İş İlanlarıStaj

OECD Staj Programı

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), daha iyi yaşamlar sağlamak için ve daha iyi politikalar oluşturmak için çalışan 37 üye ülkeden oluşan uluslararası bir organizasyondur.

OECD Staj Programı, Genel Sekreterin Stratejik Yönelimleri ile bağlantılı projeler üzerinde çalışmak ve Organizasyonun kurumsal işlevlerini desteklemek için farklı geçmişlere sahip yaklaşık 500 nitelikli ve motive olmuş öğrenciyi Organizasyona getirmek için tasarlanmıştır. Ana hedefi, başarılı adaylara uluslararası bir ortamda analitik ve teknik becerilerini geliştirme fırsatı vermektir.

Başarılı adaylar, şu alanlardan birinde (kapsamlı olmayan liste) Politika Analistlerine araştırma yapacak ve destek sağlayacaktır: Yapay Zeka, Rüşvet ve yolsuzluk, Kalkınma, Dijitalleşme, Ekonomi, Eğitim ve Beceriler, Çevre, Cinsiyet ve Çeşitlilik, Uluslararası Göç , Sağlık, Bilim ve Teknoloji, Vergi, Turizm, Ticaret ve Tarım, Ulaşım.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

  • Araştırma, veri analizi ve taslak hazırlama (çalışmaların ve belgelerin hazırlanması; mevcut materyalin araştırılması ve gözden geçirilmesi; belgelerin, çalışma kağıtlarının ve yayınların üretimine katkıda bulunulması)
  • İrtibat ve sosyal yardım (ulusal idarelerdeki yetkililer, araştırmacılar, vb. İle toplantı ve seminerlere katılın, profesyonel bağlantılar kurun ve ağlar kurun)
  • Kurumsal Fonksiyonları destekleyen stajyerler, etkinlik organizasyonu, iletişim, sosyal medya varlığı vb.
    Bu kaynak metin hakkında daha fazla bilgiEk çeviri bilgileri için kaynak metin gerekli

OECD, çalışılan takvim ayı başına yaklaşık 700 avro yaşam giderlerine katkı bursu sağlıyor.

Staj süresi, tam zamanlı olarak 1-6 ay arası bir süredir (altı aydan toplam on iki aya kadar yenilenebilir).


İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu