Eğitim Burs Duyuruları

Kırmızı’da Dur De! Projesi Eğitmen Eğitimi

kirmizida-dur-de

Kırmızı’da Dur De! Projesi Eğitmeni olmak ister misin?

 

Kırmızıda Dur De!

Kırmızıda Dur De! projesi Toplum Gönüllüleri Vakfı ve GSK ortaklığında yürütülen bir projedir.

Projenin ana amacı gençler aracılığı ile başta bedensel söz hakkı olmak üzere, çocukları çocuk haklarına ve çocuk hakları koruma mekanizmalarına dair bilgilendirmek, çocukların özel alanlarının ihlal edilmesi durumunda kendilerini koruyabilmek ve harekete geçmek konusunda farkındalıklarının artırılmasını sağlamaktır.

Toplum Gönüllüsü gençler öncelikle çocuk hakları üzerine formel olmayan eğitim modülleriyle tasarlanmış bir eğitime katılıyorlar. Gençler katıldıkları eğitimde edindikleri deneyimlerden de faydalanarak okullarda 3 ve 4. sınıf öğrencileri ile proje etkinliklerini gerçekleştiriyorlar.

Kırmızı’da Dur De! Projesinin eğitmenlerinden biri olmak istiyorsan, 31 Agustos 2019 Cumartesi saat 23:59’a kadar doldurmalısın.

 

BAŞVURU

 

GSK Hakkında

İngiltere merkezli olan ve tarihi 300 yıl öncesine kadar dayanan şirket, inovatif ürünler yaratmak ve bunları ihtiyacı olanlar için erişilebilir kılmayı amaçlayarak; hastalar, tüketiciler, toplum, GSK çalışanları ve tüm paydaşları için fayda ve değer yaratmaya odaklanıyor. Bilimsel araştırmaları ve inovatif ürünleriyle 5 kez Nobel Tıp Ödülü’ne layık görülen GSK, her yıl cirosunun yüzde 10’unun Ar-Ge çalışmalarına ayırıyor.
Türkiye’de ise aşı, solunum, HIV de dahil olmak üzere 7 tedavi alanında faaliyet gösteren GSK, her anında iyilik sağlık vizyonuyla 60 yıldır Türkiye’nin sağlığına katkıda bulunmak için çalışıyor. GSK’nın İlaç, Tüketici Sağlığı ve Tedarik Zinciri olmak üzere üç bölge yönetim üssü İstanbul’da yer alırken; Gelişmekte Olan Pazarlar – Merkez Bölgesi’ne bağlı olarak Rusya, Mısır, Suudi Arabistan’ın dahil olduğu 17 ülkenin yönetimi İstanbul’dan gerçekleştiriliyor.
GSK global ölçekte, gelişmekte olan ülkelerdeki ilaç erişimini kolaylaştırma ve öncelikli olarak çocuk ve gençlerin sağlık ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirmeye odaklı projeler gerçekleştiriyor. Türkiye’de toplumun ihtiyaçlarını tespit edip, yine çocuklar ve gençlere yönelik sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor.

 

Eğitmen Eğitimi Nedir?

Kırmızı’da Dur De! Projesi Eğitmen Eğitimi çocuk hak temelli bir içerikte ve formel olmayan eğitim metodlarıyla kurgulanmış bir eğitimdir. Başvuruların ardından eğitime davet edilen Toplum Gönüllüsü gençler, eğitim sonrası projenin birer eğitmeni oluyorlar. Ardından, Kırmızı’da Dur De! Projesini yerellerinde gerçekleştirecek olan TOG Örgütlenmelerine Başlangıç Eğitimleri’ni veriyorlar. Bu eğitimleri alan TOG Örgütlenmeleri okul uygulamaları ile çocukların farkındalıklarının artırılmasına katkıda bulunuyorlar.


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Yukarı