Blog

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Dizi

netflix-en-iyiler

 

BLACK MIRROR

Dizi diğerlerinden farklı olarak tek bir senaryoya sahip değil. Her bölümün konusu, süresi ve oyuncuları farklı. Politika, şöhret, teknoloji ve keder gibi konuları sürükleyici bir tarzda ele alıyor. Hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin, bizi nasıl avucuna aldığı ve hayatımızı nasıl alt üst ettiğini gözler önüne seriyor.

 

BETTER CALL SOUL

Drama ve kara mizah türünde çekilen Better Call Saul ünlü avukatımız Jimmy McGill Walter White ile tanışmadan önceki avukatlık kariyerinde başına gelenleri izliyoruz. Maddî sıkıntılar içerisinde boğuşan ve -kardeşinin avukatlığını beğenmeyen- abisi ile hayatını geçiren Saul Goodman’ın ara sıra gençlik yılları da dizide yerini alıyor.

better-call-soul-nedir

 

BREAKING BAD

Breaking Bad gelmiş geçmiş en iyi Tv dizisi olabilir. Lisede kimya öğretmeni olup mütevazi bir yaşam süren Walter White’ın kanser olduğunu öğrenmesiyle olaylar başlar. Öldükten sonra karısının ve oğlunun iyi bir hayat geçirmesini ister. Tek kullanabileceği zekası ve kimya bilgisidir. Bu durum için uyuşturucu satan öğrencisinden yardım ister ve bundan sonra olaylar hiç beklediği gibi gitmez.

 

SHERLOCK

Baker Street’te yaşayan ünlü dedektif Sherlock’un zekasına hayran kalacaksınız. Ortağı John Watson’la heyecanlı ve bir o kadar tehlikeli davaları çözerken sezonun nasıl bittiğini fark etmeyeceksiniz. Biraz aksiyon biraz gizem istiyorsanız Sherlock sizin için bulunmaz bir fırsat.

 

DARK

Herkesin gözü Alman kasabasında kaybolan iki çocuğun üzerindedir. Bu sürede çocukların ailelerinin karmaşık ilişkileri ortaya çıkmaya başlar. Aynı kasabada 1986 yılında yaşanmış olaylar aralanır.

Ayrıca Almancanızı geliştirmek isterseniz de Dark sizin için iyi bir öneri olabilir.

 

 

SEX EDUCATION

Pek çok insan ergenliğinde sakar, tuhaf ve kafası karışık olur. Dizide tam da bu durumda olan Otis ve arkadaşlarının yaşadıkları biraz komik biraz cesur bir şekilde ele alınmış. Cinsellik terapisti olan ebeveynleriyle büyüyen Otis, bu sohbetlerin içinde büyümüş ve zamanla uzmanlaşmıştır. Bu durumu çıkarları uğruna kullanabileceğini anlayan Otis ve arkadaşı Meave okulda gizli bir seks terapisi kliniği açar.

 

 

THE OFFICE

Tartışmasız Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi komedi dizilerinden biri. Şirketteki bir grup insanın çalışma hayatını anlatıyor. Sürekli aynı ortamda bulunmanın doğal sonucuyla aralarındaki ilişkileri eğlenceli bir şekilde ele alıyor. Çalışma hayatındaki pek çok karakteri bulabileceğiniz ve çalışmaya başlamadan önce mutlaka izlemeniz gereken bir dizi.

stranger-things-nedir

 

STRANGER THINGS

New York eyaletine bağlı bir liman kasabasında geçen dizide genç bir çocuk gizemli bir şekilde kaybolur. Ailesi, can dostları ve polis detaylı bir arama başlatır. Soruşturma derinleştikçe gizli hükümet deneylerinin yapıldığı olağanüstü durumların içine girerler. Bu sürede annesinin ve arkadaşlarının karşılaştığı doğaüstü durumlar gergin ancak sürükleyici bir şekilde ele alınmıştır.

 

DEXTER

Gündüzleri adli tıp polisi geceleri seri katil olan kahramanımızı diğerlerinden ayıran özelliği sadece yasalardan kaçan canileri öldürüyor olması. İçindeki öldürme arzusuna karşı günlük hayatında gayet sakin, iyi huylu karakterimizin yaşadıklarını anlatıyor. Diziyi izlerken kendinizi Dexter’a hak verirken bulabilirsiniz.

 

GRAVITY FALLS

Akıllı ve meraklı olan Dipper ve enerjik ve iyimser ikiz kız kardeşi Mabel yaşadıkları esrarengiz kasabanın sırlarını ortaya çıkarmak ister. Bu süreçte başlarına gelen esrarengiz olaylarda birbirlerine güvenmekten başka çareleri yoktur.

 

 

Gamze Sevdik

Proje Yönetimi Okulu Editörü

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı