BlogYurt Dışı Eğitim

Kanada’da İş İmkanı Yüksek Bölümler Hangileri?

Kanada, yurt dışında lisans ve lisansüstü eğitim almak için en iyi ülkelerden biridir. Bunun en önemli nedenleri arasında da PGWPP adı verilen eğitim sonrası çalışma ve göçmenlik programları yer alır. Mezuniyetten sonra 3 yıla kadar ülkede kalma ve tam zamanlı çalışma izni veren programa başvurularınızı online olarak yapabilirsiniz.

Tüm dünyadan uluslararası öğrencileri, hem eğitim hem de iş fırsatlarıyla kendine çeken Kanada, yaşamak ve yerleşmek isteyenler için eşsiz bir destinasyondur. Son yıllarda Kanada üniversiteleri, istihdam sıralamalarında dünyanın en iyi okulları arasında yer alırken, mezunlarının %90’ından fazlası Kanada’da eğitimlerini bitirdikten sonra 6 aydan kısa bir süre içerisinde işe başlar. Peki, Kanada’da eğitim almaya karar verirseniz, hangi bölümde okumalısınız?

Kanada’da eğitim hakkında merak ettiklerinizi IDP uzmanlarına sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

MBA

Sadece Kanada’da değil, Amerika ve Avustralya gibi ülkelerde de okumak ve çalışmak için en iyi programlardan biri MBA’dır. Uluslararası iş deneyimi ve özellikle kariyer imkanı arayanların en çok tercih ettiği ülke olan Kanada’da, MBA yapmanın maliyeti diğer ülkelere göre de daha azdır. Son 50 yıldır en çok aranan derecelerden biri olan, geniş kariyer fırsatları ve iş ağına sahip olacağınız bir MBA derecesi ile Kanada’da yeni beceriler ve bilgilere kolayca ulaşabilir ve dünyanın en iyi CEO’larının ilham veren serüvenlerine siz de ortak olabilirsiniz.

Mühendislik

Mühendislik ve teknoloji alanı, istikrarlı iş imkanları ve yüksek maaş seçenekleri ile öğrenciler arasında popülerliğine devam ediyor. Bu alanda Kanada’da, özellikle Ontario ve Quebec gibi eyaletler muhtemelen güçlü üretim merkezleri olarak en iyi iş fırsatlarını sunarken, Toronto ve Calgary gibi şehirler, en güçlü pazarlardır.

Makine, inşaat, kimya, elektrik ve elektronik gibi alanlar, Kanada’da mühendislik işleri bulabileceğiniz en popüler sektörler arasındadır. Ortalama yıllık maaşları ise 50.000$ ile 110.000$ civarındadır.

Hemşirelik

Sağlık sektöründe eğitim alan mezunlara olan yüksek talep, aynı şekilde hemşirelik alanında da görülmektedir. Kanada’da tıbbi yardıma ihtiyaç duyan yaşlanan nüfus nedeniyle hemşirelik, ülkedeki en değerli derecelerden biri olarak görülmektedir. Hemşirelik öğrencilerinin Kanada’da mezun olduktan sonra kayıtlı hemşire olabilmeleri için bir lisans sınavına girmeleri ve geçerli bir not almaları gerekir. Eğer bu alanda yüksek lisans derecesi alabilirseniz, hem iş imkanı hem de kazanç olarak size daha çok fayda sağlayacaktır.

Sitemize üye olarak Kanada’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

Finans

Kanada ekonomisinde hayati rol oynayan alanlardan biri de finanstır. Finans mezunları, özellikle bankacılık, sigorta, muhasebe, yatırım yönetimi, brokerlik gibi çok farklı pozisyonlarda iş imkanı bulabilirken, bu alanda Toronto Üniversitesi ve McGill Üniversitesi, Kanada’da en iyi eğitim veren okullardan bazılarıdır. Ortalama deneyime sahip finans mezunları için en yüksek maaşlar ise yıllık, 105.000$ civarındadır.

Hukuk

Kanada’da iş imkanı sunan en popüler bölümlerden bir diğeri ise hukuktur. Ülkede hukuk lisans programına başvuruda bulunan öğrenciler, akademik yıl boyunca Kanada’nın en iyi üniversitelerinde ceza hukuku, sözleşme hukuku, mülkiyet hukuku, anayasa gibi dersler alırlar ve lisans eğitimlerinin ilk yılından sonra uzmanlık alanlarını seçebilirler. Hukuk bölümü mezunlarının özellikle avukatlık mesleğini tercih ettiği bu alanda patent avukatı, yeminli mali müşavir, adli bilgisayar analisti gibi çok sayıda konuda çalışabilirsiniz.

Kaynak: Hotcourses Turkey


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu