Staj Programı

OECD Staj Programı, Genel Sekreterin Stratejik Yönelimleri ile bağlantılı projeler üzerinde çalışmak ve Organizasyonun kurumsal işlevlerini desteklemek için farklı geçmişlere sahip yaklaşık 500 nitelikli ve motive olmuş öğrenciyi Organizasyona getirmek için tasarlanmıştır. Ana hedefi, başarılı adaylara uluslararası bir ortamda analitik ve teknik becerilerini geliştirme fırsatı vermektir.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü staj (OECD), daha iyi yaşamlar sağlamak için ve daha iyi politikalar oluşturmak için çalışan 37 üye ülkeden oluşan uluslararası bir organizasyondur.

Başarılı adaylar, şu alanlardan birinde (kapsamlı olmayan liste) Politika Analistlerine araştırma yapacak ve destek sağlayacaktır: Yapay Zeka, Rüşvet ve yolsuzluk, Kalkınma, Dijitalleşme, Ekonomi, Eğitim ve Beceriler, Çevre, Cinsiyet ve Çeşitlilik, Uluslararası Göç , Sağlık, Bilim ve Teknoloji, Vergi, Turizm, Ticaret ve Tarım, Ulaşım.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

  • Araştırma, veri analizi ve taslak hazırlama (çalışmaların ve belgelerin hazırlanması; mevcut materyalin araştırılması ve gözden geçirilmesi; belgelerin, çalışma kağıtlarının ve yayınların üretimine katkıda bulunulması)
  • İrtibat ve sosyal yardım (ulusal idarelerdeki yetkililer, araştırmacılar, vb. İle toplantı ve seminerlere katılın, profesyonel bağlantılar kurun ve ağlar kurun)
  • Kurumsal Fonksiyonları destekleyen stajyerler, etkinlik organizasyonu, iletişim, sosyal medya varlığı vb.

Stajlar şu öğrenciler için açıktır:

OECD’nin çalışmaları ile ilgili bir alan veya disiplinde staj süresi boyunca tam zamanlı bir lisans programına kayıtlı olanlar;
Asgari bir aylık staj süresi için uygun olan;
OECD’nin iki resmi dilinden (İngilizce ve Fransızca) birine mükemmel derecede hakim olmak ve diğerini öğrenmek için çalışma bilgisine veya istekliliğine sahip olmak. OECD’de kullanılan diğer dilleri bilmek bir avantaj olacaktır;
Sağlam nicel ve BT becerilerine sahip olmak;
Mükemmel çizim ve iletişim becerileri sergilemek;
Çok kültürlü ve uluslararası ekip ortamında çalışma yeteneğine sahip

OECD, çalışılan takvim ayı başına yaklaşık 700 avro yaşam giderlerine katkı bursu sağlıyor.

Staj süresi, tam zamanlı olarak 1-6 ay arası bir süredir (altı aydan toplam on iki aya kadar yenilenebilir).


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu