BlogYurt Dışı Eğitim

Kanada’da Yaşam ve Kariyer Fırsatları

Kanada’da iş fırsatı yakalamanın pek çok yolu var. Her şeyden önce iyi bir CV hazırlamak gerekiyor. Monster, XING, Job Canada, Talent Egg gibi uluslararası iş arama sitelerindeki iş ilanlarına bakabilir ve CV’nizi bu platformlara yükleyebilirsiniz. Kanada’da çalışmak için eğitim düzeyinin yüksek olması, iş tecrübesine sahip olmak gerekiyor. İngilizce ve Fransızca dillerinden az birini konuşabilme de seçilme kriterleri arasında yer alıyor. Kanada, federal monarşi ile yönetildiği için bölgelerin ve eyaletlerin birbirinden farklı göçmen anlaşmaları var. Her bölge ve eyalet, kendi ihtiyaçlarına göre göçmen politikasını düzenliyor. Bu yüzden Kanada’da gitmek istediğiniz yere göre göçmenlik anlaşmalarında farklılıklar olabilir.

Kanada Vizesi İçin Gereken Şartlar

Kanada’da çalışmak veya yurt dışı eğitimi almak için göçmenlik başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Kısa ya da uzun vadede yaşamak isteyip istenilmediği düşünülerek, seçimlerin bu yönde yapılması çok daha etkili sonuçlar doğuruyor. İşverene özgü çalışma, açık çalışma, sürekli çalışma vizesi, öğrenci vizesi gibi izin türlerine tabi tutulan Kanada’da, her başvurunun kendi içinde farklı belgelere ihtiyaç duyduğu unutulmamalı.

  • Adli sicil belgesi ile yasalara saygılı bir birey olunduğunu ve suça bulaşılmadığını kanıtlamak gerekiyor.
  • Kanada’da yaşadığınız süre içinde kendiniz ve ailenizin geçimini sağlayarak, Türkiye’ye dönmek için yeterli finansal kaynağa sahip olunduğunun kanıtlanması.
  • Güvenlik açısından tıbbi muayene görevlilerin isteği üzerine gerekebilir.
  • Göçmenlik bürosu çalışma vizesinin bitiminde Kanada’yı terk edeceğinize ikna olmalı.
  • Kanada’da birlikte çalışacağınız işverenin “koşullara uygunluk” içermesi gerekiyor.

Kanada’da eğitim ya da Kanada’da bir üniversiteye başvurmayı mı düşünüyorsunuz? Eğitim uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilir, üniversiteler ve bölümler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Hemen form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

 

Kanada’da Yaşanılacak Şehirler

Kanada’da eğitim almak, yaşamak ya da kariyer fırsatlarını değerlendirmek isteyen kişiler, araştırma yaparak kendilerine en uygun şehri seçmelidirler. Burada bulunan her şehir, özellikleri açısından birbirinden farklılık gösterir. Eğitim ya da kariyer açısından, planlama yaparak yaşanılacak şehri seçmek, beraberinde birçok avantajı da getirecektir.

Toronto

Nüfusu yüksek olan şehirlerden biridir. Güvenilir ve havasının temiz olması sebebiyle dünyanın en yaşanılabilir şehri unvanını almıştır. Türkiye ile arasında 7 saatlik fark bulunan Kanada’da, kış aylarında sıcaklık eksi değerlerde çok fazla seyretse de kar yağışı diğer bölgelere göre çok daha azdır. Şehirde bulunan iyi üniversiteler ve dil okulları sayesinde, tam bir öğrenci şehri havasına sahiptir. Sosyal hayat yapısı ise oldukça canlıdır.

Yurt dışı eğitim hakkında merak ettiklerinizi IDP uzmanlarına sormak ister misiniz? Dünyanın en iyi okullarında eğitim hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Vancouver

Eşsiz atmosferi ve mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan Vancouver, aynı zamanda güvenilir ve yaşam kalitesinin yüksek olduğu şehirlerin başında yer almaktadır. Hareketli bir şehir olduğu için toplu taşımalar 24 saat çalışır. Kozmopolit bir yapıya sahip olsa da şehrin içinde kendinize dinlenebileceğiniz bir yer bulmanız zor olmayacaktır.

Montreal

İlgi alanları fazla olan kişiler için tercih edilebilecek en iyi şehirlerin başında gelmektedir. Bu şehir de hem en iyi restoranlara hem de kültür ve sanat açısından pek çok güzelliğe aynı anda ulaşılması mümkündür. Özellikle yabancı dil olarak Fransızcasını geliştirmek isteyenler için en doğru adres Montreal olacaktır.

Ottawa

Kanada’nın başkenti olan Ottawa, hükümet merkezinin de burada bulunması sebebiyle kültürel bir çeşitliliğe sahiptir. Pek çok festivale ev sahipliği yapar.

Halifax

Madencilik, balıkçılık, ormancılık, eğitim gibi alanlar şehre ekonomik katkı sağlar. Akademik eğitim almak isteyen öğrenciler için pek çok kolej ve üniversite bulunur.

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu