AB Proje Duyuruları

Matra ve İnsan Hakları Proje Çağrısı

hollanda-proje

Hollanda Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu Matra ve İnsan Hakları programları 2016 kapsamında birinci dönem proje başvurularını almaya başladığını bildirir. Matra programı Türkiye’nin AB katılım sürecine somut ve sürdürülebilir projelerle destek vermeyi amaçlamaktadır. Bu çerçevede hukukun üstünlüğü ile ilgili konulara ağırlık verilecektir. İnsan Hakları programı Türkiye’deki insan hakları konusunda gelişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Toplumsal bir konuya sürdürülebilir çözüm sunan ve yalnızca sivil toplum örgütleri değil aynı zamanda kamu kurumları, özel sektör (şirketler) ve konu hakkında sorumluluk duyan paydaşların dahil olduğu projeler öncelikli olarak değerlendirilecektir. Proje başvuruları için son kabul tarihi 18 Ocak 2016 (gece yarısına kadar).

Programlar ve başvuru formu hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki sayfaları ziyaret ediniz:

Matra: http://turkey.nlembassy.org/key-topics/civil-society/matra-fund-in-turkey

İnsan Hakları: http://turkey.nlembassy.org/key-topics/civil-society/human-rights-fund-in-turkey

Proje başvuruları için yeni başvuru formunun kullanılması gerekmektedir aksi takdirde proje başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Lütfen başvuru formunu doldururken ilgili alanlarda belirtilen azami limitleri aşmadığınızdan emin olunuz. Bu alanlarda belirtilen azami uzunlukları dikkate almadan yapılan başvurular tarafımızdan değerlendirilmeyecektir. Lütfen başvurularınızda projenizle ilgili temel bilgilere odaklanarak mümkün olduğunca kısa ve projenin özüne yönelik bilgi veriniz. Başvurular İngilizce olarak yapılmalıdır.

Başvurular aşağıdaki e-posta adresine gönderilebilir:

ANK-MATRAHR@minbuza.nl

Başvuru formu ya da değerlendirme süreci hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda belirtilmiş olan adreslerle iletişime geçebilirsiniz:

Istanbul Başkonsolosluğu

(Merkez ofisleri Marmara Bölgesinde-İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Yalova, Bilecik, Sakarya- bulunan organizasyonlar )

The Embassy in Ankara

(Merkez ofisleri Marmara Bölgesi dışında bulunan organizasyonlar)

 

Leyla Susan Barlas-Aslan

Consulate-General of the Kingdom of the Netherlands

Istiklal Caddesi 197

34433 Istanbul-Beyoğlu

 

E : ist-matra@minbuza.nl

T: +90 212 292 50 31

 

 

Deniz Bezirgan

Embassy of the Kingdom of the Netherlands

Hollanda Caddesi No: 5

06550 Yildiz Ankara

 

 

E: ANK-MATRAHR@minbuza.nl

T: + 90 312 409 18 74

 

 


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı