BlogYurt Dışı Eğitim

Neden Kanada’da Bir Üniversiteye Başvurmalısınız?

Geleceğiniz için hazırlık yapmak, hem korkutucu hem de heyecan vericidir. Yurt dışı eğitim almayı düşünen öğrenciler için aralarından seçim yapabilecekleri çok sayıda ülke var. Bu nedenle her yıl; huzurlu ortamı, refah yaşamı ve birinci sınıf eğitim sistemiyle Kanada, dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciyi kendine çekiyor. Peki, neden Kanada’da eğitim?

 

  1. Yüksek Kaliteli Eğitim Sistemine Göz Atın

Dünyanın en iyi uluslararası eğitim destinasyonlarından biri olan Kanada’da bir üniversiteye başvurmaya mı karar verdiniz? Kanada, eğitim kalitesi ve yaşam standartları ile sana harika bir ortamda öğrenim görme şansı sunuyor.

Kanada üniversiteleri, bugün dünyanın en iyi ilk 50 eğitim kurumu arasında yer alırken, disiplinler arası çalışmaların ve aktarılabilir becerilerin geliştirilmesi için en son teknoloji ve dijital medyanın kullanılmasını teşvik ediyor. Lisans ve lisansüstü düzeyde, dünya standartlarında çok sayıda bölüm arasından seçim yapabileceğiniz ülkede, araştırma ve kariyer odaklı eğitim anlayışı sizi büyüleyecektir.

Kanada’da eğitim hakkında merak ettiklerinizi IDP uzmanlarına sormak için hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın!

  1. Uygun Eğitim ve Yaşam Maliyetlerini Araştırın

Kanada, Amerika ve İngiltere gibi eğitim merkezlerine göre son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlandı. Bunun en büyük nedeni ise ülkedeki yaşam maliyeti ve öğrenim ücretlerinin, bu ülkelere göre oldukça uygun olmasıdır.

Aynı zamanda Kanada gibi ülkeler, yurt dışında okumak isteyen uluslararası öğrencilere özellikle mühendislik, tıp, sanat gibi alanlarda çok çeşitli burs imkanları sunmaktadır. Burslar ve hibeler, eğitiminizi finanse etmenin en etkili yollarıdır ve Kanada’da bir üniversiteye başvurmadan önce daha fazla araştırma yapmanızı öneririz.

  1. Zengin Kültürel Çeşitliliğin Tadını Çıkarın

Kanada, hareketli ve canlı şehirleri ile yurt dışından gelen öğrencilere zengin ve fırsatlarla dolu bir kültürel ortam sunar. Uluslararası caz ve film festivalleri, açık hava etkinlikleri, sanat galerileri, Toronto ve Montreal gibi dünyanın en iyi ve yaşanabilir öğrenci şehirleriyle sizi karşılar.

Eğer şehir yaşamından sıkılırsanız, ülkenin doğal güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz. Fransa’dan 14 kat daha büyük olan Kanada, dört farklı mevsimi yakalayabileceğiniz muhteşem manzaralar sunar.

  1. Güvenli Yaşam Ortamını Deneyimleyin

Yaşadığınız ülkenin dışına çıkıp yurt dışı eğitim almak harika bir fikirdir, ancak bu seçimi yaparken en çok dikkat edeceğiniz konuda güvenliğiniz olacaktır. Bu açıdan Kanada, evden uzakta yaşayabileceğiniz en iyi ve güvenli ülkelerden biri olduğu kadar, endişelenmenizi gerektirecek bir  olayla da karşılaşma ihtimaliniz az olacaktır.

  1. Teknolojiye Daha Yakından Bakın

Kanada, günümüzde özellikle telekomünikasyon, dijital medya, biyoteknoloji, video oyunları ve havacılık mühendisliği endüstrilerinde oldukça güçlüdür. İnovasyon alanında yaptığı yatırımların yanında, ülkedeki çoğu okul ve kütüphaneyi internete bağlayan Kanada, yaşayanlarının %90’ının internet kullandığı bir ülkedir. Neredeyse ülkenin her yerine wi-fi erişimi sağlayan Kanada hükümeti, Montreal şehri genelinde ücretsiz wi-fi sağlamak için de bir girişim başlatmıştır.

Üniversitelerden gelen güncellemeleri ve uluslararası eğitim hakkındaki en son haberleri kaçırmayın! Bültenlerimize abone olun.

  1. İş Deneyimi Kazanın

Kanada hükümeti, ülkedeki bir üniversiteden mezun olmuş lisans öğrencilerine iş deneyimi kazanmaları adına bir eğitim ya da çalışma programı sunmaktadır. Bu profesyonel becerilerinizi geliştirirken, Kanada’da yaşamaya devam etmenin en harika yoludur. Aynı zamanda Kanada’da eğitim alırken de öğrenciler, haftada 20 saate kadar kampüste ya da kampüs dışında çalışma hakkına sahiptirler.

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu